Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Задни дискове на Кадет.Как се прави?

SKRU4 снимка SKRU4 05 април 2010 - 22:46

Изпаднаха ми задни главини,дискове и апарати от Вектра А. :good: Дотук добре,ама нещо не ми е ясно как да ги сложа на Кадет-ора.Ако някой го е правил,нека сподели.Май отивам на смяна на мост :flag: ,а не знам от Вектра дали става 1:1,или трябва да се преправя :flag: .Предварително БЛАГОДАРЯ.
Отговори

Marcheto снимка Marcheto 06 април 2010 - 00:41

развиваш отзад 4-те болта и монтираш дирекно!
Мнението беше редактирано от Marcheto: 07 април 2010 - 23:03
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 06 април 2010 - 12:29

Болтовете са 4 на брой, провери дали захващането към моста е същото като на главините, които си взел. При Аскона е същото, би трябвало да стане и при теб.
Отговори

SKRU4 снимка SKRU4 06 април 2010 - 21:43

Абе хора,ако нещата опираха до 4 болта,всеки малоумник като долуподписания щеше да си ги завие и да се кефи на спирачки.Ама на Кадета оста е набита в моста и не се разглобява.Та питам аз става ли мост от Вектра 1:1 на Кадет,щото не мога да намеря геометричните размери да ги сравня.
Отговори

spasito снимка spasito 06 април 2010 - 21:48

Е как ще е набита оста в моста точно това ти казват колегите държи се на 4 болта ти разглоби ли го за да видиш
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 07 април 2010 - 23:11

Както вече коментирахме стават и двата варианта при тебе.И само с главините и с целия мост.За мене по-удачния вариант е целия мост да смениш.А и на вектрата стаб щангата е по-усилена ......... колега :flag:
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 07 април 2010 - 23:13
Отговори

vasko__2 снимка vasko__2 07 април 2010 - 23:56

Оста на кадета е заварена с моста . Който твърди обратното не е познал. Имал съм шест кадета и още имам един, който не вярва да дойде да види.Имам и свалени 2-3 моста от Кадет. Единствения вариант е да се смени моста с такъв на ,който оста е на фланец с 4 болта.Няма заводски Кадет с барабани и със сваляема ос. Заден мост става от Вектра на Кадет.Жилата на ръчната не помня дали ставаха.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 08 април 2010 - 01:54

:flag: защо си мисля,че има разлики в годините на производството за главините на задния мост?
По-старите дефакто първите кадет Е няма опция за свалянето само на главините същото важи и за кадет Д.Ако не се лъжа на по-новите и последните кадети се сваляше главината.Ще погледна като се прибера от работа в каталога но понеже го коментирахме този случай с колегата и с още един познат фен на Кадет специално останах с впечатлението,че има вариант за сваляне само на главините.
А и по-добрия вариант като цяло е да се смени целия мост.
Жилата за ръчната 100% не са съвместими също така и лоста за ръчната спирачка...или по-точно начина на захващане на жилото към лоста.При кадета е едно цяло жило(много дълго) а при Асконата и Вектрата са две жила като само едното от тях е закачено на лоста за ръчна спирачка.......
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 08 април 2010 - 02:00
Отговори

SKRU4 снимка SKRU4 08 април 2010 - 07:15

Kолеги,както споменах съм пълен"малоумник",а освен всичко и мързел :flag: .Ако онзи ден бях свалил барабана,щях да видя,че се сваля и нямаше да пускам темата :flag: .Специални благодарности на Сашо за търпението и обясненията,както и на всички,които откликнаха.Минавам на варианта смяна на мост и ако до Неделя темата не е свалена ще пиша как се прави Кадет да спира. :good:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg