Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Opel Zafira Tourer 1.6 cng 2012 г.

ГостViktorski_* 26 април 2019 - 17:26

Здравейте,колеги имам нужда от съвет! Днес изминах около 330 км на метан (Кж-Солун) и на около 320ти км изведнъж колата изгуби мощност,двигателя започна да тресе и едва се придвижих до мястото до където трябваше да стигна,по мое мнение двигателя работеше на 3 цилиндъра,премина автоматично на бензин и също така на таблото изписа надпис,че колата е за сервиз. След окол 30 мин търсене на сервиз наоколо (Разпети Петък е) нищо не работеше вече,реших отново да отида до колата и да я запаля,проблеме беше изчезнал,оставих двигателя да работи и на метан и след това и на бензин,нямаше и помен от гореспоменатия проблем,та въпроса ми е-утре ми предстои 350км път(гр Парга) дали да го предприема или да се откажа?В Гърция по Великден нищо не работи
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 април 2019 - 00:44

Така и така си тръгнал, каквото и да стане имаш и бензин, така че.... все ще се прибереш.

А това 330км как да го разбираме, че ти е свършил метана? Защото най-вероятно така е станало и тя сама си е обърнала на бензин. Под дадено налягане уредбата не може да работи, защото "изравнителя" на налягането има определено изходно такова и ако входното откъм бутилките стане равно или по-малко, нормално колата да започне да прави магарии. Според мен това е станало.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 април 2019 - 00:47
Отговори

benzy снимка benzy 28 април 2019 - 18:48

Ти най-добре си познаваш колата колега, дали ще ти направи магария докато се прибираш от Солун или докато отиваш към Парга е почти едно и също и все няма да намериш майстори по празниците. Ако си тръгнал на почивка да топнеш не я прекъсвай заради нещо дето може и да не се случи. Имай едно на ум, не я зори много и ако надписа за сервиз е изчезнал в момента и ако си работи на бензин пробвай се. Ако мислиш, че е от метановата уредбва сипвай бензин и карай, ще се набуташ с малко гориво ама няма да те разори - под 100 лева ще ти разликата за тези 7-800 км до там и обратно...
Отговори

ceco_z снимка ceco_z 14 април 2021 - 13:51

Колеги, можете ли да ми кажете какво масло слагате на този двигател 1.6 СНГ? Благодаря предваритлено!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg