Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Решено: Патрон или клеморед ?

RokFort снимка RokFort 22 февруари 2018 - 19:54

Здравейте, колеги!
Тази вечер след като си изчистих колата ( Астра Г 1999г.) от купчина сняг да вляза в нея се опитах да запаля ама...дърво.
Колата нямаше стартер позиция при въртене на ключа ,по интересното е ,че след като извадих ключа колата си остана на контакт.
Понеже на предишните ми Астри им се счупиха патроните, но там ключа блокира се чудя, дали и този път е патрон или вече е клеморед?
Някой да му се е случвала тази гадост?
Мнението беше редактирано от RokFort: 24 февруари 2018 - 20:59
Отговори

RokFort снимка RokFort 24 февруари 2018 - 03:44

Проблема е решен.
Оказа се счупена ос на патрона ,часта която влиза в клемореда се е отчупила и колата е остана в позиция контакт.
Нов патрон е около 20лв , моя си го пренаредих сам към оригиналният ключ, не е толкова трудно.

След като следвах стъпките на колегата Luda Gamera от тази тема https://www.opelclub...howtopic=109587 за сваляне на патрона и клемореда направих това.

1
Прикачен файл  01.jpg (89,58K)
Брой изтегляния: 230
2
Прикачен файл  02.jpg (102,01K)
Брой изтегляния: 163
3
Прикачен файл  03.jpg (92,89K)
Брой изтегляния: 153
4
Прикачен файл  04.jpg (102,05K)
Брой изтегляния: 152
5
Прикачен файл  05.jpg (127,99K)
Брой изтегляния: 133
6
Прикачен файл  06.jpg (139,91K)
Брой изтегляния: 150
7
Прикачен файл  07.jpg (85,58K)
Брой изтегляния: 115
Мнението беше редактирано от RokFort: 25 февруари 2018 - 14:54
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 24 февруари 2018 - 10:55

Здрасти колега !
Абсолютно същият проблем имам и аз на Зафирата от вчера. Сега извадих патрона и се оказа, че краят който влиза в клемореда е счупен - 1, 2.
Можеш ли да кажеш как да процедирам сега ?
  • Купувам нов патрон. Как да му разбера номера и/или модела, за да поръчам същия ? Откъде си го купил?
  • Предполагам и клемореда трябва да сваля - цък, за да извадя счупената частица или не е нужно ?
  • Като се вземе нов патрон, предполагам не трябва да се купува нов ключ ? Казваш, че се пренарежда... предполагам самия патрон се пренарежда за ключа нали ? Как става това нещо ? Може ли да дадеш някакво клипче/статия или пояснение ?

Мерси!
Отговори

Коцето снимка Коцето 24 февруари 2018 - 11:17

Най добре иди на ключар, работа за 20-30 минути с пренареждането на патрона.
1. Понякога не пасват старите пластини или искат изпиляване или замяна с нови
2. Ваденето на патрона иска да знаеш как става (бута се една тел в дупчица и при определено положение става само)
3. И без това патрона ще го купиш от ключаря.
За точния ключар колегите от София ще те насочат.
Преди 3 год. ползвах услугите на един ключарски център на бул. Климент Охридски-25 и останах много доволен, ако си наблизо иди и питай.

Полезни връзки:

Мнението беше редактирано от dvasilev: 10 юни 2022 - 07:34
Причина за редактиране:: Добавям полезни връзки
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 24 февруари 2018 - 18:12

Днес звънях на авто-ключари. Горе долу сметката излиза така: идване 15-20лв, патрон 30лв-60лв., пренареждане 20лв, монтаж/демонтаж 35лв-50лв. Грубо около 100-120лв излиза да си извикаш ключар да дойде на място. Имаше един даже, който дава 2 години гаранция. За патрона - може да се вземе от морга, има евтини по 30лв и хубави германски по 60-70лв. Всъщност от морга питах на едно мясти казаха, че върви с ключа за 30лв общо, а то нов може да се намери за толкова, което явно не е оферта.

Мисля сам да се пробвам. В понеделника ще си купя патрон, тъй като днес малко късно стана и повечето бяха приключили работа. Горе долу видях как стават нещата. Може би ще си взема по-хубав, за да е поздрав и евентуално пластините от стария да паснат. Казаха ми също че патроните се продават и по авточастите.

Тук е показано как се пренарежда патронът:
Re-Key Astra G Key Barrel
Ключалка за Прелюд 5 Част 1
Ключалка за Прелюд 5 Част 2
Ключалка за Прелюд 5 Част 3

Вадят се пластините от стария патрон като трябва да се запомни тяхната подредба. После се слагат на другия патрон.

Иначе в момента имам два проблема:

  • трябва да извадя частицата от оста на патрона, но нямам достатъчно дълги и тънки пинсети. Също не разбрах дали трябва да махам клемореда, за да махна частицата ?
  • махнах самия патрон от бурето, но като го сложа обратно (влиза си ок), но не може да се завърти и не мога да разбера защо? Става въпрос за 14:40 секунда от първото клипче.
Отговори

RokFort снимка RokFort 24 февруари 2018 - 20:56

Редактирах си вторият пост в темата и ти прекачих малко снимки които направих днес с кратка инструкция. Виж дали ще ти помогнат, няма нищо сложно при мен дори новият патрон е с 8 пластини докато оригиналният беше с 10. На пръв поглед нямха нищо общо но с малко търпение го наредих за 20 минути. Патрона ще го намериш във всеки по голям магазин за авточасти, цените са 15 до 200лв в зависимост от марката, идват в комплект с ключове.
Мнението беше редактирано от RokFort: 24 февруари 2018 - 21:01
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 25 февруари 2018 - 11:58

Колега, благодаря за снимките и описанието ! Много добре е станало !
Значи, за да махна счупената частица трябва да махна и клемореда. Аз се мъчих с пинсета да я хвана и да я издърпам, обаче не мога да я хвана.

В момента не мога да махна клемореда... Има ли нещо специално там ? Хващам за щипките (чува се леко щракане и освобождаване), но като дърпам надолу не мърда. Няколко милиметра само се е извадил, но не мърда. Махнал съм и лостчето, за да не ми пречи и да мога с отверка да държа щипката отворена, но пак не става. Може би да го почуам с отверката, но не знам дали се държи на нещо друго освен на тези две щипки, които колегата ги е посочил ?

При теб лесно ли се откачи клемореда, само с дърпане надолу ли ? След това предполагам трябва да се разкачи и от буксата с кабелите?
Отговори

RokFort снимка RokFort 25 февруари 2018 - 12:17

 dvasilev, на 25 февруари 2018 - 11:58, каза:

Колега, благодаря за снимките и описанието ! Много добре е станало !
Значи, за да махна счупената частица трябва да махна и клемореда. Аз се мъчих с пинсета да я хвана и да я издърпам, обаче не мога да я хвана.

В момента не мога да махна клемореда... Има ли нещо специално там ? Хващам за щипките (чува се леко щракане и освобождаване), но като дърпам надолу не мърда. Няколко милиметра само се е извадил, но не мърда. Махнал съм и лостчето, за да не ми пречи и да мога с отверка да държа щипката отворена, но пак не става. Може би да го почуам с отверката, но не знам дали се държи на нещо друго освен на тези две щипки, които колегата ги е посочил ?


И аз се опитах да го премахна с магнитна отверка и пинсета но не се получи.
В тази тема https://www.opelclub...howtopic=109587 колегата е описал как се сваля клемореда, проблема е ,че след като се откачи от щипките се издърпва надолу а тази частица от патрона пречи. Аз го издърпах надолу и навън и частицата изпадна сама. Ако се наложи да чупиш нещо гледай да е клемореда :), около 10лв е нов и го има навсякъде.

Важното е след като пренаредиш патрона и започнеш да го поставяш да следваш стъпките от темата ,защото патрона влиза в пръта на волана и клемореда само в една позиция и има един чоп за избутване преди да се опиташ да поставиш патрона.
Мнението беше редактирано от RokFort: 25 февруари 2018 - 12:19
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 25 февруари 2018 - 13:54

Прав си колега, от това трябва да е - счупената частица от буренцето блокра изваждането на клемореда.
Пробвах надолу и настрани, но не излиза. Натиснах частицата навътре, но не помага. Мисля си да сложа на отверката малко лепило и да бръкна, но се сетих, че това положение в момента е на контакт (1ва степен) и явно няма да може да се извади.

Ако намеря тънки пинсети евентуално да го завъртя в начално полжение да го изкарам, но не знам дали ще стане. Другия вариант е да счупя клемореда, но не ми се иска да го правя, защото не знам какво друго ще счупя.
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 25 февруари 2018 - 17:41

Колеги, успях да изкарам парчето ! - цък
След 2 часа неуспешно обикаляне на железариите/магазините в търсене на пинсети, накрая купих тази детска виличка, с която просто бръкнах и тя захвана парченцето и излезе!

Сега се чудя обаче дали да сменям клемореда ? Той изглежда така - 1, 2, 3. Дали според вас дупчицата е ок или за всеки случай да сменя и него ?

Имам още един въпрос относно патрона и буренцето. В момента патрона не се завърта в буренцето - цък. Дали има нещо, което пропускам ? Това е старият патрон и утре ще взема нов, но ако имам такъв проблем със стария, най-вероятно ще имам и с новия. Пробвах да го завъртя при различно изваждане, но не става.
Отговори

RokFort снимка RokFort 25 февруари 2018 - 17:58

Новият патрон идва с корпус (буренце) ,при теб явно са се разместили пластините или има един чоп на корпуса който се чупи или заяжда. Така или иначе няма значение, ако и новият ти е с 10 пластини ги нареждаш в същата последователност от стария на новият. Ако с 8 една по една докато пастнат перфектно и патрона се върти свободно в корпуса.
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 25 февруари 2018 - 19:48

Мерси колега !
Значи казваш ако пластините са по-малко ги слагам една по една пак в същата последователност, докато ключа влeзе и завърти патрона. Но пак предполагам всичките 8 пластини трябва да се сложат или ключа може да се завърти и при по-малко сложени ?

Има ли значение профила на ключа при покупката на патрона ? Моят ключ е без резба, правоъгълен и шарката е отстрани като змия но има такива, които са назъбени. Ще обиколя утре автомагазините, дано да имат в наличност. Дано да не объркам нещо, но предполагам тези патрони са стандартни и няма как да се объркат при покупката..

А за клемореда имаш ли идея дали трябва да го сменям, или от снимките не се вижда добре. Един колега беше писал, че остта на буренцето се чупи заради клемореда и затова се чудя дали да го сменям.

п.с. Сега преместих колата, че я беше затрупал снега навън. Как се пали, който не знае - слага се ключът на мястото, където е изваден патрона, за да се прочете кода. После с отверка въртим клемореда, както при нормално палене. Ако ключът не се сложи на мястото на патрона, се показва грешка и не можем да запалим. С десния крак може да придържа ключа да не падне, докато завъртим клемореда. После махаме ключа. Ето и едно клипче - How to start your engine without a key barrel - broken ignition switch barrel - Opel Vauxhall
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 25 февруари 2018 - 21:44

 dvasilev, на 25 февруари 2018 - 19:48, каза:

Един колега беше писал, че остта на буренцето се чупи заради клемореда и затова се чудя дали да го сменям.

Ако клемореда /плочката с контактите/ не се застопори добре, при въртене на ключа-оста на патрона-избутва настрани клемореда и го изкривява.
Т.е. не е перпендикулярен на оста на патрона. Точно тази част на патрона се чупи, ама след време.
Застопорявайте добре клемореда.

Опита ми е от Опел комбо. Не държа, че при другите е същото, но ефекта е същия.

П.С. Преди да редиш пластините на патрона, пробвай да сложиш клемореда и го застопори добре. Не трябва с ръце да можеш да го мърдаш. Ключа трябва да се върти с минимално съпротивление. Ако по контактите няма окис, нагоряло или износване /протриване/ - демек ако е светулка, си го остави. Не му махай смазката. В крайна сметка ти си решаваш.
Мнението беше редактирано от Стаевски: 25 февруари 2018 - 21:50
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 26 февруари 2018 - 11:45

Благодаря колеги!
Сега звъннах на няколко ключара/автомагазини, за да си купя евентуално патрон. Оказа се че моят профил на патрона, е по-новият и съотвветно по-скъп. Струва 180-200лв ! Обикновените профили са по 30лв, но този няма евтин вариант.
Тоест ако си взема евтиния профил трябва да бъда с 2 ключа - един за врати/централно и един за запалване. Ако пък си сменя ключалките на другите врати с обикнвен профил няма да излезе много по евтино.
Ето така изглеждат профилите:
Обикновен профил (назъбен) - цък
По-новия профил (правоъгълен със змийска шарка), с който съм аз - цък
Чудя се дали направо да не търся по моргите, но и там сигурно трудно ще намеря. Ключаря каза, че не е добра оферта от морга, но пък иначе да дам 200 лв само за ключ и то ако аз си го сложа. Иначе ако извикам ключар на място трябва още 80лв грубо, тоест към 300лв за един ключ :)

п.с. След като презвънях още ключари и магазини се оказа, че някои ключари предлагат само патрона. По магазините, които презвънях или нямат патрони или имат, но от другия вид. На едно място предлагат само патрон за 55лв, а на друго за 80лв с монтажа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg