Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Вектра Ц бензин 1.6 Z16XEP

Joro71 снимка Joro71 16 януари 2019 - 23:11

Здравейте колеги! Реших да подменя Вектра Б Х18ХЕ. Спрях се на Вектра Ц след фейса 2006г. с мотор 1.6 Z16XEP. Има ли колеги с този мотор, за мнения. Като цяло ме интересува всичко, за този автомобил и всяка информация, ще ми бъде от полза. С какъв съединител е конкретния модел, демпфер или твърд? Скоростната кутия, каква е къса или дълга? Какъв разход мога да очаквам? Слаби страни? Благодаря ви предварително! Много безаварийни километри на всички!
Мнението беше редактирано от Joro71: 16 януари 2019 - 23:13
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 януари 2019 - 08:25

На вектра ц надали. Доста е рядък в такъв автомобил като за България, а и не само, го нямаше в ценовата листа. Най- вероятно става въпрос за индивидуална поръчка за някоя институция или организация по европата.
Иначе във астра х го има доста. Ако мотора те интересува- ползвай търсачката.
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 януари 2019 - 09:58

Първо как реши, че темата ти е за: Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии -> Важни теми а не намери раздела: Информация за конкретен модел Опел

Второ как не пробва с търсачката да намериш тeзи теми: Моята връзка, Моята връзка

Трето... 105 коня в купе на Вектра Ц... Имах Вектра Ц чипната на 180коня и беше по-мудна от пипан X20XEV в купе на Астра Ф, представям си какъв разход ще дава този 1,6 в това купе. Представям си и как ще се изпреварва с тази кола...
Отговори

ipk снимка ipk 17 януари 2019 - 13:16

Колега, аз съм с такъв мотор, но на Зафира Б (2006г.). Мотора е доста слабичък, но пък е икономичен - градко 11, извънградско 7 и то на газ (в София). За 100 000 км. съм правил ремонт на изпускателни клапани и клапана за картерните газове. Това е по самия двигател, иначе доста ремонти съм правил водна помпа, бобина, скорости, съединител (твъед е), радиатор, термостат. Но все пак подръжката не е скъпа. Ти си прецени, но този от този мотор не очаквай вървене.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 януари 2019 - 15:54

1.6 в купе на Вектра Ц е все едно двигател на Трабант в купе на Волга. Бегай надалече от 1.6. Минимум 1.8- 125 или 140 коня за купето на Ц- класата.
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 17 януари 2019 - 17:34

 ipk, на 17 януари 2019 - 13:16, каза:

Колега, аз съм с такъв мотор, но на Зафира Б (2006г.). Мотора е доста слабичък, но пък е икономичен - градко 11, извънградско 7 и то на газ (в София). За 100 000 км. съм правил ремонт на изпускателни клапани и клапана за картерните газове. Това е по самия двигател, иначе доста ремонти съм правил водна помпа, бобина, скорости, съединител (твъед е), радиатор, термостат. Но все пак подръжката не е скъпа. Ти си прецени, но този от този мотор не очаквай вървене.


Моята също харчи толкова в София на газ, а съм сигурен че динамично е доста по различна. Скъп ли излезе ремонта на изпускателните клапани, че аз вече минах към 60к на газ?

Относно питането на колегата съвета ми е да потърсиш по-голям мотор, освен ако просто не ти трябва за придвижване от точка А до точка Б. Без претенции за разход и динамика. Иначе от към окачване Вектра Ц си е здрава и евтина, два пъти сменявам биалетки и тампони стаб. щанга за 70к. км.
Отговори

Joro71 снимка Joro71 19 януари 2019 - 07:07

Благодаря ви колеги! Колата е купена, Ако с нещо съм нарушил правата но форума, се извинявам! Виждам, че някой хора се възмущават. Жоро, по спокойно! С този тон, в къщи на домашните, и по-леко с изцепките! Още веднъж Благодаря, на колегите, който се включиха. Пожелавам ви само безаварийно шофиране!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 януари 2019 - 09:56

Сега си направи тема в "Колите на потребителите" и дай да видим новата ти придобивка. Успех и дано само консумативи да купуваш!
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 януари 2019 - 09:40

 Joro71, на 19 януари 2019 - 07:07, каза:

...Жоро, по спокойно! С този тон, в къщи на домашните, и по-леко с изцепките! ...


Аз съм спокоен, просто ако всеки идва и изплясква една тема където му падне, без въобще да гледа и да се съобразява, тук ще стане...

Предполагам, че за себе си си много важен и предпочиташ някой да смели информацията и да ти я даде на готово, но се опитай да цениш и времето на другите!
Отговори

Joro71 снимка Joro71 21 януари 2019 - 11:09

 Жоро, на 21 януари 2019 - 09:40, каза:

Аз съм спокоен, просто ако всеки идва и изплясква една тема където му падне, без въобще да гледа и да се съобразява, тук ще стане...

Предполагам, че за себе си си много важен и предпочиташ някой да смели информацията и да ти я даде на готово, но се опитай да цениш и времето на другите!

Колега, да за себе съм важен! Колкото до времето на другите, никого не карам на сила да чете моята публикация. Ако времето ти е много ценно, защо го губиш да коментираш?! Спирам с коментарите до тук! Ако на още някой съм "изгубил" времето, се извинявам! Хубава нова седмица на всички колеги!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg