Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Как не ви е срам, неграмотните !

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 22 юли 2010 - 13:33

 RaGe, на 22 Jul 2010, 14:10, каза:

Най-лесния вариант според мен и най-ефтин е да сложиш трупчета на задните пружини да се дигне малко лично за мен е по одачно да я дигнеш отзад като се има в предвит какви са ни "убави" улиците и пътищата


:mhihi:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 09 август 2010 - 15:38

Не мога да разбера как така за 30+ години някои хора не се научиха да пишат на български език.

 veli, на 09 Aug 2010, 16:28, каза:

здр.някои можели да помогне. направих си самодиагностика на опела(kadet 88г)дадеми код 42 Amplifier control signal, cylinders 1 and 4 (Direct Ignition System (DIS)) High voltage колата пали но малко трудно.и като се кара варви но придърпва.като върнеш гаста трябва да на кълцаш за продължиш

Всички допускаме грешки, но положението при някой е трагично :sad-smiley-046:
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 09 август 2010 - 16:21
Отговори

BOJKATA снимка BOJKATA 11 август 2010 - 10:08

 ivan todorov, на 10 Aug 2010, 19:59, каза:

Значи ето какъв е проблема : стрелката на бутилката ми не показваше въобще точно колко газ има в бутилката , и отидох на майстор и тоя тупан нз какво е правил но после забелязах като отидох да я зема колата че я няма стрелката въобще и аз питам какво е станало и тои ми казва забило нз си кво и я махнал защото трябвало , и да ви попитам има ли шанс това да си го оправя сам да си сложа стрелката отзад на бутилката и да си оправя показанията и , а бутилката е ловато а колата е калибра 2.0 ц20не и ако може да си го оправя сам някой да помогне ще съм много благодарен ако ли не , да каже поне какво да направя на сервиз или за какво да се готвя !!!!!! Просто искам да си ми показва бутилката както трябва ама има и мойстори .............
Благодаря !!!
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 11 август 2010 - 22:09

Евала на БНТ1.

Публикувано изображение

Не научиха ли тия хора,че "Й" и множествено число не се използват заедно.
Отговори

becinko снимка becinko 13 август 2010 - 21:14

 gin_, на 13 Aug 2010, 22:11, каза:

Здравейте не знам дали съм на правилното място но имам 1 въпрос -ако някой като мен се е мъчил да намери нещо за двигател 1.2st на опел кадет с карбуратор пиербург 1б1 да сподели .
във всички книги дето четох 1.2 двигателя за "опел кадет е " е 1.2 sc който е OHV мотор а моя е OHC а тези в групата OHC и DOHC групата започват от 1.3n та така се случва това че за този мотор никъде не се пише и го няма а карбуратора той пук за какво да е споменат нищо че излиа на 5-6 двигателя- имаче солекс 35 има вариджет 2 има пиербург 2е3 има вебер2л ....... ама 1б1 ........1.2st мръсна дума
в аутодатата пише че съм с индукционен датчик на който схема и устроиство не мога да намеря -ако някой има идея за тези неща моля да пише ще черпя бира
щото схемата на техническото ръководство на опел кадет разпределителя на запалването който прилича на моя го дават с датчик на хол ама 1985-та не е имало еуб в колата че да ми се подава на комутатора цифров сигнал...........
моля ако някои има схема на разпределителя на запалването индукционен и схема на двигател с горен разпределителен вал с хидравлични повдигачи и е 1.2 ст
да сподели


Аз поне нищо не разбрах и след 2-я прочит ..
Отговори

becinko снимка becinko 21 август 2010 - 00:07

 barzia, на 19 Aug 2010, 20:15, каза:

Колега и аз имам същата астра,и моята е така само че,не дига 100градуса а мах92 и 3 и охлажда,освен тва разхода ми е доста по малък от твоя,за оборотите виж стъпково моторче,дросел и някои датчик на колянов вал,за варвенето не искаи кои знае кво се пак е 1.4,ина4е при парво палене и моита седи на 1500 доакт загре явно кам 2 мин. :icon_wink2:
Отговори

BOJKATA снимка BOJKATA 21 август 2010 - 00:33

 rado_radko, на 20 Aug 2010, 23:11, каза:

Продавам двигател ц20хе напално работеш от калибра плус бонус скорусна кутия ф 20 многу каса двигателя е пален комплект с апсолутно всичко за да запали цена за всичко :icon_wink2: лв колеги ако има някои интерес да званка не сам често на компа

тел: :drinkin: -радостин

Поне името да беше с главна буква! :drinkin:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 22 август 2010 - 18:50

 heloeen, на 22 Aug 2010, 19:42, каза:

на скоро си купих вектра 2.2 ДСИ и имам следния провлем-понякога на ниски обороти светва един датчик и колата изгасва-не го прави редовно и няма никаква логика-закачиха я на компютьр в ямбол и ми казаха че е от датчика за оборотите и ремонта струва 1200 лева-имал ли е някои подобен проблем-моля за савет-благодаря предварително

Правописа и граматиката на колегата heloeen са видни за всички, но най-тъжното е, че това е нова тема със заглавие: "vektra 2.2" в раздела: Колите на потребителите на форума > Opel Vectra
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 24 август 2010 - 20:41

 Николай Коев, на 24 Aug 2010, 20:42, каза:

Наъ добре коелга ги махай съмняваме,че ти е спукан и си слагай друк колектор от ХЕ и краъ на мъките
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 август 2010 - 16:59

 Kondo, на 12 Aug 2010, 10:37, каза:

Вчера некъв сув ли де а го знам от тия големите,високите дет се праеше на славомист с дърпането си от място ама ми падна на прав дълъг участък на е-79 и след 140 увяхна като препикана маргаритка като доказателство,че не може ем да си уж високо проходим ем магистрална бегачка.Не знам дали можеше и още или се почувства нестабилен но определно разбра,че се дърпаме щото натиска до 140 джам до джам и после се загуби в огледалото понеже си тествах максималната скорост -180 по километраж за 20 годишния ми кошник никак не е зле.


Ша ми се прайш на слаВомист, а?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 29 август 2010 - 15:21

 i_c_e_m_a_n, на 29 Aug 2010, 13:43, каза:

колега щтети дам една малко по евтина идея идея взени нож от рено лагуна не си спомням дали бяха едно кам едно сас зафирата но на сатрата с малко преправяне става пробваи на мене ми харесва как седи


Просто е ужас! Пък е измислил и нов модел Опел- "Сатра".
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 30 август 2010 - 11:35

"здрасти колега ако има ваншен накраиник от страната на кадето ти дарпа наи вероятно ще е от там дарпането но като го смениш ще разбереш дали е така надяжам се да се разминеш само с това" 

На следващата сутрин... " 31 Jul 2010, 7:47 
имах предвив че може да се е изкривил при удара това е доста срещано при удар от този тип

Мнението беше редактирано от ficko: 31 Jul 2010, 7:48"


...и то след редакция... :icon_wink2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 август 2010 - 20:03

Цитат

Колеги,имам 1 въпрос към тези който си имат представа за какво говоря.понеже работим заедно с брат ми ,та тези дни му дадох да покара моята вектричка и му обесних как работи темпомата.човекът остана много доволен.та мисълта ми е знае ли някой някъв сервиз или човек който е в час да монтира темпомат, на ауди А4 2003 год.сега сън не спи до като не му монтираме темпомат.задължително ли копчетата на темпомата трябва да са на лосчето на чистачките?извинявам се на администраторите за темата понеже не става дума за опел.поздрави


t_g_stoev
Отговори

Оги снимка Оги 08 септември 2010 - 18:34

Е къде е поредния ...


 StefanLichev, на 08 Sep 2010, 18:23, каза:

Имам Кадетт 1.3 МИ и му слагам метан само,че е сас LCS A1 V05 и емулатор LR-25 сам вав голямо затруднение сас инсталацията.Повечето сам го наварзал но има един кафяв кабел дето триябва да е на някакав минус на бобината и син - по които триабва да варвят 12 волта за емулатора и клапаните на изпарителя само,че този + на синият някаде ми убягва....Ако може някои да помогне сас схема или с някакъв съвет....Вав момента + на клапаните и на емулатора не идва и не сам сигурен точно на кои от 3-те кабела е сигнала на TPS-a и този кафевия каде се вразва...
Отговори

BOJKATA снимка BOJKATA 14 септември 2010 - 08:22

 sick_brain, на 14 Sep 2010, 2:31, каза:

... каннех... със брутално спортно гърне със накраиник със заглушител... спортни амортисиори, предни насякани дискове брембо, задни дискоове... спортен вулан момо, ангелски учи.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 септември 2010 - 20:28

Цитат

е да де просто вчера кът карах гаджето кьм упщетежитието и малко се поскарахме и се отнесах с педала на газта



zambakov
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 19 септември 2010 - 22:56

 ctoyan, на 13 Sep 2010, 1:48, каза:

КОлега честито ... Счупени сателити или планети на диференциала ;) Имам 2 броя счупени котии с дупки точно там , ремонт по принцип може да се направи , но е доста трудно да нацелиш същия деференциал, ако на някой му се занимава сваля твоя и почва да мери с шублер други. От део нубира 2000 кубика непомня модела на котията става със сигурност, даже е подсилен и ще държи повече, а другия вариант който не емн евтин е друга котия но те са между 400-600 лв по моргите :)

А междо другото 2 те котий който ми стоят на рафта за красота са от бензинови вектри като едната ми е оригиналната с дълги скороти 120 на 2 ра :D а другата с къси, тази с която е сега вектрата е от дизелова 2.0 дтл и вече година и половина няма проблеми с нея, докато другите неможеха повече от 6 месеца да издържат :icon_razz2:



ctoyan
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 23 септември 2010 - 16:39

Цитат

Вижте сега не сам тръгнал да се заяждам с никого от вас, но въпроса ми беше зададен по различен начин, а именно дали някои е пробвал и какво е станало?! аз тая кола сам я прежалил за експерименти, колата има чисто нов керамичен съединител дайе още не е олегнал както трябва, скоростите са ф28 поне кожуха така изглеждал или де да знам там казахами го това не сам чак толкова запознат сас скорости на опелите. Не сам казал че колата ще я правя с 2000лв казах че частите горе доло толкова излизат с (китайски кит) да сека ще се почне ама китаиския кит бил еди какав си нямало да кара много и бля бля, тея работи ще сам ви благодарен ако ми ги спестите :)) админа разбирам нервите му до някаде но не сам питал това за което говорим от 2 дни. исчел сам доста теми и мненията са много разногласни за това на ккаво издърйа и на какво не а и има много спам. За това пуснах темата специално насочена кам едно нещо; ДАЛИ ИМА НЯКОИ ПРОБВАЛ ОТ ВСИЧКИ НАС ''ОПЕЛДЖИЙТЕ'' ИЛИ НЯМА??

Ии керамиката е направена както трябва от маховик през керамиката, претискателя е усилен та до лагера :)))) за да си спестя още евнтуални обяснени.. 228мм е съединителя. скоростите пак казвам не сам сигурен какви са точно само знам че са доста дълги ако означава нещо това.


fugatyve
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 25 септември 2010 - 11:19

 Quattro, на 25 Sep 2010, 2:50, каза:

сичко добре ама снимаите как седи шибаната прожинка
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 03 ноември 2010 - 08:34

Първо темата със заглавие "колеги имам малак проблем сас предницата някои да помага ако знае не6то по този проблем, благодаряви предварително" е цопната в раздел: "Мнения и препоръки свързани с форума".
Второ правописа е уникален:

 sploty, на 02 Nov 2010, 20:35, каза:

проблема е следният като карам по 4акалес пат или минавам по павета ми 4ука дясната гума амаяко дрънчи нз какво е това надявам се да помогнете и пак благодря :mhihi:

И трето, но не по важност, профила е попълнен..... :cq: :mhihi: :wub:

Цитат

Автомобил: опел астра 16 nz

Всичко това е сътворено от колегата sploty.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg