Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Y20DTH Грешка P1634

zoo7 снимка zoo7 30 март 2010 - 12:07

Здравейте колеги,

От около ~200 километра Зафирата я мъчи следната грешка:

P1634 - Fuel-Injection Quantity Malfunction
(0B) - Not present


:icon_wink2:

Мотора е Y20DTH, колата си работи нормално и не присветва чек лампата, не влиза и в сервизен режим.
Просто с OP-Com интерфейса я засичам. След триене се появява както на студен, така и на топъл двигател съвсем случайно.
Може 20-30км. нищо да няма и изведнъж я записва.

Преди да отида на диагностика в оторизиран сервиз, реших да питам тук.
Някой сблъсквал ли се е с подобна грешка ?
Сайтове намерени с Google дават противоречиви описания за този код.

Благодаря
Мнението беше редактирано от zoo7: 30 март 2010 - 12:54
Отговори

zoo7 снимка zoo7 23 април 2010 - 13:45

Малко развитие по темата:

На извън градско (~600км.) грешката я няма :newsm05_41: .
В градските задръствания излиза случайно и в момента на записване като че ли колата за секунда се спъва леко :mhihi: .

Пробвах 3-те вакуум клапана (ЕГР,Вихрови клапи,Турбо) при създаване на вакуум в маркучетата им си сработват нормално.

Като за начало мисля да сменя гумените маркучи за обратната нафта, има леки протърквания в долната им страна та може и въздух да засмуква.

Въпросът ми е лесно ли се изваждат от тук:
Публикувано изображение

Има ли няква особеност или просто се издърпват ?
Ако сваля ЕГР клапана дали се достига лесно до долната страна на маркуча, който влиза в помпата ?

Мерси, ако някой помогне.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 23 април 2010 - 14:52

дърпаш и излизат.
ако са много твърди може да се скъсат и да останат вътре парчета - трябва да ги почистиш.
внимавай с пластмасовите тройници - прегарят от времето и се чупят при вадене.
махни тялото на егр и ще има достъп до помпата.
пробвали сме с няколко вида - от магазин на опел са хубави и не са скъпи. /влизат хубаво в тройниците и в излишното на дюзите/.
Отговори

Венелин Георгиев снимка Венелин Георгиев 23 април 2010 - 14:55

 zoo7, на 23 Apr 2010, 14:45, каза:

...
Има ли няква особеност или просто се издърпват ?
Ако сваля ЕГР клапана дали се достига лесно до долната страна на маркуча, който влиза в помпата ?

Мерси, ако някой помогне.


Така като ги гледам /ако снимката е от твоя двигател/ може би няма да се затрудниш. Изглеждат здрави! При мен, например, тия маркучи бяха с външна текстилна оплетка, и се сваляха много трудно - трошеха се на парчета. Ако не бях свалил и капака на главата нямаше да се оправя.
А колкото до ЕГР-а ... Той се демонтира/монтира лесно. На 2 удобни болта е все пак. Със сигурност ще ти е от полза да го махнеш...
Успех с ремонта!
Отговори

zoo7 снимка zoo7 23 април 2010 - 15:28

 Венелин Георгиев, на 23 Apr 2010, 15:55, каза:

Така като ги гледам /ако снимката е от твоя двигател/ може би няма да се затрудниш. Изглеждат здрави! При мен, например, тия маркучи бяха с външна текстилна оплетка, и се сваляха много трудно - трошеха се на парчета. Ако не бях свалил и капака на главата нямаше да се оправя.
А колкото до ЕГР-а ... Той се демонтира/монтира лесно. На 2 удобни болта е все пак. Със сигурност ще ти е от полза да го махнеш...
Успех с ремонта!


Благодаря колега,

Да, снимката е от мойта кола и маркучите изгеждат OK, но отгоре. На този дето влиза в помпата има 2 протрити места отдолу - там се докосва с металните тръби на входящото гориво и се образува черно петно. Също и под крайните 2 дето не се виждат на снимката е черно...а ЕГР-а съм го свалял/чистил няколко пъти ... но си отиде механично...болна тема...да са живи и здрави пичовете в ebay.co.uk че в Opel цените :newsm05_41:

 ivo123, на 23 Apr 2010, 15:52, каза:

дърпаш и излизат.
ако са много твърди може да се скъсат и да останат вътре парчета - трябва да ги почистиш.
внимавай с пластмасовите тройници - прегарят от времето и се чупят при вадене.
махни тялото на егр и ще има достъп до помпата.
пробвали сме с няколко вида - от магазин на опел са хубави и не са скъпи. /влизат хубаво в тройниците и в излишното на дюзите/.


Много ти благодаря колега,
А в помпата пак ли с дърпане излиза или има нещо друго.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 23 април 2010 - 15:50

P1634 Ignition 1 Power Circuit Voltage Low
Отговори

ivo123 снимка ivo123 23 април 2010 - 17:42

да навсякъде е с дърпане.
Отговори

2.2dtr снимка 2.2dtr 09 декември 2011 - 16:56

Колега,от какво излезе тази грешка Р1634?
Мнението беше редактирано от 2.2dtr: 24 ноември 2012 - 16:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg