Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Странен съскащ звук , губи мощност

Zafireca снимка Zafireca 25 октомври 2017 - 21:02

Здравейте , притежавам Зафира Б 2006г. от скоро имам проблем , когато натисна педала на газта първо се чува съскащ звук и след това се подава газ тоест между натискането на педала и подаването на газ има известно забавяне по време на забавянето се чува този съскащ звук който наподобява звук от маркуч със сгъстен въздух също така при потегляне понякога когато натисна педала на газта повече от нормално се получава заглъхване на мотора при което губи мощност за около 2 секунди и след това започва да ускорява. Моля ако някой може да даде някакви насоки ще съм благодарен .
Благодаря.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 октомври 2017 - 21:18

Ако тази Зафира има ;вентилатор; значи е спукан маркуч след него,може да е само хлабава скоба или спукан кулер ако няма значи че смуче въздух след дебитомера
Мнението беше редактирано от mrsch66: 26 октомври 2017 - 20:52
Отговори

Zafireca снимка Zafireca 26 октомври 2017 - 00:28

 mrsch66, на 25 октомври 2017 - 21:18, каза:

Ако тази Зафира има вентилатор значи е спукан маркуч след него,може да е само хлабава скоба или спукан кулер ако няма значи че смуче въздух след дебитомера
Отговори

Zafireca снимка Zafireca 26 октомври 2017 - 00:37

Благодаря за коментара , ще огледам по обстойно маркучите въпреки че не съм на ти с автомобилите но за сметка на това имам голямо желание да понауча нещо и сега е момента да си призная че " вентилатор " и "дебитомер " са нещо ново за мен , но ако знаех къде се намират или поне как изглеждат щях да съм по-уверен в обследването .
Ще бъда безкрайно благодарен ако ми дадете някакви насоки .
Поздрави.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 октомври 2017 - 04:32

Ами ходи в някой сервиз като нямаш познания да се справиш сам.
Отговори

Dtm снимка Dtm 26 октомври 2017 - 07:13

Бензинова ли е? Възможно е да е от мембраната на капака на клапаните. Често срещана болежка..Самата мембрана е евтина и ги продават отделно, но май не са оригинални . Опел, естествено, продават цели капаци, но скъпички
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 октомври 2017 - 11:15

За пръв път чувам за тази мембрана.

Аз предлагам колегата да си намери помощник и единия да дава газ рязко, а другия да слуша откъде идва съскането при двигателя на първо време.
Отговори

Zafireca снимка Zafireca 26 октомври 2017 - 14:44

 mrsch66, на 26 октомври 2017 - 04:32, каза:

Ами ходи в някой сервиз като нямаш познания да се справиш сам.
Отговори

Zafireca снимка Zafireca 26 октомври 2017 - 20:28

Благодаря за съвета колега ( mrsch66) но ако исках да ходя в сервиз нямаше да се регистрирам и да търся мнения ( помощ ) в този форум , а по принцип и по подразбиране във форумите хората си помагат един друг .

Поздрави !
Отговори

Zafireca снимка Zafireca 26 октомври 2017 - 20:35

Благодаря колега ( dtm ) сигурно имаш в предвид диафрагмата , вече съм я купил заедно с гарнитурата на капака на клапаните че прокапва масълце , чакам до Събота и ги сменявам и двете , междувременно днес направихме теста със слушането с един колега и установих че шума идва отляво отзад ( м/у двигателя и купето ) , проверих всички скоби и маркучи и изглежда всичко е наред.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 октомври 2017 - 20:51

Да форума е за мануално способни с елементарна представа за автомобилостроене а не за такива дето разчитат на ю-туб защото не знаят кое какво е под капака и искат да си ;; ремонтират ;; колата сами за да не платят че им се вижда скъпо или защото не вярват на майстора дали ще им оправи колата. То не че на повечето ;майстори; трябва да се вярва.
Отговори

Zafireca снимка Zafireca 27 октомври 2017 - 01:11

Уважаеми (mrsch66) , помолих за помощ ,а вие го превърнахте в скандал в селската кръчма и тъй като очевидно настоявате , да продължим , ще отделя минута от иначе безценното ми време за да задоволя интереса ви към моята персона .
Смятам , че да определяш "мануалните"възможности на непознат показва нивото на интелектуалните Ви такива .Притежавам достатъчно дипломи ( от които само две са висше образование ) за които се изискват не само "мануални" но и интелектуални способности.

По въпроса за "автомобилостроенето" съм ви подготвил изненада виж. https://bg.m.wikiped...а_промишленост.

Относно финансовите ми възможности ,дерзайте смело и не се отказвайте !

You Tube си беше направо в десятката .Разбира се че гледам "ю туб" защото хората които искат наистина , да помогнат , не само споделят опита си но "представи си" дори са направили видеоклип.

И като Епилог ще ви споделя , че не обичам да посещавам автосервизи , причината за което е , че там винаги срещам "мануални" философи с високи познания в областта на автомобилостроенето.

Ако имате някакви въпроси , мнения или препоръки , моля не се притеснявайте да се свържете с мен .

Поздрави !
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 октомври 2017 - 09:36

въпреки че не съм на ти с автомобилите но за сметка на това имам голямо желание да понауча нещо и сега е момента да си призная че " вентилатор " и "дебитомер " са нещо ново за мен , но ако знаех къде се намират или поне как изглеждат щях да съм по-уверен в обследването Мисля че коментара е излишен.
Отговори

Dimov снимка Dimov 27 октомври 2017 - 11:38

Здравей,

Кажи все пак коя година е и къв мотор е, понеже Z16XER, Z16XEP и Z18XER нямат вентилатор (a.k.a. стъпков мотор)

Прочети също така ей тая тема: Моята връзка
Мисля че и при теб е същото - този звук е нормален, или по-скоро го има при доста колеги.
Относно мембраната на капака на клапаните - ако е заминала, ще съска постоянно - т.е. не само за секунда при подаване на газ и ще набие грешки със сигурност.
Забавянето при подаване на газ го има по принцип, свиква се :)



P.S. Zafireca, чак сега видях последния ти коментар, не го приемай толкова лично, не сме тук да се обиждаме все пак.
Поздрави;
Мнението беше редактирано от Dimov: 27 октомври 2017 - 11:45
Отговори

igdrazil снимка igdrazil 27 октомври 2017 - 11:55

Здравейте, имам същият проблем и със сигърност мембраната ми е скъсана, защото при загасяне просъсква около капачката на маслото за няколко секунди и спира. Но също така от страната на дебитомера, като загася колата за 10-15сек. Продължава да се чува шум от въртящ електромотор.някакви идеи какво може да е. Колата губи обороти и при напълно загрял мотор чак гасне, като оборотите играят от 450 до 1100. Временно затапих тръбата свързваща мембрана на капака, но промяна нямаше.Потърсих мембрана но не намери, ако някой знае от къде да каже? Двигателят е z16xep. Благодаря предварително за насоките.
Мнението беше редактирано от igdrazil: 27 октомври 2017 - 12:55
Отговори

боян-м снимка боян-м 27 октомври 2017 - 14:19

На мен ми смучаше въздух от ЕГР-а и не само свистеше, ами направо звънеше.
Отговори

igdrazil снимка igdrazil 27 октомври 2017 - 14:51

Извадих и почистих ЕГР така че той отпада.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg