Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Търси се Кадет 1.6

Vankoto снимка Vankoto 02 юли 2010 - 00:23

Доста отдавна беше, но аз исках да се пусна с него, след като се разбрахме в темата в тунинга, но ми беше отказана гонка с доста интересно и весело оправдание, но както и да е... Както знаете аз съм с C14SE 82 hp астра кабрио, предполагам че съм почти 300 кг по-тежък от най-тежкия кадет
Отговори

KadettOPC снимка KadettOPC 29 юли 2010 - 15:08

Ко стана с този ... Ако има път към Бургас .. Може да се отбие .. Аз съм с 13S и на един авер сеата , който е същият .. син , и отзад пише 1.2 GL :D //...Кадета го минава с 100 октанов бензин и без преден капак :D /// 
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 11 август 2010 - 19:14

Погледнах малко в тунинг.бг и видях че някаф си шльоко писал, че астра различна от C20XE не вървяла... Е ако някой го познава онзи да ми го изпрати да му покажа силата на малкото братче на титана :sad-smiley-046: Ако колата ми е в бокс'а(поради кризата) ще го заведа при друго С18ХЕ, което ще го ошамари още повече ;) Street Racing Rulles!!!
Извинявам се че излязох от темата... Доколкото знам кадет ГТ е капка с къси скорости, за разлика от седаните и ГЛ, а това означава, че практически пада с по 1500 оборота на предавка, дори смотаното порше систем(ме забравяйте, че това е само двигателя, а не само от него зависи вървежа доколкото е възможно при малолитражки) да дръпне като по-леко на старт, натам ще сгромоляса, както на клипа в ю-туб, затова и вдигна малко под 100 ;) За мен победителя от гонката е безусловно кадета... Хайде слагайте ги на старта и да мирише на масло, гуми и феродо :naughtynono:
Мнението беше редактирано от ^_fenixa_^: 11 август 2010 - 19:20
Отговори

Kondo снимка Kondo 12 август 2010 - 09:19

Ай по-полека с тия титани с малки братчета засилвани срещу тая пи*ча въжка.Засили ги срещу неговото голямо братче по двигател - 911 примерно.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 12 август 2010 - 11:15

:rofl:  Много си бил остроумен, уплаши ме направо... Да не е на Порше мотора, все едно Фиат Купе като е Пинифарина дизайн е Ферари или Пежо 406 Купе.. или то си е Ферари а?!  :61: Това, че в случая е двигател, не шаси не значи, че е Порше... Прати ми Купра ако искаш, к'во като е с Ваген-Ауди двигател... Да не дойде S4 ili R32  :mhihi: или направо R8  :sad-smiley-046: Нещо ми се струваш :naughtynono: Поздрави  :flag:
Отговори

Kondo снимка Kondo 12 август 2010 - 12:31

Че то и титаничното хе е разработка на Лотус така,че като си тръгнал към битката на титаните се пробвай с големия титан. За кво изобщо намесваш разни хе-та в темата?Ма то страшно геройство да отупашщ една калинка с двойно по-маломощен мотор -аре зимай титана,малкия му брат и братчедите и иди се опъни на неговия голям брат макар както сам се изрази родствената линия да не е много чиста :sad-smiley-046:
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 12 август 2010 - 14:45

"Погледнах малко в тунинг.бг и видях че някаф си шльоко писал, че астра различна от C20XE не вървяла..."
Просто чети преди да тръгнеш към лична драма  :icon_wink2: Извинявам се на модераторите и колегите за отклоненията от темата както в първия пост, :icon_razz2: не мога да пренебрегна такава глупост  :o
:flag: :16V: :2bg: 8)
Мнението беше редактирано от ^_fenixa_^: 12 август 2010 - 14:46
Отговори

Kondo снимка Kondo 12 август 2010 - 17:53

А жълти вестници четеш ли та да обсъждаме и кво ти е направило впечатление там,а?
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 12 август 2010 - 18:04

Колеги, като гледам какъв ентусиазъм и сълзи предизвикаха беседите, абе айде те ми го акаунта, пише че имам и от двата кенефа, е ще я докарам тая Сеатка да я мачкате на воля, само бенз да ми заредите ми е достатъчно. Може и да я ошляпам некоя Корса 1,2 примерно, ма де да видим. Кви са тея размисли по никое време - писало на мотора "Порше", била самолет..... Е то и в ЗАЗ Таврия имаше такива наченки "by Porsche" па нищо направено, като хората не видях в тая кола. Пусне мухата некоя мърда и станеме за смях жужейки :icon_wink2:
Отговори

Kondo снимка Kondo 13 август 2010 - 10:11

Твойта кочина не е 1.2 ибиза 70 коня. Аз поне повод за смях не виждам ако падна на 400 метра от тая калинка. Даже не бих се навил на "хитроумното" предложение. бих го скъсал на дълго леко и лежерно на 4000-4500 оборота на пета докато "поршето" мели лютеницата интензивно и толкова само,че гаранция той няма да се навие. :icon_wink2:
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 13 август 2010 - 11:14

 Kondo, на 13 Aug 2010, 11:11, каза:

Твойта кочина не е 1.2 ибиза 70 коня. Аз поне повод за смях не виждам ако падна на 400 метра от тая калинка. Даже не бих се навил на "хитроумното" предложение. бих го скъсал на дълго леко и лежерно на 4000-4500 оборота на пета докато "поршето" мели лютеницата интензивно и толкова само,че гаранция той няма да се навие. :icon_wink2:



Прав си, моята не е 1,2 - 70 коня, а е 1,4 - 60 коня. Звучи смешно но и е също 8 клапана, а явно благодарение на това, че е комби и е толкова мизерни кончета е с ултра къс диф. и градско създава доста приятни впечатления да се кара. Извън града 160 си е бая зор, но имах Вектра 1,6 и мога да твърдя, че Вариото не й отстъпва на вървене в къси отсечки. Но все пак съм за Кадета.
Отговори

Kondo снимка Kondo 13 август 2010 - 14:02

Е то вектра 1.6 от място е по-куца и от моя Лебед :icon_wink2: щото е по-тежка при равни други условия но лично според мене при стокови коли в гореспоменатата гонка има интрига само между ебизата и кадет капка с къси скорости -с кадет като моя квито са 90% от останалите живи резултата ше е като на клипа -дърпа и после го настигам и оставям в далечината ама най-вероятно след 400-те метра.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg