Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Зафира Y22DTR

donchev снимка donchev 27 февруари 2019 - 13:33

Здравейте Колеги!
През декември се наложи да отида до Австрия със Зафирата и на връщане се появи един гаден резонансен звук в купето при 1200-2500 оборота на двигателя.Мислех ,че някоя букса или пластмаса зад жабката вибрира,но там всичко си е наред.Карах си я така докато една сутрин не запали трудно и изпуши сиво.Сложих Redex за инжектори,но проблема се задълбочи-двигателя започна да трака.Последва второ третиране с Bardahl - няма ефект.Диагностиката не показва никакви грешки.
При докосване с ръка на тръбичките за високото налягане от помпата към дюзите ми направи впечатление,че на втори цилиндър се усещат по-слаби пулсации на горивото и се усъмних за пикаеща дюза.Дюзата вече е сменена,но проблема си остана с тази разлика ,че вече над 2000 оборота прекъсването спира.Вероятно помпата вече се предава и не прави достатъчно налягане на втори цилиндър,а другите си работят нормално.
Ако на някой се е случвало нека да сподели или да даде идея за справянето с този проблем.Дали си заслужава да я ремонтирам тази помпа,втора ръка ли да търся или да се оглеждам за друга кола?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 27 февруари 2019 - 14:08

А що не погледнеш на свалена тръбичка на първа и втора дюза как хвърля нафтата?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 27 февруари 2019 - 14:53

Помпата си има название, а то е роторна. Едва ли на конкретен цилиндър ще ти падне налягането, по вероятно е на всички да се случи. Ремонт там не ти препоръчвам, ако е тук в България с две ръце съм за. Там може да смениш помпата с друга, заедно с чип от ключа и антената около контактния ключ. Ремонт на самата помпа ще излезе колкото една такава Зафира. Третиране с добавки едва ли ще помогне , карането в това състояние 100% води до пътна помощ.
Обаче сега като прочетох отново, колата е в България, което значи че е по добре ремонт. Знам че вече ги правят и то с доста добър резултат. Ако не се доверяваш на български майстори и имаш връзка с Турция, може и в Измир помпа, там се хвалят че ги правят на 100% като нови.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 27 февруари 2019 - 14:56
Отговори

donchev снимка donchev 28 февруари 2019 - 10:34

Точно това ме озадачава,че само втори цилиндър прави мизерии,другите си работят нормално.Като я смачкам над 2000 оборота и се оправя,като пусна газта и пак започва да трака.Лошото е ,че постоянно пътувам с камион,а колата стои в БГ и като се прибера събота и неделя сервизите почиват,а в понеделник пак съм на работа.
Чудя се дали от добавките някоя мърсотия не е попаднала в някое клапанче и да го държи отворено?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 февруари 2019 - 12:51

А да се сети да я закачиш най-малкото на един Оп-ком за живи данни ? Такива неща като порция на впръскване, предварения, количество въздух, сигнал от колянов вал, от помпа и т.н. ? Да се видят как са, що са ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 февруари 2019 - 12:52
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 28 февруари 2019 - 15:05

Гледам от телефон и не виждам за кой град става дума. Важно е да се знае, защото има колеги от форума които работят точно събота и неделя :). Може да те насочим към някой.
Отговори

donchev снимка donchev 28 февруари 2019 - 15:15

 dimitarmark, на 28 февруари 2019 - 15:05, каза:

Гледам от телефон и не виждам за кой град става дума. Важно е да се знае, защото има колеги от форума които работят точно събота и неделя :). Може да те насочим към някой.
За Пловдив
Отговори

donchev снимка donchev 02 април 2019 - 12:38

Проблемът е разрешен,имало е запушване на клапанчето на втори цилиндър.Обачеее...
В сервиза са установили ,че има издухана гарнитура на главата.Последва шлайфане на глава,пасване на клапани,смяна на гумички и нови болтове на главата.С труда -700 лв.Взех я от майстора и тръгнах да се прибирам ,но колата няма мощност в ниските обороти.Звъннах на човека,а той ми обяснява,че са върнали малко разпределителния вал ,а помпата не била сваляна.Възможно било да е проблем с вакуумите.Диагностиката не показва грешки,но въпреки това изчистих и измих всички вакуумчета и клапанчета.Съмнявам се в дебитомера той също е измит със спрей,но мощност няма.Качвам живите данни преди и след измиването на дебитомера ,за мен тези стойности са ниски,особено във високите обороти.
преди измиването https://dox.abv.bg/d...?id=935c6aeb1d#
след https://dox.abv.bg/d...d?id=943c94c5ce
Мнението беше редактирано от donchev: 02 април 2019 - 12:39
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 02 април 2019 - 13:49

Живи данни се гледат в движение, на място дебитомера ще те лъже защото самия мотор не е под натоварване и няма и хубав бууст. Наистина са ниски стойностите, отделно температурата която ти показва дебитомера няма как да позволи голяма мощност. Интейк температура и външна температура трябва да се различават максимум 1 гр в идеалния случай, добре е 7-10гр, при теб са над 40 разлика
А за центровката изобщо няма да коментирам! Идиотите ги има навсякъде :/
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 02 април 2019 - 13:50
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 април 2019 - 15:04

Аз понеже не схванах или може би не знам на кое се вика така, но какво е "клапанчето на втори цилиндър"? Че и запушено? Още по-загадъчно стана, кое е това клапанче.
Да не би да става дума за "повдигач", защото не се сещам кое друго "на цилиндъра" може да се "запуши", освен дюзата ?!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 април 2019 - 15:08
Отговори

donchev снимка donchev 02 април 2019 - 21:41

 Д-и-м-о-в, на 02 април 2019 - 15:04, каза:

Аз понеже не схванах или може би не знам на кое се вика така, но какво е "клапанчето на втори цилиндър"? Че и запушено? Още по-загадъчно стана, кое е това клапанче.
Да не би да става дума за "повдигач", защото не се сещам кое друго "на цилиндъра" може да се "запуши", освен дюзата ?!

Нагнетателния клапан на помпата,който е в щуцера,където се завива тръбичката към дюзата е заседнал отворен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg