Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Vectra C 2.2 Direct 155к.с. (z22yh) - доливане на 6 литра масло за 2000 км.

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 11 юли 2018 - 18:37

 zdravkop, на 21 октомври 2017 - 19:09, каза:

Това направо е невероятно- 6 литра за 2000 км! Не съм чувал за такова горене на масло. Карам идентичен на твоя двигател, но не ми е правил такива проблеми. От къде може да идва горенето- от сегменти на буталата? Но пък щом не пуши отзад- странна работа. Друго възможно е да има теч- от гарнитури, семеринги и т.н. Огледай хубаво отдолу колата, а не само около двигателя, защото струята кара маслото назад. Ако отдолу е омазнена и почерняла, значи има сериозен теч. Дано да откриеш по- скоро проблема и после пиши непременно.



Аз съм с малко по слабичка кола от вашите (astra G 1.6mi 75 коня)но моя проблем беше следния:
Взимам аз колата.... като я пробвахме да не пропушва - нямаше никакъв признак за каквото и да е. Сменям масло филтри и т.н. - обичайното. Маслото на ниво както трябва да е. На 3000км беше слезнало на минимума. А между другото колата подскачаше - прекъсваше - забиваше при набиране и потегляне. Оказа се втори цилиндър цапаше много яко. За два дни свеща в коша. И моята не пушеше изобщо, майстора който ми направи ремонта -- при мен беше около 630лв с всичко + труд -- каза че няма как да пропушва понеже имам катализатор (той спира всичко докъто не се запуши) :hand:
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 юли 2018 - 19:29

Дени има същия мотор. Познавам го и мотора и Дени. Сега ще видя ника му.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg