Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Масло във свещите

Тази тема е заключена Next »

IvailoM снимка IvailoM 09 януари 2023 - 19:31

Ако е стартер с бутане ще запали.
Похвално е, че искаш да се оправиш сам, ама как да стане, като явно не разбираш нещата. Още повече, че онлайн трудно се гадае по "стържене", "съскане" и прочие.....
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 януари 2023 - 20:34

Това с даването на контакт не е нужно. Съскането може да е единствено от някой вакуум, който е пострадал при смяната на гарнитурата, на мен ми се е случвало да смуче въздух от разширен маркуч под дросела... Огледай хубаво какво си разкачал при смяната на гарнитурата-буксата на бобината лесно се забравя.

При смяна на маслото няма какво да объркаш: точиш го от картера, сваляш капака до дясната полуоска за да смениш масленият филтър и наливаш новото масло 4,5 или 5 литра според щеката и картера.
Отговори

nogopechen снимка nogopechen 09 януари 2023 - 22:17

Може да се източи маслото от скоростната кутия и да се долее свежо масло в мотора...
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 10 януари 2023 - 09:13

 IvailoM, на 09 януари 2023 - 19:31, каза:

Ако е стартер с бутане ще запали.
Похвално е, че искаш да се оправиш сам, ама как да стане, като явно не разбираш нещата. Още повече, че онлайн трудно се гадае по "стържене", "съскане" и прочие.....

Съгласен съм че е много трудно да се гадае онлайн какво точно е. С другият ти коментар не съвсем, но има логика.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 10 януари 2023 - 09:27

Тубата на Лики Моли е 5 литра и слагам на ръка колкото усетя. Защото знам че системата е 4500 мл. Искам да сипя някъде около 4 литра. В тубата има още не знам колко но малко. Но не е там проблема. Нещо се е прецакало като маслената помпа например.
Може пак да е попаднало масло в отсекът със свещите.
в момента с вас колеги ползвам "Помощ от публиката". Следобед ще ползвам другият жокер "обади се на приятел" ще се обадя на собственикът на един сервиз да мине да я види. Че ми писна вече от този двигател.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 януари 2023 - 09:53

Той двигателят не е виновен! Проблемът е в ЗКУ.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 11 януари 2023 - 08:56

Оказа се че има масло в свещите, почистих ги. Стават ли да се ползват или веднъж щом са били омасление не стават вече? Свещите само при паленето ли са важни?
Веднъж като е запалил двигателят свещите имаг ли някаква функция?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 януари 2023 - 09:31

Светят на буталата, за да не се ударят в клапаните.
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 януари 2023 - 11:00

 Saladin6, на 11 януари 2023 - 08:56, каза:

Свещите само при паленето ли са важни? Веднъж като е запалил двигателят свещите имаг ли някаква функция?

Ако караш дизел, а ти не караш, са важни само за паленето. И то много важни. Но щом задаваш такъв въпрос според мен би трябвало веднага да спреш да пипаш....
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 януари 2023 - 11:06

Мда, странно ми е как някои хора си купуват купчина желязо и не искат да разберат и научат елементарни неща......Ето обяснено, като за първи клас https://bg-bg.facebo...79574392591221/
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 12 януари 2023 - 08:45

Ами те значи и свещите продължават да играят роля. При третият такт. Това обяснява защо двигателят все пак запали и по-нататък по-добри да не описвам тук работата му.
Свещите са НЖК на кутийките им има схема как се завиват. Свещите не се затягат докрай а се оставя малко свободно нали? На кутийката е написано 3/4 толкова трябва да са затегнати значи.
Собственикът насервиза ми вика че със сигурност ще я запалят но трябва да я закарам дотам.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 януари 2023 - 10:08

По-добрИ наистина не пипай по колата каквото и да е! Свещите не се оставят хлабави, има предписания с колко нм да се стягат. Отиди в сервиза да ти я направят!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 януари 2023 - 10:23

Дори одавени в масло свещите най-вероятно ще работят, стига да е от горната страна на капака. Може да прекъсва и да не работи равномерно. По-скоро тук или някой кабел си разкачил или бобината е заминала от маслото или просто ти трябва акумулатор или стартер. Все лесни неща за установяване.

На баща ми колата изпускаше масло през гарнитурата на капака. Всичко беше удавено в масло и колата работеше, като понякога прекъсваше леко просто и това беше единственото което ме накара да видя какво става там. Сменихме гарнитурата на крак, обезмаслихме и от тогава си работи прекрасно.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 януари 2023 - 18:49

Няма ли кой да заключи тази тема този си прави ташак с целия форум дори и доктор хирург дето си пазят ръцете колкото очите има повече познание по колите.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 януари 2023 - 19:08

Докладвах я. Това тук наистина е невероятна идиотщина.
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg