Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Не държи обороти, прекъсва.

iwanov снимка iwanov 07 януари 2011 - 19:43

Здравейте колеги,
начи проблема е че колата на бензин не иска да държи обороти, прекъсва и иска да огасне. Като карам и във високите обороти няма никакъв проблем, много се стреля /за мощността си де :D/. Колата има и газово, но на газ нямам никакви проблеми. Отначало предположих че кабели или свещи, но пък това щеше да се отрази и на газта.

Някакви идеи ?
Отговори

zambakov снимка zambakov 07 януари 2011 - 22:36

колега от кога неи карана на бензин и какъв е двигатела карборатор, инжекция
Отговори

petio_78 снимка petio_78 07 януари 2011 - 22:45

16SV е карбураторен 1,6 двигател 82 коня.Карба трябва да е PIERBURG.Ако отдавна не си я карал на бензин се е отложила утайка по дъното на карба,и на празен ход неработи плавно.Сипи и добавка за почистване на карбуратори на Голд Игъл,или сваляш карба,разглабяш го,махаш всичко пластмасово и го накисваш в кореселин поне 24часа.Аз направих точно това преди седмица,и сега немога да позная колата.След като се накисне почваш с една четчица за зъби яко да търкаш.Няма да се плашиш какво ще падне. :icon_wink2: Вътре се образува едно гадно лаково покритие.Само НЕ ПИПАЙ болчетата за регулиране на гориво-въздушната смес.
Отговори

iwanov снимка iwanov 08 януари 2011 - 02:22

Дам PIERBURG е карбуратора. Попринцип си я карам по често на газ но от време на време си я карам и на бензин смисъл навъртам малко км и на бензин. Явно ще трябва да се разглобява и да се чисти карбуратора, защото той тая процедура не я е виждал никога през живота си. :)
Мнението беше редактирано от iwanov: 08 януари 2011 - 02:23
Отговори

iwanov снимка iwanov 11 януари 2011 - 15:13

За да не отварям нова тема ще пиша направо тук.

Когато карам колата на газ по някое време светва оранжевата лампа с двигателчето на нея и колата става една по мудна такава неизтегля добре както когато не свети. По каква причина светва тази лампа и какво точно означава ? Моята кола стандартно си няма ламбда сонда така че не е от това да речем. На къде да се ориентирам ?
Отговори

Kondo снимка Kondo 11 януари 2011 - 17:51

Начи аз бих те посъветвал ако още не си разглобил карба да загрееш колата ,да свалиш филтъра,да викнеш някой да ти поддържа 3000 оборота и да пръскаш в карба със спрей - аз си зимах от магазин за руски автонобили един Carb&Choke за 4 кинта за чистене на моното и колекторите и съм супер доволен -лъсна по-добре и от както е излязло от завода:).Добавки за карбове и инжекциони не препоръчвам щот дигат гняста от резервара и вместо оправия получаваш даже по-големи проблеми.
Отговори

piece снимка piece 11 януари 2011 - 19:03

Само продухване на дълго и повечко каране на бензин.Естествено може да е друг проблема.
Отговори

bobi8712 снимка bobi8712 31 януари 2011 - 19:23

Колега покарай я на бензин.Спекли са жигльорите явно.На газ няма да имаш проблем защото газта няма общо с карбуратора.
Отговори

miro_skoda снимка miro_skoda 06 февруари 2011 - 21:51

Здравейте колеги, прощавайте че пиша в тази тема ама де не пускам нова тема.
Та въпросът ми е възможно ли е от не добре настроен карборатор да ми цапа сжещи. забелязжам че го прави при студено и влажно време.
Отговори

npace снимка npace 07 февруари 2011 - 15:45

 iwanov, на 07 Jan 2011, 13:43, каза:

Здравейте колеги,
начи проблема е че колата на бензин не иска да държи обороти, прекъсва и иска да огасне. Като карам и във високите обороти няма никакъв проблем, много се стреля /за мощността си де :D/. Колата има и газово, но на газ нямам никакви проблеми. Отначало предположих че кабели или свещи, но пък това щеше да се отрази и на газта.

Някакви идеи ?


Автоматичния смукач как е?При мен първо той си замина и вече трета година сутрин паля и 2-3 минути я държа на педал докато позагрее малко и после се оправя.Преди година се беше скапал карба така че му смениха някакви платна вътре и се оправи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg