Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Много бързо прегрява !?

Punisher снимка Punisher 25 септември 2011 - 16:15

Колеги, двигателя е C20NE. Преди време си смених термостата щото с предния не вдигаше над 30-40 градуса, дори за 50-60км път. Купих чисто нов WAHLER, и с него си загрява обаче сега от няколко седмици почна да вдига градусите до безкрай. Тоест като почне да се качва стрелката и много грее, отива на 110 градуса чак и ме плаши. И отвънка си се личи че много грее, повече от нормалното преди. Аз не й давам газ, спокойно си карам и пак вдига, да седи на 1 място 5-10 мин пак ще вдигне над 100 градуса. На какво се дължи това, че не задържа 1 оптимална температура и винаги вдига толкова, след като не се напъва двигателя и работи нормално?
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 25 септември 2011 - 16:24

Дължи се на термостата колега.Сменяй го с друг.
Мнението беше редактирано от realprofesora: 25 септември 2011 - 16:25
Отговори

vladkata снимка vladkata 25 септември 2011 - 17:00

А перка включва ли или не ?! Ако си включва единия вариант е термостата да не отваря хубаво втория кръг другия е датчика за темепературата да те лъже че прегрява ,а всъщност да си е нормална . :icon_wink2:
Отговори

Punisher снимка Punisher 25 септември 2011 - 17:04

Цитат

Дължи се на термостата колега.Сменяй го с друг.

Е той е чисто нов бе колега оО Разбирам да съм взел някакъв на старо ама то от кутията изкаран.
Мнението беше редактирано от Punisher: 25 септември 2011 - 17:04
Отговори

mantzel снимка mantzel 25 септември 2011 - 17:12

Отдавна вече това няма никакво значение колега :sad-smiley-046:
Отговори

Punisher снимка Punisher 01 октомври 2011 - 15:23

Разбра се вече колеги - ще се сменя гарнитура. Не е от термостата :/ Късмет.
Отговори

Punisher снимка Punisher 10 октомври 2011 - 10:39

Смених и датчика на перката на радиатора защото преди перка не пускаше. Обаче сега перката не се спира. Като дам на контакт и почва да върти. Днес е 10 градуса, слизам и въртя ключа и почва да върти. За какво не спира тая перка?
Отговори

детеборе снимка детеборе 10 октомври 2011 - 12:45

Дефектен датчик ?
Отговори

Punisher снимка Punisher 10 октомври 2011 - 12:55

Едва ли. Преди уж термостата дефектен, а кво се оказа :mhihi: Направи ми впечатление че на стария датчик първата степен беше 95-90. А на новия първата е 105-100. Kаталожните им номера са еднакви :unsure:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 10 октомври 2011 - 13:08

Нещо не ти върви с новите части - не може да смениш термостата и както е поддържала 40 да е за гарнитура. Аз го виждам така - от "новия" термостат си духнал гарнитурата, а заради "новия" датчик не спира перката. Освен ако не си дал накъсо жиците му като си го сменял.
Отговори

Punisher снимка Punisher 10 октомври 2011 - 13:50

Не, не, оказа се че от преди това си е така гарнитурата. Иначе само дадох на късо буксата дето влиза в датчика че да видя дали работи перката, dа не би да трябва тя да се сменя. Обаче си работеше.
Мнението беше редактирано от Punisher: 10 октомври 2011 - 13:51
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 10 октомври 2011 - 13:59

Премери с мултицет за верига между крачетата на термодвойката, да няма верига при ниска (под 70 градуса) температура.
Отговори

Punisher снимка Punisher 10 октомври 2011 - 14:18

Аз сега съм на карък и колата дори не пали, че да видя каквото и да било :surrender: Оня ден си палеше, днес само върти и не пали. И нещо цъка вътре в купето.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 11 октомври 2011 - 21:09

сега най-вероятно нямаш четки на стартера, а перката ти върти защото най-вероятно си сложил датчик който е за коли с климатик и работи обратно, т.е. прекъсва компресора над 110 градуса...термостата ти е хубав като марка но не се знае дали не е някое менте, все пак ако след 80 градуса почне да топли радиатора значи би трябвало да работи...
Отговори

Punisher снимка Punisher 19 октомври 2011 - 14:06

Освен всичко, видях в една тема че може колата да не пали от датчик колянов вал. И там имаше една картинка че се мери на 1во и 3то зъбче на датчика, трябвало да е между 400 и 800 ома. При мен показва 500 и нещо. Значи е здрав. Ако не било това, значи бил комутатора, който на NEто бил симулиран в компютъра и транзистора бил изгорял. Има ли някакъв начин да се провери дали е изгорял? За след като е смъкнат компютъра става въпрос, защото пишеше че иначе като е на колата няма как да се види.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 19 октомври 2011 - 14:08

Транзистора може да се измери само и единствено ако е разпоен от платката!
Отговори

Punisher снимка Punisher 20 октомври 2011 - 10:35

Днес тръгнах да свалям компютъра обаче то май голям филм ще се окаже. Първо си помислих че само със свалена лавичка ще стане, мне.. трябваше да махна и жабката, после развих черния предпазител на ECU-то и нито напред нито назад. Цялото табло ли трябва да смъкна заради тъпото ECU.. мама му стара >:|
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 20 октомври 2011 - 10:37

Не, излиза без да се сваля таблото но голямо въртене падаше на него комп!
Първо трябваше да пробваш с друг датчик според мен ама карай...
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 20 октомври 2011 - 10:40
Отговори

Punisher снимка Punisher 20 октомври 2011 - 11:43

Аз и без това трябва да го сваля че да видя с какъв чип е, защото така взех колата нали "ИМА ЧИП БАТЕ!" но мисля че ми прави отделни мизерии той.
Отговори

Punisher снимка Punisher 21 октомври 2011 - 13:09

Има ли някъде тема в която е описано как се отваря компютъра, че аз нещо не мога да го отворя и нищо не намирам в нета аджеба "как да отворите херметически затворения компютър на астра ф"? Като черна кутия на самолет е затворено това чудо оО
Мнението беше редактирано от Punisher: 21 октомври 2011 - 13:10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg