Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

С какво да намажа уплътненията на вратите за да не замръзват?

LASGO снимка LASGO 18 януари 2011 - 13:32

 DALGONSKi, на 18 Jan 2011, 12:15, каза:

Мен ако питате.. ако уплътненията са си наред, ако колата не е била мокра от валежи или миене.. просто не виждам причина да залепнат вратите.. :mhihi:

Конденз..майка, конденз :newsm05_41:
Отговори

Spankme снимка Spankme 18 януари 2011 - 17:10

Момчета не се косете...ще ви кажа каква е тайната на майстора
2 години работих на автомивка и имахме проблем с замръзването на вратите след като се измие колата
Сами се досещате че нямаше как да стане номера с свинска мас или вазелини парафини разни такива
и затова търсихме най доброто и сравнително евтини решение на проблема
Пробвахме с 3-4 различни спрея на водещи марки като Сонакс и тем подобни
Ефект никакъв..при повечето коли ставаше само докато излязат от мивката а на вечерта замръзват пак като
стане -10

И стигнахме до решението
По автомивките продават един препарат..така наречение силикон за гуми
или препарата с който се постига ефекта мокри гуми
Едно шише от 1 литър препарат струва 5 лева
Ползва се без да се разрежда
А колкото до количеството ще ви кажа че 2 зими вече го ползвам само за уплътнения и
не съм свършил и половината шише

Поздрави
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 27 януари 2011 - 14:25

Здравейте колеги. Искам да се обърна към тези, които държат колите си отвън и по-точно към хората, управляващи опелчета без рамка на стъклото на предната врата - Абе хора, какво правите, за да си отваряте вратите сутрин? На мен ми писна да се мъча, та дори и имам няколко влизания през багажника, за да я запаля и да я размразя. С какво мажете, какви техники прилагате?
Отговори

LASGO снимка LASGO 27 януари 2011 - 19:27

 Ba3KaTa, на 27 Jan 2011, 14:25, каза:

Здравейте колеги. Искам да се обърна към тези, които държат колите си отвън и по-точно към хората, управляващи опелчета без рамка на стъклото на предната врата - Абе хора, какво правите, за да си отваряте вратите сутрин? На мен ми писна да се мъча, та дори и имам няколко влизания през багажника, за да я запаля и да я размразя. С какво мажете, какви техники прилагате?

Отврат е ти казвам! Незнам на калибрите дали им пада джама, при отваряне тва е най-голямата простотия...вземай някакъв силиконов спрей и пръскай яко, че лошо това е спасението, хубаво напръскай всички оплътнения, на вратата, най-вече кадето се прибира прозореца...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg