Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за Ветробрани

Гостpeshokn_* 30 септември 2008 - 12:25

Абе то на мен ми трябваха за Меган Сценик, ама в последствие поръчах и за Астрата. Та към 20-ти другия месец ще видя за какво става на въпрос, щото трябва да изчакаме да доставят ветробраните за Сценика.

Иначе адмирации за хората от http://www.kalocom.com/ - сутринта им направих запитване, има няма след час ми се обадиха и се разбрахме. За момента всичко е точно!
Отговори

Гостpeshokn_* 23 октомври 2008 - 11:41

Ами било каквото било, днес получих ветробраните ... довечера ще ги пробвам и ако не ми харесат, ще ги пусна тук за продажба на цената на която съм ги закупил!

Публикувано изображение

Ето и две снимки на ветробраните! Моля изразете лично мнение, че съм раздвоен по въпроса дали да ги оставя или да ги махна ...

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

Free_Fly снимка Free_Fly 15 април 2009 - 10:27

Здравейте колеги , незнам как се казват тези пластмаси,които се поставят на стъклата на предните 2 врати, и може би задачата им е да си отвориш малко прозореца и да не ти духа директно :icon_wink2: знам ли ?? :icon_wink2: :mhihi:
Един приятел има такава Астра и иска такива неща.
Та ако знаете как се казват точно, или ако имате представа откъде могат да се вземат (изключваме представителство на Опел), ще съм ви благодарен
Отговори

Гостpeshokn_* 17 април 2009 - 09:35

Казват се ветробрани! Местя ти мнението в точната тема по този въпрос!
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 17 април 2009 - 10:02

според мен на G класата и седят много добре :icon_wink2:
Отговори

oci снимка oci 17 април 2009 - 10:53

 peshokn, на 23 Oct 2008, 12:41 PM, каза:

Моля изразете лично мнение, че съм раздвоен по въпроса дали да ги оставя или да ги махна ...


Лично на мен не ми допадат :idiot: Ветробрана не мога да си го представя на кола, на която да й отива :mhihi: Може и да имат положителен ефект в/у шума при свален прозорец и по-висока скорост, НО никога не бих сложил!

ПП Лично мнение, не се засягай :icon_wink2:
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 19 май 2009 - 22:10

Винаги съм искал да имам ветробрани на колата, в момента има проблем с климатика най-малкото. И отидох аз в първия магазин за авто части и хоп поръчка и на другия ден готово. Купих ветробраните, но реших че ще ги монтирам вкъщи. Почвам да ги слагам и нещо неидват. Малко се изнервих като вие колеги сте описали че пред магазина ги монтирате. След 10 минути борба вече разбирам защо не стават. Имало два вида ветробрани. Единия за вътрешен монтаж, този който имате вие. Който не се забелязва и стой добре. И другия, за залепване над слъклото(директно на боята), който имам аз и се опитвах да натикам вътре в канала на джама а то нестава.
Сега след като си купих баси и боклука, мисля да използвам някоя от посочените от вас колеги фирми.
Поздрави и дано предпазя колегите от моята грешка, просто невиждам кой ще залепи такива неща на боята на автомобила си с двойно залепващо? :20ashley_results:
Отговори

gsimania снимка gsimania 20 май 2009 - 15:16

Пешо,много са яки бате.Сега им писах мейл дали имат за бързия голф,че ми писна да се права целия в пепел като си отровя джама.Я кажи как се монтират.Лепят ли се или какво?
Отговори

Shades снимка Shades 19 юни 2009 - 15:12

Тези са турски и са отвратителни. Полските на НЕКО са истината. На Пешката седят идеално.
Отговори

valio_78 снимка valio_78 19 юни 2009 - 16:08

 Muscarin, на 19 Jun 2009, 03:34 PM, каза:


И изхвърчат при по-висока скорост, мойте са някъде по пътя между Ябланица и Етрополе. При 140 не издържаха когато си отворих стъклото малко за да пуша!!
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 27 юни 2009 - 12:51

:doh: Абе и на мене не ми вдъхват доверие.Отдавна съм си казал,че ефтиното излиза скъпо особено пък Китайско или Турско.Ще поръчваме май полски
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 27 юни 2009 - 13:50

Като се монтират в канала на стъклото, не пречи ли на затварянето, не се
ли тормози моторчето на стъклото прекомерно?
Отговори

Гостpeshokn_* 06 юли 2009 - 08:01

 gsimania, на 20 May 2009, 04:16 PM, каза:

Пешо,много са яки бате.Сега им писах мейл дали имат за бързия голф,че ми писна да се права целия в пепел като си отровя джама.Я кажи как се монтират.Лепят ли се или какво?


Моля да извинение за късния ми отговор, но чак сега виждам темата. Монтажа става като ги набиеш леко в отворите на гумените уплътнения, където минава самото стъкло - всеки ветробран има по две скоби, който пак се монтират в тези уплътнения. Елементарен монтаж е, дори дете би се справило. Мен този модел ветробрани на ХЕКО ме радват доста, защото не изпъкват толкова. Има едни други дето толкова излизат навън, че стой адски грозно. А пък да лепя ветробран - ееее дали? Знаеш ли кога - точно никога!

 Peshotiger, на 27 Jun 2009, 02:50 PM, каза:

Като се монтират в канала на стъклото, не пречи ли на затварянето, не се
ли тормози моторчето на стъклото прекомерно?


Адаш, ако ги прикараш добре и сложиш скобите както трябва, стъклото минава през тях (скобите), качва се до най-горна позиция и се застъпва с частта на ветробрана. Перфектно лягат едно към друго. Ако не ги монтираш правилно, поне при Астра Г, стъклото се качва до горе, но не успява да се задържи и автоматично се сваля ... демек ако си туриш главата и решиш да се самоубиеш, прозореца нема да се опитва да те задуши, а автоматично ще се свали, кат АСИМИЛИРА, че нещо му пречи да се затвори! Е на това викам аз ГЕНИАЛНАТА НЕМСКА ТЕХНИЧЕСКА МИСЪЛ! Представи си тия немци какви деца-олигофрени имат, щом са принудени да мислят и за подобна екстра! :mhihi:
Отговори

patz снимка patz 20 декември 2009 - 23:56

 peshokn, на 06 Jul 2009, 8:01, каза:

... демек ако си туриш главата и решиш да се самоубиеш, прозореца нема да се опитва да те задуши, а автоматично ще се свали, кат АСИМИЛИРА, че нещо му пречи да се затвори! Е на това викам аз ГЕНИАЛНАТА НЕМСКА ТЕХНИЧЕСКА МИСЪЛ! Представи си тия немци какви деца-олигофрени имат, щом са принудени да мислят и за подобна екстра! :mhihi:

Еша ве, бате, верно са умни тия от немско. :mhihi:
И много добре стоят ветробраните на Астрата ти, честно! Ще се разтърся да си намеря и за Фирчето, че пусто така и не спрях цигарите, а напоследък почна да вали.
Отговори

Гостopel zafira tunning_* 06 март 2011 - 18:33

Колеги видях, че форума е малко запустял и тъй като от много време си търся ветробрани за моята зафира и реших да питам дали някой знае сайт или магазин в пазарджик или пловдив .
Моля някой ако го посети да пише непременно! Благодаря, предварително!
Отговори

Гостivozet_* 02 април 2011 - 17:45

Kолеги, сложих ветробрани на Вектрата марка ХЕКО, но сега при вдигане не искат да се задържат в горно положение, явно не лягат добре. :clapping:

Ще пробвам да сложа пластините и ако не стане с тях, направо в кофата. :smile3560:
Отговори

vankata8903 снимка vankata8903 26 септември 2013 - 22:15

 opel zafira tunning, на 06 март 2011 - 18:33, каза:

Колеги видях, че форума е малко запустял и тъй като от много време си търся ветробрани за моята зафира и реших да питам дали някой знае сайт или магазин в пазарджик или пловдив .
Моля някой ако го посети да пише непременно! Благодаря, предварително!

колега отиди в Best auto там има
аз съм от ПЗ ама живея в софия и не ми се бие път чак до там
Отговори

didko_just снимка didko_just 27 септември 2013 - 08:08

Археолог на месеца. :icon_razz2:
Отговори

Niner снимка Niner 30 октомври 2013 - 18:47

Здравейте, колеги. Мераклия съм да си сложа ветробранчета на Вектрата. Гледам ценорасписа на HEKO, но за Вектра Б има няколко разновидности, които не мога да разбера. Ако някой може да помогне ще съм много бладодарен. Автомобилът е Вектра Б, 97-ма година, 1.6i 16V, X16XEL, седан. Та въпросът ми е следния - някой знае ли какво означават следните съкращения (удебелените и подчертани) :
OPEL VECTRA B 5d 1996 - 2002R (+OT) COMBI
OPEL VECTRA B 4/5D 1996-2002R (OR) (+OT)SED.HTB
OPEL VECTRA B 4D 1996-2002R (+OT) SED

Предполагам, че последните ще са за моята кола, но моля и за Вашата помощ, за да знам какво да поръчам. Предполагам, че SED означава Седан, а COMBI си е Комби.
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg