Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Филтър за твърди частици проблем - налягане в ДПФ на зафираБ проблем помощ!

va77 снимка va77 31 октомври 2009 - 15:50

Здравейте имам следния проблем: колата е зафира Б 1.9cdti с двг Z19dtl с филтър за твърди частици. 74kw. Светна лампатта с колата и ключа водих я на диагностика изчистиха грешката - налягане в ДПФ по ниско от атмосферното но след 200км пак светна тая лампа и сега се чуда къде да я вода тая кола и какво и е моля за помощ ако някой се е сблъсквал с този проблем. Трябва ли да се води да и се пусне принудителна регенерация на тоя филтър /ако въобще може/. И ако може да се махне въобще тоя филтър че ме дразни страшно тая лампа:)) А ме е страх да я карам да не земе да и стане нещо ... че с тия части направо се плаша.... Преди да я купя колата не е карана около 1 година. Водих я на диагностика в Булвария и там казаха че точно тази грешка е нормална за коли които не са карани дълго време, но тогава не светеше тая лампа с колата и ключа! Сигурно има проблем с регенерацията на ДПФ че колата се кара само в града... Дайте идея моля какво да я права...
Мнението беше редактирано от va77: 31 октомври 2009 - 20:36
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 31 октомври 2009 - 17:15

Излизаш на магистралата и я държиш в 4000 оборота няколко километра....Ако не се оправи я карай в някой официален сервиз
Мнението беше редактирано от DanZKi: 31 октомври 2009 - 17:15
Отговори

va77 снимка va77 31 октомври 2009 - 17:51

Добре де ама като свети тая лампа филтъра ще пусне ли регенерация?
Отговори

Swing снимка Swing 31 октомври 2009 - 18:52

Не, няма да пусне регенерация. При светеща лампа не може да започне регенерация. Най-честата причина за твоя проблем са пробити маркучи от филтъра за твърди частици до датчика за диференциално налягане. Тогава при диагностика може да се отчете налягане във филтъра под атомосферното.
Отговори

va77 снимка va77 31 октомври 2009 - 19:10

Мерси колега някаква идея къде да я закарам да я видат и оправат
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 31 октомври 2009 - 23:01

Задължително я закарай в оторизиран сервиз да и пуснат принудително регенерация и да я прегледат по добре да дадеш 100лв сега отколкото после да се чудиш какво да я правиш. и карай колата колкото можеш в турбо режима(имам в предвид не с 1300 оборота)

УСПЕХ
Отговори

va77 снимка va77 01 ноември 2009 - 17:08

мерси ще я закарам само се чуда в булвария или софияауто. Интересно ми е тва често срещан проблем ли е или съм пионер и в това ? мамка му...:))
Отговори

va77 снимка va77 02 ноември 2009 - 19:10

Ще се радвам ако някой с подобен проблем сподели как го е оправил или някой който е прамахнал успешно тоя филтър. Аз все още не съм я закарал никъде колата. Всеки съвет ще е добре дошъл че искам да го оправат за повече от 200км.:))
Отговори

froluti снимка froluti 02 ноември 2009 - 20:33

Колега, имам и един пасат 6, 2.0 TDI, 2007ма и за 2 години ми се случва да светне лампата за филтъра за твърди частици 2 пъти. И двата пъти светва след като дълго време съм карал само в града на режим спри-тръгни и не съм го изкарвал на магистрала дълго време. W момента в който светне лампата, правя разходка до някоя дестинация на 50ина км. от София като се стремя да пържа колата над 4500 оборота с постоянна скорост. След няколко минути лампата изгасва и това е. За всеки случай я покарай в същия дух и известно време след като загасне

Успех! :mhihi: :rasp: :nau:
Отговори

va77 снимка va77 03 ноември 2009 - 19:57

Колата е в СОФИЯ АУТО ще и сменят някаква тръба с датчик при тоя филтър дано е само това утре трябва да е готова и да не свети!пък да видим!
Мнението беше редактирано от va77: 03 ноември 2009 - 19:58
Отговори

va77 снимка va77 02 януари 2011 - 15:49

Резултата след смяната на тръбичките беше че лампата не свети за кратко, след това пак в сервиза! била за чистене на егр чистене на егр пак не свети за кратко след това пак в сервиза и смяна на датчик за диференциално налягане на дпф и за момента не свети лампата и газ.... :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от va77: 02 януари 2011 - 15:49
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg