Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Също проблем с ускоряване, но Corsa D 1,3 cdti 75 k. 2007

Светльо П. снимка Светльо П. 27 юни 2013 - 16:04

Здравейте! Нов съм тука. Снощи сина ми си купи тази кола в Холандия - Corsa D 1,3 cdti 75 k. 2007 г. 213000км. И се появи този проблем: ускорява до към 120 - 125 и повече неще да вдигне, макар да вдига обороти до към 5000 - повече не смее да я напъва. По таблото, на контакт, светват всички светлини и после изгасват, няма никаква индикация за проблем.
За съединителя казва, че го чувства да е добре и не усеща приплъзване.
Първата ми идея беше за горивен филтър, за това и попитах преди малко къде се намира, но няма отговор още.
Да имате някаква идея какво може да бъде.
Пък и му предстои прибиране до България.
Притеснявам се да не се скапе съвсем по пътя.
Благодаря предварително.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 27 юни 2013 - 16:24

Колега, тук колата е на 231000 км така че всякакви версии за "ограничител" на скоростта отпадат. Със 120 км / ч колата колко оборота държи и има ли момент в който оборотите се вдигат без колата да ускорява ? На по-ниски скорости как се държи колата ?
Отговори

Светльо П. снимка Светльо П. 27 юни 2013 - 16:53

Така, сега малко пояснение от самия шофиор. Колата не стига до 5000 оборота, работи си нормално на около 3000 през цялото време. Когато достигне до към 120 км/ч просто не може повече и това е, педала на газта до край. Само на някое нанадолнище мога да я засиля до 130тина, което изключва възможноста за ограничител. Има някакъв електронен проблем според мен, но не знам от какво е причинен, защото колата си е динамична но просто повече от 120 не вдига. Тръгвам на първа с гас - набира, сменям втора пак газ до ламарината но в един момент около 3500-4000 оборота просто прекъсва и все едно не се подава гориво до двигателя. Сменям на 3та - набира до един момент и после прекъсва и така до 5та скорост където около 120 км/ч прекъсва и това и е... В момента на това прекъсване присветва тази лампа на таблото: кола с гаечен ключ по средата. Не знам как да кача снимка за да ви покажа, ще си я сложа за профилна. Също така забелязвам, че като че ли харчи повече отколкото трябва и двигателя е шумен при 120км/ч но това може и да си е нормално, не съм карал преди такава кола.

В описание на книгата пише за тази ситуация: Ако свети при работещ двигател, налице е неизправност в електрониката на двигателя или на скоростната кутия. Електронната система превключва на аварийна програма. Разходът на гориво може да се увеличи и ходовите качества на автомобила да се влошат.

Също така пише че можело да светва заради наличие на вода в горивен филтър, което не е очудващо предвид влагата в Холандия.

Но при мен лампата не свети постоянно а само за момент, спира мощноста и лампичаката изгасва.

Въпроса сега е, ако има вода в горивния филтър колко сериозно е това и мога ли да карам до БГ 2300км лекичко с 100-110. Какво друго би могло да причинява проблема.


Благодаря :)
Отговори

ozaki снимка ozaki 27 юни 2013 - 21:31

При теб е добре че поне светва лампата и колата ще си каже какво и има,но лошото е ,че ни си в България и не се знае там колко ще те обрулят за да я оправят.
П.П. Дано само да не е турбина ,че струва майка си и баща си.
Мнението беше редактирано от ozaki: 27 юни 2013 - 21:35
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 27 юни 2013 - 23:48

Когато купих колата,при мен беше същата картинка.Вървеше си много добре,но след 3000 оборота започваше да тъпче на едно място и повече от 120 не можеше да вдигне.
Аз самият не разбрах от какво беше,понеже и правих много профилактики.Като се започне от почистване на всукателния колектор,на дебитомера,на EGR клапана,смяна маркучите и тройниците за обратната нафта,смяна на горивния и въздушния филтър.След тези гимнастики колата се оправи и взе да върви като нова.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 28 юни 2013 - 22:35

Светльо П., добре е да се направи диагностика, за да се види грешката. То като светне лампата се записва и трябва да излезе на компютъра. Аз като си купих колата от Германия също имаше грешка и така си я докарах + още 1200-1300км в България я карах. Единствено неможеше да вдигна повече от 160км/ч и 4500об/мин и после се оказа датчика за разпределителни валове, след като направих диагностика в Б-я.
Така, че си мисля дали не влиза в сервизен режим и за това да не може да вдигне повече. Но с тази лампа може да са много неща.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg