Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

Мартин Кръстев05 снимка Мартин Кръстев05 19 октомври 2022 - 15:24

Един приятел кара Astra от доста време и наистина е много доволен. Не му прави големи проблеми и засега не мисли да я сменя.
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 октомври 2022 - 07:42

 tisho.74, на 10 юли 2022 - 09:35, каза:

Мотивирай се с пряко сравнение, иначе нещо ми идват в нишото тези твърдения.


Тишо, дизел ако не е служебна или нов автоматик не пипам повече. Колата на баща ми, 1.7cc 101 коня, купувана от Бг на реални 140000км. Взех я да я карам за месец. Без никакви признаци и потъна лагер помпа. Ремонт 1733лв.

Знаеш ли колко газ е това? Даже щях да си купя цяла кола на газ...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 октомври 2022 - 10:47

От началото на лятото съм дал 4290 лева по пежото. Толкова са по мое желание, като можеха да са с поне 1600 надолу при друго решение. Това обаче не го прави нито скъпо,нито сложно, нито капризно обаче. Ако беше бензинов аналог нямаше да е по-евтино. Но аналог, а не 1.6 атмосферка.
Отговори

христаки снимка христаки 22 май 2023 - 08:48

здравейте,нов съм в групата и имам питане-при запалване на колата(студен двигател)вдига около 1000-1100 оборота за около 20 сек,след това рязко падат почти до гаснене,даже и гасне понякога,колата се тресе,вдига рязко почти до 2000 и пак рязко пада
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 22 май 2023 - 11:42

Двигателят е? Вероятно бензинов по описание на симптомите.
Мнението беше редактирано от FaKeR: 22 май 2023 - 11:42
Отговори

христаки снимка христаки 22 май 2023 - 13:21

бензин,но защо,какво му е на двигателя
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 22 май 2023 - 14:59

Не сме гадатели, но според мен проблема може да е в дебитомер, ламбда сонда, ако щеш дори проблемен педал на газта. Ако се закачи на диагностика това много би помогнало за установяване на причината.
Отговори

христаки снимка христаки 22 май 2023 - 15:35

на диагностиката няма проблем
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 22 май 2023 - 16:23

Изведнъж ли се е проявил проблема, след обслужване или смяна на нещо?
Така както идваш и просто казваш не работи, без дори да споменеш двигателя, на газ ли е, не е ли, някаква предистория (ако има такава) как очакваш някой да ти даде смислена насока?
Отговори

христаки снимка христаки 22 май 2023 - 17:16

колата е купена миналата година,ноември,смених и всичко какво се полага за модела по двигателя,масло,в.помпа,филтри и т.н,след това малко помалко започна да забива като студена,в последствие и сложих газово,като човека каза да сменя бобината защото е избила(явно му показва някъде) и да сменя свещите с еднополюсни,на другия ден започна това с гаснеенето,купих бобина и смених свещите,резултат няма
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 май 2023 - 18:51

Напиши какъв е двигателят, код на мотора или поне кубатура, конски сили и година?
Аз на първи прочит казвам температурен сензор или датчик положение на дроселовата клапа, като може да е и лоша връзка.

Затова най-добре на диагностика с живи данни и добър специалист зад уреда. Понякога специалиста може само с един мултимер да реши проблема, а когато зад най-скъпата диагностична апаратура стои самозванец нищо не става! Диагностиката е сложна работа!


Успех!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 22 май 2023 - 18:52
Отговори

христаки снимка христаки 23 май 2023 - 08:16

1,8-2005г.-125 коня,двигателя е стария модел
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 май 2023 - 18:00

Двигателят се води Z18XE Не знам защо този човек ти е монтирал газова на зле работещ двигател на бензин, чека святкал ли е някога?

Първото което лично аз бих направил е да откача акумулатора за една нощ, след което да покарам само на прясно бензинче 300км.

Ако колата се излекува я карам на газаджията, да и събере нови, коректни газови карти и да направи хубава настройка, която е нямало как да се случи с текущият проблем-проблемни свещи и бобина.

Успех :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 23 май 2023 - 18:01
Отговори

христаки снимка христаки 23 май 2023 - 21:25

двигателя си работеше добре с леки забивания на студен двигател,на газ работи и е като самолет,интересно е,че задната врата на багажника се отваря когато си поиска,дори в движение,един ден отварям вратата и нищо не свети,ни табло,ни комп,нищо,и най интересно е,че смених и капачката на казанчето за антифриз и пак надува системата
Мнението беше редактирано от христаки: 23 май 2023 - 21:28
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 май 2023 - 23:35

То едното с другото и другото с второто и третото с другото, нямат нищо общо, нали?

Давай едно по едно, че ще стане манджа с грозде!

1. Как разбра, че системата надува?

2.Тая кола няма система за автоматично вдигане на багажника, значи механично е изчезнало нещо, примерно механизма на вратата...
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 23 май 2023 - 23:35
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 24 май 2023 - 07:18

Звучи сякаш машинката на багажника и пърдж клапана на резервоара споделят обща маса която е проблемна.
Отговори

христаки снимка христаки 24 май 2023 - 07:44

като развия капачката или пипна маркуча,а багажника не се отваря нагоре,прсто щрака нещо и започва да пиука в колата
Отговори

Данаил 92 снимка Данаил 92 11 юни 2023 - 13:49

Здравейте карам Астра H 2007 година, карам я вече от около 2 години 1.6 мотор 105 коня на гас напоследък започна да гасне във движение
Както си върви без никакъв проблем и
изведнъж губи мощност и директно гасне
Карах я при разни уж монитори ама всеки гледа грешките и не успяват да я хванат защо го прави
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 11 юни 2023 - 14:06

Това и на двете горива ли го прави и какви грешки е имала колата?
Отговори

Данаил 92 снимка Данаил 92 11 юни 2023 - 14:11

Смених ламбда сондите, свещите, бобината искара нов ключ че казаха че било от него
Последния монитор каза че имала проблем със инсталацията закарах я да я прегледат казаха че няма проблем никъде

 Rosen Popov, на 11 юни 2023 - 14:06, каза:

Това и на двете горива ли го прави и какви грешки е имала колата?

Да и на 2те горива я го прави
Пробвах да я карам само на бензин карах я 10000 км за да си направи горивни карти и пак същата история

 Rosen Popov, на 11 юни 2023 - 14:06, каза:

Това и на двете горива ли го прави и какви грешки е имала колата?

Мога следващата събота я закарам да я прочетат отново и да снимам грешките за да ги кача тук
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg