Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Изп.колектор от ХЕ на ХЕV ?

Ivailo снимка Ivailo 01 февруари 2009 - 02:13

Колеги съжалявам че пак пускам темата но предишната е изтрита явно.Интересува ме на Х20XEV може ли да се сложи изп.колектор от С20ХЕ?какви са стъпките? преправя се фланеца или още нещо?Прочетох и нещо за картера че се преправял..Моля обяснете.Благодаря ви
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 02 февруари 2009 - 12:26

Колеги никой ли не знае ??? :mhihi:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 02 февруари 2009 - 14:16

фланец се прави и колектора се попреправя малко. До колкото аз знам де. Имаше темичка някъде из форума потърси я :).
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 02 февруари 2009 - 18:43

да но темата е изтрита...това е проблема.Някой да го е правил??
Отговори

spasito снимка spasito 02 февруари 2009 - 18:56

Темата и аз не я намирам но намерих снимките на колегата batigogo та той прави такова нещо цък
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 02 февруари 2009 - 19:00

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...%B2%D0%82%C2%A0 ето тук има някаква тема....но като гледам става...Някой компетентен да каже..иначе от това което виждам на снимките с нов фланец става май.. :mhihi:
Отговори

Оги снимка Оги 03 февруари 2009 - 01:11

Забележи от снимките, които е дал Спасито, как и от къде е резнат колектора! Отрязан е от там, защото картера и въобще мястото, през което минава от долу е различно! Трябва да се внимава после като се заваряват новите тръби продължения да няма чупки и схеми. Също е добре да се запази дължината на тръбите и да се събират в една чак под двигателя ...
Та освен фланеца и това което казах по-горе има и други неща, като ЕГР клапана! Той също е свързан с изпускателния колектор. С него как мислиш да се оправиш? Колата от горния линк няма работещ ЕГР, незнам как е изолиран.
Мнението беше редактирано от Оги: 03 февруари 2009 - 01:12
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 03 февруари 2009 - 14:16

моя егр също е неработещ..говорих днес с майстора той каза че може да наврави това което искам..става с преправяне на фланеца
Отговори

kirchank снимка kirchank 20 март 2009 - 18:34

Тъй като няма нищо ново и по двете теми искам малко да вдигна тази,защото се появиха няколко ХЕ-та на части и колекторите са под 100 лв.
1.Къде,кой и за колко може да извърши тази интервенция.
2.Друг картер(какъв) или още преправяне на тръбите и под двигателя и кое е по-добре.
3.Има ли дупка за ламбдата.
4.трябва ли да се пипа компа-може би да,но за още по-голям ефект.
Ако съм написъл некоя глупост моля да ме извините,се пак от скоро имам ХЕВ.
Мнението беше редактирано от kirchank: 20 март 2009 - 20:11
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 март 2009 - 20:10

Картер друг... по-добре недей, не вярвам да има проблем с тръбите отдолу - виж линка към снимките по-горе. ХЕ колекторите имат дупка за Ламбда. Евентуално Kadett с 20XEJ може да няма, но не съм 100% сигурен, а и те са доста голяма рядкост, така че едва ли ще попаднеш на подобен!
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 март 2009 - 21:09

 Moonlord, на 20 Mar 2009, 08:10 PM, каза:

Картер друг... по-добре недей, не вярвам да има проблем с тръбите отдолу - виж линка към снимките по-горе. ХЕ колекторите имат дупка за Ламбда. Евентуално Kadett с 20XEJ може да няма, но не съм 100% сигурен, а и те са доста голяма рядкост, така че едва ли ще попаднеш на подобен!

Айде и аз да се включа:
1. Еднаква ли е резбата за ламбдата на XE и XEV?
2. Колко милиметра са тръбите за XE и колко са за XEV?
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 22 март 2009 - 21:15

какво става колеги възможна ли е тази интервенция ????
Отговори

bigmoto снимка bigmoto 22 март 2009 - 23:42

И аз да попитам- колко е Ф-то на тръбите? :mhihi: На самия колектор става въпрос...
Отговори

manolov снимка manolov 23 март 2009 - 08:34

 Жоро, на 20 Mar 2009, 09:09 PM, каза:

Айде и аз да се включа:
1. Еднаква ли е резбата за ламбдата на XE и XEV?
2. Колко милиметра са тръбите за XE и колко са за XEV?


Аз да ти отговоря на всичко европейски автомобили е еднаква.Хонда преди 95 има различия в резбата.Нали знаеш кой го гарантира това :)
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 24 март 2009 - 13:37

 Жоро, на 20 Mar 2009, 09:09 PM, каза:

2. Колко милиметра са тръбите за XE и колко са за XEV?

Нямам идея, единственото, което ми направи впечатление е, че на XE-то колектора ми изглежда по-тесен :newsm05_41: Ама пък наще нали са чугунени, може да са по-дебели навътре и от това да идва тая оптична измама :) Назад по генерацията май са 1/1 - 45мм вътрешен диаметър ако не се лъжа? Но нека някой по-наясно да каже, въпросът е уместен :icon_razz2:
Отговори

немо снимка немо 24 март 2009 - 16:52

На моето XE се наложи да му сменям снадката м/у края на колектора и тръбата,която отива в катализатора.Вътрешният диаметър е 48мм.Малко се учудих,щото ми казаха,че бил 50мм,но.....фактите са 48мм.
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 април 2009 - 21:11

Така понеже вече имам колектор от ХЕ и гарнитура от ХEV, и като намеря малко време ще ходя да правя фланец. Та ме интересува, някой може ли да ми намери снимка на главата на X20XEV или на колектора, понеже както се вижда на снимката по-долу правена от колагата batigogo в една друга тема, има разлика в гарнитурата и фланеца.
Това което ми е интересно съм заградил в червено, защо отвора в главата е разтеглен така? И има ли проблем фланеца да е само толкова изрязан както на снимката?
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Жоро: 21 април 2009 - 22:24
Отговори

sido снимка sido 21 април 2009 - 21:29

 Жоро, на 21 Apr 2009, 10:11 PM, каза:

Така понеже вече имам колектор от ХЕ и гарнитура от ХEV, и като намеря малко време ще ходя да правя фланец. Та ме интересува, някой може ли да ми намери снимка на блока на X20XEV, понеже както се вижда на снимката по-долу правена от колагата batigogo в една друга тема, има разлика в гарнитурата и фланеца.
Това което ми е интересно съм заградил в червено, защо отвора в блока е разтеглен така? И има ли проблем фланеца да е само толкова изрязан както на снимката?
Публикувано изображение


Отвори в блока... <_<
Трябва ти снимка на Главата на Х20ХЕV и по нея си правиш фланеца + гарнитурата :knee:
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 април 2009 - 21:55

 sido, на 21 Apr 2009, 10:29 PM, каза:

Отвори в блока... <_<
Трябва ти снимка на Главата на Х20ХЕV и по нея си правиш фланеца + гарнитурата :knee:

Разбира се, че говоря за главата, не за блока. От къде ми хрумна та да го напиша???
Аз гарнитура имам и тя е като тази на снимката...
Публикувано изображение
Но продължава да виси въпроса защо на 4-ти цилиндър/ или 1-ви понеже не знам от коя страна е това/ изхода е така разтеглен??? И ще има ли проблем ако отвора се направи с размера на другите 3 цилиндъра.
Мнението беше редактирано от Жоро: 21 април 2009 - 22:25
Отговори

spasito снимка spasito 21 април 2009 - 22:21

Значи ако видиш самия колектор ще ти стане ясно а именно отвора за четвърти цилиндър е разтеглен защото от там минават изгорелите газове към ЕГР-клапана -демек се връщат за доизгаряне до изходящия отвор на 4-ти цилиндър има отвор в главата който води до ЕГР-то и самия колектор е издълбан 5мм в този участък ако си решил да шунтираш ЕГР може отвора не е толкова широк -дано ме разбереш че те станаха едни писания и дано съм помогнал <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg