Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Загуба на антифриз ...

MaxSSi снимка MaxSSi 07 март 2011 - 00:40

Здравейте колеги !
Не знам от къде да започна ... Та.. От известно време ( около 2 месеца ) колата ми започна да губи антифриз . Доливам около 1.0 - 1.5 л антифриз на всеки 400 - 500 км . Сутрин при палане , колата все 1 работи на 3 цилиндъра ... тресе се , пуши отзад бял дим , мирише на неизгоряла нафта... След около 1 км каране , колата се оправя и спира да пуши .. Нито бял дим , нито черен .. Абе всичко е на 6 ... уж.. :) ( Мисля че се дължи на изгоряла свещ , но не съм сигурен. Като е по - студено , 1вия път като тръгвам да я паля , въртя около 7-8 секунди за да запали .. ). Колата има парно , също така не надува маркучите . На извъндградско каране , трябва да я държа на около 2400-2700 оборота поне , за да държи нормална темп. (82-87) градуса , иначе пада под 80 градуса , даже и малко над синята зона ) Ако това има значение де . Водната помпа е сменене преди 10 000 км.. Течове НЯМАМ . Гледал съм и за сълзене от някой марук , но не съм видял... Та.. Възможно ли е да е от гарнитурата на главата ? Как да проверя точно ? И какво още да погледна. Благодаря ви предварително :)
Успех и безаварийна :)
Мнението беше редактирано от MaxSSi: 07 март 2011 - 00:41
Отговори

miro_skoda снимка miro_skoda 07 март 2011 - 01:33

един съвет редовно си проверявай маслото ако почен да се качва лошо. много ми прилича на издухана гарнитура ама не съм сигурен.за това как да провериш аз знам само един начин.
Мнението беше редактирано от miro_skoda: 07 март 2011 - 01:38
Отговори

MaxSSi снимка MaxSSi 08 март 2011 - 12:28

Маслото си е ОК ... Не съм видял да се е покачвало.. Малко над средната чертичка си е... И така си седи . Може и водната помпа да е издала багажа .. но сега е студено и не ми се занимава да погледна хубаво.. :)
Отговори

Pr0xY снимка Pr0xY 10 март 2011 - 03:54

Същият проблем и при мен само че все още не ми губи толкова много течност но е въпрос на време.И на мен ми казаха че е от гарнитурата на главата...какви средства ще коства ремонта?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg