Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

проблем с обогатителя на астра 1.7 исузу

ivanat снимка ivanat 01 февруари 2014 - 23:26

Здравейте колеги. Появи ми се странен проблем с оборотите на двигателя. При студен старт оборотите са ниски (или по-точно нормални, но за топъл мотор)но при загряването вместо да намаляват те се вдигат до 1500 об/м и при нормална вече температура на мотора 1100-1200 об/м. и така си остават дори и след 100 км пробег. Всичко това стана след дълъг престой година и половина (за смяна на съединител)... колата е опел астра 1.7 tds исузу . Моля помагайте!
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 01 февруари 2014 - 23:35

Година и половина си сменял съединител ли...кой е кода на мотора и прави ли диагностика?
Мнението беше редактирано от georgi4at: 01 февруари 2014 - 23:37
Отговори

ivanat снимка ivanat 01 февруари 2014 - 23:50

 georgi4at, на 01 февруари 2014 - 23:35, каза:

Година и половина си сменял съединител ли...кой е кода на мотора и прави ли диагностика?



Не, година и половина си стоеше в гаража и чакаше (по-добри времена) :) ... къде мога да го намеря кода на мотора (извинявам се ако въпроса ми е тъп) .. диагностика не съм правел
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 02 февруари 2014 - 00:00

Вероятно е X17DT- пише го в големият талон.
Ами покарай я малко да не е клеясало нещо с времето. Ако в следващите няколко дни не се оправи направи една диагностика, да се види дали е записало някаква грешка.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 02 февруари 2014 - 00:02
Отговори

ivanat снимка ivanat 02 февруари 2014 - 00:13

Върнах обогатителя с ръка(доста трудно) и оборотите се нормализират, но като го пусна пак се връща на същото место и натиска планката на жилото на газта и оборотите се вдигат, това е при загрял двигател... диагностика няма как да се направи (поне така мисля) защото ГНП-то е механично и колата няма компютър. Попитах майстора, който ми сменяше съединителя и той ми каза че ще намали оборотите от регулиращият винт, но аз му казах, че ще я пораздвижа няколко дни и тогава... но не мисля, че това ще реши проблема... нали обогатителя все пак дава и аванс (предварение) при студен мотор.

сега ще погледна и за кода на двигателя в големият талон
Мнението беше редактирано от ivanat: 02 февруари 2014 - 00:12
Отговори

ivanat снимка ivanat 02 февруари 2014 - 00:33

Не намерих код на двигателя освен номера му, но ще дам данните opel astra f комби 1.7 tds (isuzu-motor) 1996г.
Отговори

ivanat снимка ivanat 02 февруари 2014 - 15:29

Намерих причината :) . Обогатител ми е един термостатен клапан, в който влизат две гумени отклонения от маркучите за парното. Явно там се е запушило, при запалване на двигателя, маркучите за парното започват леко да се затоплят, а тези две малки маркучлета (отклонения) са си студени... изчаках двигателя да загрее до норманата температура, маркучите на парното станаха горещи, а отклоненията си останаха студени... усетих се коя е причината и полях клапана с гореща вода... оборотите веднага спаднаха на 850-900... Днес няма да имам време, но тези дни ще ги откача и ще ги продухам. Ще пиша какво е станало.
Отговори

ivanat снимка ivanat 11 февруари 2014 - 14:40

Здравейте. Проблема е решен, пет минути работа е трябвало :) Откачих двете маркучлета, които влизат в обогатитела... не пусна и капка антифриз, точно на щуцерите беше станало като тапа, някаква смес от окислен алуминий и грес. Поръчках с тръбичка от химикал (не исках с металлен предмет, за да не нараня "термостата на обогатитела" ) Сега мотора държи 850 об./мин.
Мнението беше редактирано от ivanat: 11 февруари 2014 - 14:49
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg