Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с паленето сутрин X20DTL

geniy снимка geniy 15 януари 2008 - 09:14

Здравейте!Проблема се изразява с трудно палене сутрин.След като запали веднъж после няма проблем,ако не е изстинала де.Подгрявам по 3-4 пъти и пак не пали.Запалва чак от второто въртене и то на 10-тата секунда сигурно.Подгряващите свещи ги мери майстора и каза,че са супер.Проблема според него бил в слабия ток,който идва до тях :sad-smiley-050: .Но констатацията е след като отворихме релето на свещите и при даване на контакт,че не прехвърчат искри между контактите му/ дали трябва да е така / .А иначе си работи релето.Провери куплунзите на свещите-има ток по около 11.5 волта .Та някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Благодаря!
Отговори

miirro снимка miirro 15 януари 2008 - 19:49

Погледни си маркучетата за излишното гориво. Може да са напукани, и от там да взима въздух и да връща гориво, и трябва да повърти повече докато подкачи.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 15 януари 2008 - 21:01

 upravitela, на Jan 15 2008, 08:03 PM, каза:

i az karam opel x20dtl 98-99 god i imama sa6tiq problem i moga da kaja 4e go otstranih iskam samo da te pitam dali ti sveti na tablota lampi4ka koqto prestavlqva ne6to kato torbinka s svetkavi4ka vatre v neq ako ti sveti moga da ti pomogna

колега и при мен се наблюдава проблема, но на вектра Б с 20DTH мотор. Сутрин лампата свеква понякога. Можеш ли да помогнеш с разрешаването на проблема.
Отговори

geniy снимка geniy 15 януари 2008 - 21:28

 upravitela, на Jan 15 2008, 08:03 PM, каза:

i az karam opel x20dtl 98-99 god i imama sa6tiq problem i moga da kaja 4e go otstranih iskam samo da te pitam dali ti sveti na tablota lampi4ka koqto prestavlqva ne6to kato torbinka s svetkavi4ka vatre v neq ako ti sveti moga da ti pomogna

Не свети нищо по таблото.Все едно няма проблеми.А колегата ме подсети за тези маркучета за обратната нафта.Пролетта ги сменях,но преди месец свалях кората и видях,че от едно от тях към дюзата на 3 цилиндър е текло нафта.Смених го с ново и колата не запали изобщо :sad-smiley-046: Върнах старото и о чудо-колата запали.Може да е някакво съвпадение,но много ме очуди.А парчето беше от същият маркуч,от който рязах пролетта.Направо загадка беше,но досега нямах проблеми и не съм му обърнал внимание.Утре ще го сменя пак да видя как ще е сутринта и изобщо дали ще запали с новото :o Благодаря!
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 15 януари 2008 - 21:39

 geniy, на Jan 15 2008, 09:14 AM, каза:

Здравейте!Проблема се изразява с трудно палене сутрин.След като запали веднъж после няма проблем,ако не е изстинала де.Подгрявам по 3-4 пъти и пак не пали.Запалва чак от второто въртене и то на 10-тата секунда сигурно.Подгряващите свещи ги мери майстора и каза,че са супер.Проблема според него бил в слабия ток,който идва до тях :sad-smiley-050: .Но констатацията е след като отворихме релето на свещите и при даване на контакт,че не прехвърчат искри между контактите му/ дали трябва да е така / .А иначе си работи релето.Провери куплунзите на свещите-има ток по около 11.5 волта .Та някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Благодаря!




Колега сутрин като вартиш на стартер и още докато не е запалила отзаде през аспуха изкарвали сажди ?
Отговори

geniy снимка geniy 15 януари 2008 - 21:42

 Rumkata, на Jan 15 2008, 09:39 PM, каза:

 geniy, на Jan 15 2008, 09:14 AM, каза:

Здравейте!Проблема се изразява с трудно палене сутрин.След като запали веднъж после няма проблем,ако не е изстинала де.Подгрявам по 3-4 пъти и пак не пали.Запалва чак от второто въртене и то на 10-тата секунда сигурно.Подгряващите свещи ги мери майстора и каза,че са супер.Проблема според него бил в слабия ток,който идва до тях :sad-smiley-050: .Но констатацията е след като отворихме релето на свещите и при даване на контакт,че не прехвърчат искри между контактите му/ дали трябва да е така / .А иначе си работи релето.Провери куплунзите на свещите-има ток по около 11.5 волта .Та някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Благодаря!




Колега сутрин като вартиш на стартер и още докато не е запалила отзаде през аспуха изкарвали сажди ?

Не,дори и като запаля газовете са нормални.Няма бели кълбета или черен дим.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 15 януари 2008 - 22:50

имам предвид,че щом не искарва никаккъв пушек може би зор подкачва нафта. Защото и аз имах проблем с паленето ( бяха ми изгорели свещите ), но докато въртя на стартер отзаде си изкарва дим. И премерих свещите ( само една работеше) смених ги всичките и се оправи. Мисълта ми е , че отнякъде ти смучи въздух и след като я угасиш и постои малко горивото се връща обратно в резервора ( според мен ). При това положение се слага едно клапанче след горивния филтър, което не позволява нафтата да се върне обратно. ( това е ако не можеш да откриеш от къде смуче въздух ). Най- добре прескочи до някой сервиз за консултация.
Отговори

geniy снимка geniy 16 януари 2008 - 08:38

 Rumkata, на Jan 15 2008, 10:50 PM, каза:

имам предвид,че щом не искарва никаккъв пушек може би зор подкачва нафта. Защото и аз имах проблем с паленето ( бяха ми изгорели свещите ), но докато въртя на стартер отзаде си изкарва дим. И премерих свещите ( само една работеше) смених ги всичките и се оправи. Мисълта ми е , че отнякъде ти смучи въздух и след като я угасиш и постои малко горивото се връща обратно в резервора ( според мен ). При това положение се слага едно клапанче след горивния филтър, което не позволява нафтата да се върне обратно. ( това е ако не можеш да откриеш от къде смуче въздух ). Най- добре прескочи до някой сервиз за консултация.

O.K. Благодаря!Аз ходих на майстор и това беше констатацията му/тока към свещите е слаб/ .Но когато пуснахме директно от акумулатора ток на свещите запали веднага,та заради това се насочихме към свещите!
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 16 януари 2008 - 15:51

 geniy, на Jan 16 2008, 08:38 AM, каза:

O.K. Благодаря!Аз ходих на майстор и това беше констатацията му/тока към свещите е слаб/ .Но когато пуснахме директно от акумулатора ток на свещите запали веднага,та заради това се насочихме към свещите!



Щом сте устанновили каква е работата действайте. Един приятел имаше сащия проблем, но неразбра на какво се далжи този по слаб ток и си направи една барза инсталация ( отвътре с копче подгряваше сутрин ). Така си реши проблема, но въпреки това неможа да си обесни защо тока става като всичко си му работи.

Слабия ток най вероятно се далжи на слаба връзка ( нагар по някой връзка ) поне аз така си мисля.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 16 януари 2008 - 16:18

Rumka данеби и моя проблем с паленето сутрин да е същия ? Как мога да премеря тока към свещите ? И още нещо - къде се купува клапанчето за нафтата и безопасно ли е да се слага ?
Отговори

atil снимка atil 16 януари 2008 - 16:30

Geniy, кой е майстора, който ти реши проблема със свещите? Ще го препоръчаш ли и на нас?
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 16 януари 2008 - 17:35

 Ka4o_pi4a, на Jan 16 2008, 04:18 PM, каза:

Rumka данеби и моя проблем с паленето сутрин да е същия ? Как мога да премеря тока към свещите ? И още нещо - къде се купува клапанчето за нафтата и безопасно ли е да се слага ?



Когато въртиш на стартер изкарвали някакъв пушек ?


Колега трябва да премериш тока, но ще ти трябва подхдящ амперметър. Виж някой, които се е занимавал с това. А относно клапанчето купуваш си две скоби клапанчето се взема от някой магазин ( нещо свързано с хидравлика ) и аз точно незнам. Един познат е правил тази процедура и той ми сподели за него. То служи да не се връща горивото обратно в резервоара ( ако ти смучи някъде въздух ).
Отговори

geniy снимка geniy 16 януари 2008 - 19:08

 atil, на Jan 16 2008, 04:30 PM, каза:

Geniy, кой е майстора, който ти реши проблема със свещите? Ще го препоръчаш ли и на нас?

Лошото, е че майстора не е дизелджия и затова и спряхме дотам с решаването на проблема.А ако искате по-добър ,който работи и с лаптопче ще Ви кажа адрес.Той не беше много коректен с мен,но си разбира от работата.Взе ми 10 лева за диагностика,преди година някъде беше.

 Rumkata, на Jan 16 2008, 03:51 PM, каза:

 geniy, на Jan 16 2008, 08:38 AM, каза:

O.K. Благодаря!Аз ходих на майстор и това беше констатацията му/тока към свещите е слаб/ .Но когато пуснахме директно от акумулатора ток на свещите запали веднага,та заради това се насочихме към свещите!



Щом сте устанновили каква е работата действайте. Един приятел имаше сащия проблем, но неразбра на какво се далжи този по слаб ток и си направи една барза инсталация ( отвътре с копче подгряваше сутрин ). Така си реши проблема, но въпреки това неможа да си обесни защо тока става като всичко си му работи.

Слабия ток най вероятно се далжи на слаба връзка ( нагар по някой връзка ) поне аз така си мисля.

Съвета на майстора беше същия.Да се прокара кабел през свещите,едно реле каза задължително и копче вътре в купето.Да съм го държал 10 секунди и да паля.Лошото е че майсторчето не е правил такава щуротия и го е страх да ми прави такива "подобрения".За съжаление и аз съм бос по тоците / а било супер лесно да се направи това/ ,а също и искам колата да си ми е перфектна и да не слагам такива гадории по нея.Днес интересно проблем нямаше с паленето,но температурата беше 3 градуса и явно си запали от компресията на двигателя!
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 17 януари 2008 - 12:07

Да това наистина е проста работа. Опъвасе едно кабелче от '+' на акумулатора прекарва се през купето където се слагат ключа след това релето и после кабела продължава към шината на свещите. На по старите бараки няма никакъв проблем, но за твоят мотор трябва да се поинтересувш малко повече ( според мен няма какво да стане ). Но говори с някой мастор който разбирала от дизели да видим какво ще те посъветва той.

Пиши после какво е станало
Отговори

geniy снимка geniy 17 януари 2008 - 17:16

 Rumkata, на Jan 17 2008, 12:07 PM, каза:

Да това наистина е проста работа. Опъвасе едно кабелче от '+' на акумулатора прекарва се през купето където се слагат ключа след това релето и после кабела продължава към шината на свещите. На по старите бараки няма никакъв проблем, но за твоят мотор трябва да се поинтересувш малко повече ( според мен няма какво да стане ). Но говори с някой мастор който разбирала от дизели да видим какво ще те посъветва той.

Пиши после какво е станало

О.К. Благодаря!Ще споделя ако се хвана изобщо с това нещо!
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 17 януари 2008 - 18:56

то сега се позтопли и може вече да нямаш проблем, но ти пожелавам да си остраниш проблема :sad-smiley-046:
Отговори

geniy снимка geniy 17 януари 2008 - 19:21

 Rumkata, на Jan 17 2008, 06:56 PM, каза:

то сега се позтопли и може вече да нямаш проблем, но ти пожелавам да си остраниш проблема :sad-smiley-046:

Дано да се позатопли,но за съжаление пак ще дойде студ и тогава :o
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 17 януари 2008 - 19:28

 geniy, на Jan 17 2008, 07:21 PM, каза:

Дано да се позатопли,но за съжаление пак ще дойде студ и тогава :sad-smiley-046:




Еми колега друго немога да те посаветвам. Ако беше моя кола до сега да съм взел някакво решение, но ти си знаеш.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg