Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Странно претракване при рязко подаване на газ Вектра Б

GSISPORT снимка GSISPORT 26 юли 2012 - 23:50

Здравейте колеги, наско се появи едно странно пречукване от към двигателя при рязко подаване на газ.Ако се подава плавно газ го няма като се форсира в високи обороти също изчезва, прилагам клип ако имате идеи помагайте :) ЕТО И КЛИПА - http://www.videoclip.bg/watch/MOV00214
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 27 юли 2012 - 08:04

Като загрее мотора изчезва ли звука?
Отговори

GSISPORT снимка GSISPORT 27 юли 2012 - 09:05

намалява много леко не не изчезва напълно.
Отговори

rado sb снимка rado sb 27 юли 2012 - 21:22

Шума ти е от изпускателния колектор.Свали защитната ламарина от него и го огледай да не спукан,ако не е прегледай гарнитурата между колектора и главата дали изпуска газове.
Отговори

GSISPORT снимка GSISPORT 31 юли 2012 - 18:44

Махнах ламарината и прегледах колектора, запалих мотора и давах газ да усетя дали издиша отнякъде, но не усетих нищо...
Отговори

Стекер снимка Стекер 31 юли 2012 - 20:13

 GSISPORT, на 31 юли 2012 - 18:44, каза:

Махнах ламарината и прегледах колектора, запалих мотора и давах газ да усетя дали издиша отнякъде, но не усетих нищо...

При мен имам скъсана шпилка на колектора и трака по съвсем друг начин сънява ме да е от него освен това се чува постоянно без занчение от даването на газ и оборотите. И после изчезва като загреее сега лятото за 5 мин е отихнала това звучи друго яче.
Отговори

GSISPORT снимка GSISPORT 05 август 2012 - 00:14

Други идеи ? :)))
Отговори

детеборе снимка детеборе 05 август 2012 - 09:40

Изпускателен колектор, обеден съм! Трябва да се смъкне и да се прегледа, но ако съм аз няма да го бутам и ще си карам така.
Отговори

vaisroi снимка vaisroi 05 август 2012 - 20:10

Изпускателен колектор.гледаѝ при студен мотор
Мнението беше редактирано от vaisroi: 05 август 2012 - 20:12
Отговори

GSISPORT снимка GSISPORT 19 август 2012 - 10:46

Мисля, че открих проблема, от гарнитурата е на изпускателния колектор от едната страна фъщи яко и то.Някакви идеи, колко горе долу струва гарнитурата :)
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 19 август 2012 - 10:57

Около 10 лв.
Отговори

ffilip снимка ffilip 19 август 2012 - 10:58

Идеята е следната. Отиваш в магазина, купуваш гарнитура за твоя изпускателен колектор и я сменяш. Естествено, ако не можеш сам, се насочваш към специалист. А, дали ще струва 5 или 15 лева, има ли значение, в случай, че си решил да я смениш?! Просто попитай в съответния магазин, сигурен съм, че има и евтини, и не чак толкова евтини консумативи..
Мнението беше редактирано от ffilip: 19 август 2012 - 10:59
Отговори

Стекер снимка Стекер 20 август 2012 - 01:10

колега не е само в гарнитурата проблема тя се сменя задължително при сваляне на колектора хубавое и да се мине на струг колектора за да не я сменяш пак след 2-3 месеца, обаче имаш скъсана шпилка обикновено е май е най-често е най-лявата. Аз няколко такива съм виждал и се тя е скъсана. От там ли ти дими ? Аз те съветвам да не се захващаш без да си 100 % сигурен защото свалиш ли го и се окаже щпилка в зависимост от това къде е скъсна ако не може да се отвие сваля се блкоа носи се на струг маха я прави нова резба и си готов. И цялот нещо ще ти излезе незнам ама според мен доста... И понеже на 20XEV и 18XE колектора се цепи почти задължително не се знае колко ще изкара преди да се сцепи или скъса друга щпилка. Намери си друг колектор не чугунен в ebay има и смени направо всико за да си решиш проблема завинаги или търси от c20xe става и то него с фланец. Според мен гарнитурата ти няма как да изпусне ако щпилките са здрави.
Мнението беше редактирано от Стекер: 20 август 2012 - 01:12
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 август 2012 - 10:01

И при мен се появи този проблем. Само че, колега Стекер, като смени колектора нали пак трябва да се свали блока, за да се махне щпилката, която е скъсана в блока? Дали ще смениш колектора или не е все тая. Шпилките са основен проблем при тия мотори. Късат се като макарони.
Отговори

Стекер снимка Стекер 20 август 2012 - 18:58

 zdravkop, на 20 август 2012 - 10:01, каза:

И при мен се появи този проблем. Само че, колега Стекер, като смени колектора нали пак трябва да се свали блока, за да се махне щпилката, която е скъсана в блока? Дали ще смениш колектора или не е все тая. Шпилките са основен проблем при тия мотори. Късат се като макарони.
Дали ще го сваля зависи от това къде е скъсана щпилката ако има късмет може и без сваляне пък ако ще го сваля направо да смени и колектора и всичии щпилки за да не повтаря процедурата. Освен щпилките и колекторите се цепят. Доколкото съм чел проблена идва от еко системата, която набива топъл въздух докато загрее катализатора и логично зимата на минус 20 като му пуснеш топъл въздух с годините метала дава фира и се пука. Зависи и от финансови възможности щ, но аз мисля така да направя че вече от година си я карам така първите 5 мин дразни после изчезва. А колега на теб коя ти е скъсана. Обикновено като се загледаш се вижда че скъсаната не е легнала като другите и над нея е опушено.
Мнението беше редактирано от Стекер: 20 август 2012 - 19:03
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 август 2012 - 19:03

За пръв път ми се случи такава случка днес. Свалих предпазната ламаринка на колектора и чувам, че нещо падна под колата. Гледам- и кво да видя? Цялата шпилка паднала! Направо не можах да повярвам на очите си. Не е скъсана, както очаквах, а се е развила от вибрациите на двигателя и се е държала между колектора и ламаринката. Завих я, притегнах и другите шпилки, особено левите, защото направо си бяха отвити. Миналата година ми сваляха главата и майсторите така са завили шпилките, че ръцете са си оставили. Сега всичко е затегнато, но колектора е спукан точно по средата.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 20 август 2012 - 19:06
Отговори

Стекер снимка Стекер 20 август 2012 - 19:06

 zdravkop, на 20 август 2012 - 19:03, каза:

Ца пръв път ми се случи такава случка днес. Свалих предпазната ламаринка на колектора и чувам, че нещо падна под колата. Гледам- и кво да видя? Цялата шпилка паднала! Направо не можах да повярвам на очите си. Не е скъсана, както очаквах, а се е развила от вибрациите на двигателя и се е държала между колектора и ламаринката. Завих я, притегнах и другите шпилки, особено левите, защото направо си бяха отвити. Миналата година ми сваляха главата и майсторите така са завили шпилките, че ръцете са си оставили. Сега всичко е затегнато, но колектора е спукан точно по средата.

Казах ли ти аз. Добре че поне щпилките са ти цели поръчвай един алуминиев/алуминизиран непомня как го водеха и си готов.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg