Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Опит за палене след смяна на помпа

k opel e снимка k opel e 29 март 2019 - 08:19

Е, щом има "Центровка та дрънка" има ли вече "Мотора бръмка"?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 март 2019 - 16:01

Има малко развитие, колеги.

Вчера ходих да си я правя сам, с оригиналните инструменти.
Като отворих, даже и менте инструмента не влезе на мястото си, при условие че е зацепена с него.
След това при първото зацепване, след 720-те градуса(или тъй наречените два оборота на ръка), не влезе инструмента обратно, затова втори път и вече стана. След 720-те градуса, инструментът влезе на мястото си, е съвсем леко с натиск, но влезе. И така я оставих. Не съм пробвал да паля засега, защото почти месец седя и акумулаторът най-малкото трябва да го заредя(снощи като се прибирахме взех зарядно от този, с който бях, но беше вече след 12 часа и не отидох да го включа).

Така я оставих че вече беше напреднало времето а и се бях пооморил и си викам айде да не насилвам нещата и я оставих прибрана(само без кората отдолу). Затворих всичко, стегнах.

Но се случи още по-късно нещо кофти като се бях прибрал вече(съобщиха че баба ми е починала в болницата)и днес я погребахме .... и ми е едно такова........ Може само да ида да включа акумулатора да се пълни.. и ще видим следващите 2-3 дни какво е станало.

Благодаря ви че толкова време чакахте да видите и вие какво става, съжалявам че и аз малко така мързеливата я карах, но се надявам сега да съм направил каквото трябва(аз го направих де, както пише в инструкциите), но никога не знаеш...

А относно кобилиците, оглеждах с фенерче все пак така всяка една (естествено от горната страна само), сякаш не се виждаше нещо да е пострадало. Но аз и не знам дали си личи нещо сцепено по тях ако има. Така от горе като се гледат и докъдето се виждат, мисля че няма но все пак питам дали се разпознават ако има нещо. Може би изкривено перо нагоре, може би се вижда наистина сцепено... не знам, който е виждал, може да каже.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 март 2019 - 16:15
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 март 2019 - 16:27

Съболезнования за бабата.
Това което са ми казвали е че кобилицата се чупи директно. Това ми го казаха по повод на един ремонт на старата ми астра.
Ремонта не беше свързан с клапани и повдигачи но стана въпрос и за това и така ми отговориха че се чупят директно. Жертваш една гарнитура и отваряш за да видиш кво е положението.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 29 март 2019 - 17:17

"Кобилиците" се трошат много явно, стават на парчета, виждано лично от мен. Няма как да пропуснеш счупена. След смяната им, мотора си заработи правилно и без проблеми, естествено след точна центровка. Съболезнования за бабата :(
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 март 2019 - 21:05

Разбирам, тоест да съм напълно спокоен за тях. Явно инструментът не е бил чак толкова крив че да причини нещо много по-лошо. Сега ще отида да сложа зарядното, да помпи.... и утре или вдругиден може би ще видим какво става.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 март 2019 - 21:05
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 29 март 2019 - 21:08

 Д-и-м-о-в, на 29 март 2019 - 21:05, каза:

Разбирам, тоест да съм напълно спокоен за тях. Явно инструментът не е бил чак толкова крив че да причини нещо много по-лошо. Сега ще отида да сложа зарядното, да помпи.... и утре или вдругиден може би ще видим какво става.

А дано да я запалите най-накрая.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 март 2019 - 16:32

Така...

Преди малко се върнах от гаража, пуснах я от подпорите, без да слагам кората. Отвих 1-ви цилиндър тръбичката малко да похвърля. След което на третото въртене, БРЪЪММММ и запали.

Интересното е че си въртеше както на клипа, само че по-бързо, тактът беше същия, само че след второто въртене, започна още по-бързо да върти(ако сте усещали как все едно минава през няколко възпламенявания на цилиндри и пак върти нормално, и така цялото трето въртене докато не запали.
Веднага вдигнах до към 2500 оборота, така държах 5-6-7 секунди без да е "искала да гасне" и пуснах педала. Двигателят си работеше. Сега не знам как ще е горенето, защото след като пуснах педала и цъкнах да се премести борда на показание разход(поради показване че нямам вода за чистачките), показа 1.5 на час, падна след още 20-тина секунди на 1.3 и угасих, защото целия гараж стана в "мъгла". Не е черно, не е бяло ами някакво като мъгла. Не знам от машинното масло в помпата ли така стана, ще се види при следващи паления и работа.

Не светна чек по време на държането на обороти към 2500, нито на "обороти" след пускане на педала, нито по време на форсирването на няколко пъти преди да я угася(до към 2000 и обратно). Не чувам никакви смущаващи шумове, чукания, мукания, тропания...

Може да ми се струва, но сякаш една идея по-бавно набира обороти самия мотор, не казвам че е така, може само да ми се струва.... че отдавна не съм "набирал обороти" с нея :) и може да съм забравил как беше.

Засега е това, колеги. Може колегите k opel e, tisho74, dimitarmark, JorkataG, freeqwerty .. (и ако пропусна някой от по-интересуващите се от моя случай, да ме извини, не е нарочно), да си отдъхнат :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 март 2019 - 17:38
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 31 март 2019 - 17:39

А честито и дано да нямаш проблеми в последствие. Изпушването е било в следствие на остатъчният въздух.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 март 2019 - 18:04

Дотук добре. Само да видиш дали ще пуши, но според мен няма, а това е от въздуха докато дойде само нафта.
Поздравления!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 март 2019 - 18:05
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 31 март 2019 - 19:53

Честито! Днес вече палих една такава, утре пак ще паля друга, на двете има сменях помпите. Първоначално всички изпушват за около 10-20 секунди, после въздуха се изчиства и остава чиста нафта. Все пак обаче има и неизгоряла нафта в цилиндрите и е хубаво да се покара малко за пълно изчистване. Радвам се че свършиха мъките :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 март 2019 - 20:25

Благодаря на всички ви. Да, можеха да са свършили много отдавна, но кой е очаквал такова предателство от инструмент...

Какво да се прави, част от играта.


Успех и на теб х2, dimitarmark. Ясно е че ще ги направиш, защото не са ти първите.

Мен принципно не ме е страх от нищо когато знам какво да правя, както в случая знаех точка по точка какво да стане. Ама никой не е очаквал че ще си купя нещо, което ще ме обърка....

И то забележете, още първия път като въртях след "грешното" зацепване, върти и няма признак на онова със "няколко възпламенявания и нормализиране", тоест аха аха.. викат му признаци на живот, е няма. Обаче тук след няколко въртенета дойде и това и накрая запали. Ебати случая.


Извод - оригиналното си е оригинално. Явно някой неща не бива да се подценяват. Другото е на късмет, както колегата ме пита защо е "шибан инструмент". Аз не знам неговият такъв като моя от куфарчето ли е(репликата) ? Или пак оригинален, но явно е имал късмет производителят да го е направил добре. Разни фирми, разни качества - това е опасно.

Ако позволите едно леко отклонение: някой от вас ползвал ли е от онези динамометрични "плъгини" с дисплея и настройка на силата, до която да изпищи. Тоест дигитален динамометричен плъгин? Добро ли е, не е ли ?
За това става дума:
https://www.ebay.com...gsAAOSwaJ9cNPxt
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 март 2019 - 20:48
Отговори

emoned снимка emoned 31 март 2019 - 22:12

Здравей. Преди две седмици си купих подобен динамометричен адаптор, само че от Алиекспрес. Сверявах го с чисто нов Rahsol динамометричен ключ. Адаптора който взех е с обхват 2-200Nm. Ключа с който го сверявах е с обхват 2-25Nm. В този обхват грешката е една и съща и е по малка от 1Nm. Имаме(служебен) и друг динамометричен за по-големи стойности, но честно казано ме домързя да тествам и с него. Отзивите са много добри за този адаптор, затова и го купих, цена около 80лв. Ако искаш ще постна и конкретния линк. Все още не съм го употребявал в реални условия.

П.П. Ето и линка.
Мнението беше редактирано от emoned: 31 март 2019 - 22:35
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 март 2019 - 22:14

Много благодаря за инфото. Разбира се всеки линк би могъл да е полезен, затова слагай смело.
Отговори

emoned снимка emoned 31 март 2019 - 22:25

Въпросният линк е в горния ми пост. А ето още един линк как работи и какво има вътре, в един такъв адаптор.
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 април 2019 - 09:37

Браво колега! Това искахме да чуем. Паднала ти се е такава Астра, дето се обезвъздушава лесно.
Като се убедиш, че всичко е в ред направи едно дълго, за да си "Поеме помпата мазнината".
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 април 2019 - 10:10

Добре, благодаря за съвета.

А знаете ли нещо, с което да пръсна или намажа местата, където са стояли стойките под автомобила. Има малко отлющено/откъснато/съдрано и се вижда боята (под онова с което е пръскана в завода). Спрей ли ще да е, боя някаква ли? Това поне ще е лесно, на канала.

Четох тук някъде за някакви "боди" спрейове, ама какъв точно.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 април 2019 - 10:16

950 BODY
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 април 2019 - 10:26

Преди това чистене с шкурка, телена четка или таралеж на бормашина. После праймер. Накрая шагрен 950. 950 или подобния шагрен е за шагренов пистолвет. Ако нямаш тогава 910 или подобен за четка.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 април 2019 - 11:12

Разбрано. Нямам пистолет, затова явно ще е 910-ката с четката.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg