Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Масло във водата

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 16 юни 2008 - 17:40

Водната система се пълни с масло.
Не е от гарнитура или главата,от къде може да е.
Двигателя е ХЕ.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 16 юни 2008 - 17:49

Хм, 100% ли си сигурен, че не е от гарнитура? Попринцип това е най-често срещаният фактор за мешане на водата с масло...
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 16 юни 2008 - 18:07

Гарнитура или спукана глава,което е по-лошото
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 16 юни 2008 - 19:59

Главата е надувана и няма спукано сменена е гарнитурата с нова и пак масло в водата.
Отговори

imitev снимка imitev 16 юни 2008 - 20:01

 MIG-OPEL, на Jun 16 2008, 08:59 PM, каза:

Главата е надувана и няма спукано сменена е гарнитурата с нова и пак масло в водата.


Пробит охладител на маслото може би...
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 16 юни 2008 - 20:48

Колега имитев, какъв охладител, че нещо не се сещам къде ще набива масло?
А щом не е от главата и гарнитурата ... май остава само блока?
Пукнат блок ?.... някъде където охлаждащата течност и някоя маслена магистралка минават близо?
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 16 юни 2008 - 21:06

Аз до сега не съм чувал някои да е пукал блок на ХЕ.
Отговори

imitev снимка imitev 16 юни 2008 - 22:01

 TurboManiak, на Jun 16 2008, 09:48 PM, каза:

Колега имитев, какъв охладител, че нещо не се сещам къде ще набива масло?
А щом не е от главата и гарнитурата ... май остава само блока?
Пукнат блок ?.... някъде където охлаждащата течност и някоя маслена магистралка минават близо?


Тоя мотор нямаше ли топлообменник отзад, който прекарва маслото покрай водата за да го охлажда ???
Отговори

Remus снимка Remus 16 юни 2008 - 22:31

братле наиш ли къф ти е дерта .... аз го имах същия ... главата е крива ако не пукната ... когато сменихте гарнитурата 100% не сте шлайфали главата и там е дерта ... само да кажа че гарнитура без нищо не може да замине ... не знам как може да ви госвидят 15-20 лв да стръгнете главата като сменяте гарнитура .
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 17 юни 2008 - 10:57

Ако е отварян и не е челосван... Ама това не е ли ясно на всеки, че като се отвори един мотор, глава отива на шлайф? Според мен наистина по-скоро е нещо изкривено, спукано или деа знам... Гадна работа!

Блоковете незнам дали се пукат ама стават на бъчви :mhihi:
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 17 юни 2008 - 12:02

 imitev, на Jun 16 2008, 11:01 PM, каза:

Тоя мотор нямаше ли топлообменник отзад, който прекарва маслото покрай водата за да го охлажда ???


Оставете ги тези челосванки, стъргане и шлайфане. Има си индикатори и други уреди които показват и казват иска ли стъргане или не.
Ако на всяка смяна на гарнитура стържем...........
Колегата Имитев е прав-пробив в охладителната серпентина на маслото!!!
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 17 юни 2008 - 21:24

Къде се намира тая серпентина ако можете да обясните.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 17 юни 2008 - 21:37

 IVAN-72, на Jun 17 2008, 01:02 PM, каза:

Оставете ги тези челосванки, стъргане и шлайфане. Има си индикатори и други уреди които показват и казват иска ли стъргане или не.
Ако на всяка смяна на гарнитура стържем...........
Колегата Имитев е прав-пробив в охладителната серпентина на маслото!!!



ХЕ-то няма топлообменник. Има вероятност да има маслен радиатор(през който няма как да вкара масло във водата) ама тоя мотор топлообменници нема... пукнат блок не съм виждал ама никога не е късно казват някой хора ... а колкото до челосаните глави и блокове, аз не челосвам освен ако няма нужда (мери се преди да се реже - и тва го казват някой хора май) и до сега не съм имал каквито и да е проблеми в тая насока.
Или е некачествено махане/слагане на глава... тогава бегай при друг майстор
Отговори

Гено снимка Гено 17 юни 2008 - 21:50

а дали просто не излиза отложено от преди ремонта масло, промихте ли добре?
Отговори

danio84 снимка danio84 17 юни 2008 - 22:49

Колега смени ли болтовете на главата и почисти ли резбите на блока???.... щото понякой път заклинват и лъжат килограмометричния ключ... болтовете тряба да са нови и да се навиват в блока като "в мед".... Аз ей така страдах един път като теб... Дано съм бил полезен
Отговори

MIG-OPEL снимка MIG-OPEL 17 юни 2008 - 23:06

Двигателя не е мои на колега който не може да се регистрира в форума.
Каза че първия път когато му е правил ревизия преди да го монтира главата е шлаифана резбите са прекарвани предварително а бе както си пише по книгите и сега го прави този номер за втори път има няма за 100км. пробег.
Та кажете къде е този обменик да го проверим и него.
Отговори

Оги снимка Оги 17 юни 2008 - 23:23

 MIG-OPEL, на Jun 18 2008, 12:06 AM, каза:

Та кажете къде е този обменик да го проверим и него.


Абе няма обменник бе човече! Има радиаторче(охладител) на маслото, което по никакъв начин не е вързано към охладителната система на колата! Просто гадая, но обинковено такъв проблем излиза в главата на ХЕ ..
Отговори

imitev снимка imitev 19 юни 2008 - 23:04

 MIG-OPEL, на Jun 19 2008, 08:22 PM, каза:

Извинявай ако не пишеш по темата недей се напъвай.
А каква кола имам и с какво се занимавам не е твоя работа ОК.


Едно време имаше партида глави мисля на Колбеншмит който просмукваха масло във водата. Имаше и серия постинги в другия форум (не си прави труда да ги търсиш беше преди поне 4 г.) по тази тема...

Та си мисля че може проблема да е този...
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 20 юни 2008 - 07:16

1. Ако е правена главата и не е шлайфана на шлайф машина а не на фреза ще отвори
2. Хубаво е да се сложат нови болтове
на Дизел и на ХЕ то е хубаво да се прави и задалжително след 1000 километра да се претегнат болтовете
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 20 юни 2008 - 09:04

 imitev, на Jun 20 2008, 12:04 AM, каза:

Едно време имаше партида глави мисля на Колбеншмит който просмукваха масло във водата. Имаше и серия постинги в другия форум (не си прави труда да ги търсиш беше преди поне 4 г.) по тази тема...

Та си мисля че може проблема да е този...


Ставаше въпрос за ХЕ-та между 92-94 май ако не се лъжа ... пореста глава (микропукнатини) и набиваше от една маслена магистрала през тях масло във водата ... да ама момеца каза, че са надували главата.


FANTOMASCHO за новите болтове да хубаво е ... но веднъж може да се ползват и старите, но за пренатягане такова нещо при ХЕ-то няма. Принципа е 25 Нм след това 3-пъти по 90 градуса спираловидно почвайки от вътре навън и всичко заспива ... или не ... ако нещо не е наред по главата или прилягащите повърхности на блока и главата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg