Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за спортни въздушни филтри

2000_16v снимка 2000_16v 26 април 2005 - 11:12

Да, с една и съща кола е най-подходящо. Тия 2-3кс. въобще не са критерий ако се пуснат 2те коли заедно. Те едва ли са в абсолютно еднакво техническо състояние. За тия годинки може и да са избягали няколко кончета от табуна или пък едната да е с по-качествено гориво... абе въобще много ще е субективна и неточна работата :thu: По-добре с една кола B)
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 26 април 2005 - 13:49

Не знам дали има значение ама преди време четох на един сайт т.е. 1во гледах диаграмите на таблиците описани вътре в чипа на ecu-то!.. и после пишеш че при натискане гаста на max - водело се wot ускорение! компютъра минава в режим при който данните от дебиломера, и о2 сондата не се отчитат! това май не е при всички коли - пишеше го за мотроник м1.5 - не знам дали следващите ecu-та са променени - ама се съмнявам! от това всичкото следва - че като настъпиш педала яко и го завтъркаш в пода - няма много значение къв ти е въздушния филтър, там беше споменато че и ситемите за бързо отвеждане на изгорелите газове - remus примерно - също излизат от употреба - щото не се отичтат тези датчици! та беше обърнато внимание че не е зле да се пропромени това нещо в чип-а! - или знам ли къде! сега аз разбирам от чипове - ама не разбирам от картите в тях - при промяната на коя какво се променя и т.н. - така че някой по-компетентен може да помогне в случая!
Надявам се да съм бил полезен =)
Отговори

ГостBiTurbo_* 14 февруари 2006 - 19:44

Хора здравейте, купих си филтър за Астра 1.6 моно от един приятел,купен от Германия (нов), обаче не знам почти нищо за него(за модела).Марката е 'Raid HP'.Ако някой знае нещо да земе да ми каже например с колко вдига мощността,разхода и т.н.....мерси предварително. :gosh:
Отговори

ГостPMG_* 14 февруари 2006 - 22:10

като коне колко вдига никой не може да ти каже, освен с тест, но не очаквай нещо над 3 (три) коня :gosh:
Разхода ти е в зависимост колко натискаш ти...
Отговори

ilia снимка ilia 14 февруари 2006 - 22:25

а според мен само 6те ти вдигне дицибелите на 6ума на двигателя при фурсиране не о4акваи да вдигне коне а за марката не е не6то стоиностно и добро ама въпрос на виждане :gosh:
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 февруари 2006 - 09:40

Както ти написаха по-нагоре не очаквай нищо кой знае какво само от един филтър.. Ще ти се промени звука... И в някъква степен респонса т.е. като дадеш газ колата по-бързо ще отговаря, но то почти не се усешта освен психологически... А разхода теоритично трябва да се увеличи тъй като през филтъра при правилно поставяне би трябвало да минава повече въздух и от там.... Но на практика единствено ако ти се вживееш, че е станала 500коня и и изкарваш буталата ще се промени... А продавачите казват, че разхода пада но това няма смисъл да ти го обяснявам...

Paco GSI, на Feb 15 2006, 09:39 AM, каза:

Щом е Raid със сигурност няма да има хлебарки в и около колата - иначе не очаквай чудеса... :gosh:  ;)
 

:gosh: :gosh: :gosh: :wall: :2bg: :2bg: :cen: :sup: :sup:
Или поне живи
Отговори

Cesar снимка Cesar 15 февруари 2006 - 10:09

Момчета стига сте се подигравали

Спортният филтър си качва спокоино 7-13 коня на колелата (в зависимост от марката и температурата в гумите ) а ако шофера е надъхан има случаи в които се стига и до 17-19.5 К.С. :bubbarubb:

Разхода пада с поне 3.7 - 4.2 литра шото то си е ясно при такова увеличаване на мощността .

Но най-важното подобрение е ,че след третирането със спортен филтър се получава " увеличена чувствителност на педала на газта" от което и ефекта " нежна газ " :gosh: :gosh: :gosh: :gosh:
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 15 октомври 2007 - 17:24

Колеги мисля да сложа спортен филтър на колата след като попрочетух тук там разбрах,че на някой коли неим се отразявало добре тея филтри или по точно на дебитомерите на колите.
Та нека колегите с повечко стаж и опит да споделят дали може да се сложи сортен филър на Vectra A C20XE
:mhihi:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 15 октомври 2007 - 21:39

 HegeJl4o, на Oct 15 2007, 06:24 PM, каза:

Колеги мисля да сложа спортен филтър на колата след като попрочетух тук там разбрах,че на някой коли неим се отразявало добре тея филтри или по точно на дебитомерите на колите.
Та нека колегите с повечко стаж и опит да споделят дали може да се сложи сортен филър на Vectra A C20XE
:mhihi:


Може :thu:
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 16 октомври 2007 - 08:26

 HegeJl4o, на Oct 15 2007, 06:24 PM, каза:

Колеги мисля да сложа спортен филтър на колата след като попрочетух тук там разбрах,че на някой коли неим се отразявало добре тея филтри или по точно на дебитомерите на колите.
Та нека колегите с повечко стаж и опит да споделят дали може да се сложи сортен филър на Vectra A C20XE
:mhihi:


Слагай ПАНЕЛЕН на K&N са по 140лв а на JR 90лв :thu:
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 октомври 2007 - 09:12

Както и в другите хиляди теми изписани за това ще ти кажа че:
1. Не очаквай нищо невероятно от слагането на спортен филлтър!!! - не качва коне и колата не отлита както казват по магазините! Само малко и се променя звука.
2. Има само май малко икономическа стойност щот не даваш всеки 7-10хил.км по 20лв за филтър.
3. По трудно е да си сложиш конусен филтър от гледна точка на изолация и докарване до него на свеж въздух!
4. За целта както ти предложиха по-нагоре си купу панелен филтър и се радвай!
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 16 октомври 2007 - 18:42

Колеги аз неочаквам колата да литне или кой знае какво искам само промяна на звука а колкото до тея цени никога няма да дам толкова
кажете мнение за едни с термо щитове говоря за коносовидните филтри мерси
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 17 октомври 2007 - 09:21

 HegeJl4o, на Oct 16 2007, 07:42 PM, каза:

Колеги аз неочаквам колата да литне или кой знае какво искам само промяна на звука а колкото до тея цени никога няма да дам толкова
кажете мнение за едни с термо щитове говоря за коносовидните филтри мерси



Цитат

Колеги аз неочаквам колата да литне или кой знае какво искам само промяна на звука а колкото до тея цени никога няма да дам толкова

Или слагаш нещо марково или нищо не слагаш :angry:
Отговори

makavel4o снимка makavel4o 05 декември 2007 - 15:08

Аз мога ли да сложа на мойта спортен филтър и как по-точно , ако може някой да разясни ...мерси
Отговори

WILLY снимка WILLY 05 декември 2007 - 20:17

Ами може що да не може щом като продават за тоя двигател инфо
Отговори

Ball_buster снимка Ball_buster 05 декември 2007 - 21:14

http://www.knfilters...px?Prod=33-2080

К&N предлагат само панелче за твоя мотор. (имам същия) Цената беше някъде покрай 156 BGN
Иначе конус може да се сложи (то всичко може ама къв ше е резултата е друг въпрос) лично ти препоръчвам панел пред конус в твоя случай :blink:
Отговори

makavel4o снимка makavel4o 05 декември 2007 - 21:33

И аз до този извод стигнах, че панелен ще е по-добре.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 13 декември 2007 - 13:10

Здравейте, вчера с колегата Petcata от Русенския клуб сложихме на моята Астра (Ф X17DTL, немския турбо-дизел) спортен филтър YED и колата сега върви доста по-добре, когато съм на висока предавка с малки обороти се набира доста по-пъргаво и при подаване на газ когато налягането на турбото мине 0.5 бара се чува фъскането на турбото точно като на новите Турбо-Дизели. Та въпроса ми е - може ли да се повреди нещо по колата след като поема повече въздух от нормалното. Колата съм я пробвал и без филтър и със филтър (оригиналния) - сега със спортния е средна работа. Чакам мнения

Публикувано изображение
Отговори

Jony снимка Jony 13 декември 2007 - 14:37

Очаквам да се намали леко разхода и да се подобри еластичността.

Трябва да се внимава със степента на филтриране, защото евентуално попадане на частици в турбината :k055:

Късмет!!!
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 13 декември 2007 - 17:30

Ами, незнам до каква степен филтрира. А, това че смуче повече въздух, вреди ли на двг/турбо ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg