Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Всичко за светлините по колата ви

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 02 февруари 2008 - 23:18

Много удобен линк към страницата на Филипс.Може да си изберете автомобил-марка-модел и ще ви покаже какви крушки ползвате с какъв цокъл Н?

Информация за крушките в автомобила ви
Отговори

ferrari снимка ferrari 07 февруари 2008 - 14:01

И на страницата на Philips и на Osram проверявах и пише, че за дългите трябва да ми е Н1, а мойте и къси и дълги са Н7. Има ли някои с подобен вариант във своите фарове. Колата е Vectra B Caravan 2.0 16V, 2000година.
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 10 февруари 2008 - 11:14

Според сайта на халогените ми крушките са H3, а те всъщност са H1 :unsure:
Отговори

hudson снимка hudson 11 април 2008 - 13:23

 ferrari, на Feb 7 2008, 02:01 PM, каза:

И на страницата на Philips и на Osram проверявах и пише, че за дългите трябва да ми е Н1, а мойте и къси и дълги са Н7. Има ли някои с подобен вариант във своите фарове. Колата е Vectra B Caravan 2.0 16V, 2000година.

И при мен е така колега. Може би са Н1 и Н7 на вектрите преди фейслифта.
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 16 юли 2009 - 11:05

Спред сайта ми дава за късите светлини на Opel Astra G Caravan F35_ 98-04год.че трябва ксенона да е D2S но не мога да му се доверя напълно понеже обикновенните халогенни лампи сега са на Н7 и ксенона по принцип трябва да е Н7 но няма как да се захване на тези фарове по нормалния начин трябва само с преправяне на самия фар и предполагам тоя цокъл Д2С е специален за това захващане?Нека който е малко по-запознат да сподели.Благодаря предварително.

Поздрави!
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 16 юли 2009 - 13:23

Фабричният ксенонов фар е с лупа и съотшетно с друг цокъл и друга крушка.
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 16 юли 2009 - 20:17

Аха ясно.Аз писах запитване до ХИД бг и ми казаха като си поръчвам ксенон да пиша в коментара че ми трябват и адаптери за Опел Астра и така.Благодаря за отговора

Поздрави!
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 28 юли 2009 - 08:26

Аммм искам да попитам къв цокъл са предните габарити на астра Г че гледах в това сайтче но ми показва W5W или нещо от сорта но търсих в нета и не намерих с такъв цокъл пък кат си зимам ксенона искам си взема и някви да светят по-силно и бяло че сегашните ми напрао жълто светят и то много слабо
Отговори

Vas снимка Vas 03 декември 2009 - 22:41

За да не правя нова тема ще ползвам тази на колегата

Днес както си карам и ми светна една синя лампичка от дясно на тази за дългите светлини и като давам повече гас светлината започва да свети по-силно...

Не се вижда нищо на таблото, само синя светлина! От какво може да е....
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 19 февруари 2010 - 11:46

Така, според Филипс фаровете за мъгла на моята Астра са с H1 лампи. Оригинални са ми " халогенките". Моля някой който е сменял такива да сподели дали наистина ми трябват H1 лампи! Астрата е F 97г. А, и колко Вата трябва да са тези H1 лампи или те се предлагат само с една мощност?
Благодаря колеги!
Отговори

stei снимка stei 19 февруари 2010 - 14:07

Колега няма оригинални халогени с Н1 цокъл. Всички халогенни фарове за мъгла са Н3
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 20 февруари 2010 - 10:10

Ей за това питам :icon_wink2: , ако ми бяхте казали сигурно е че са Н1, нямаше да се колебая , но сега Филипс казват едно, колегите друго , а кой знае какво има на автомобила! Ще взема да сваля една лампа и да видя каква е лошото е че не съм го правил досега и ми се ще да е на канал за да имам видимост та да не прецакам нещо! Мерси за отговора колега!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 05 март 2010 - 15:07

 stei, на 19 Feb 2010, 14:07, каза:

Колега няма оригинални халогени с Н1 цокъл. Всички халогенни фарове за мъгла са Н3



Освен може би на Тигра, където са Н1
Отговори

stei снимка stei 05 март 2010 - 19:10

Не мисля, че е така но може и да са Н1. все пак е Опел :hahaha:
Отговори

brmkiller снимка brmkiller 05 март 2010 - 20:42

На някои автомобили е H1 но подобре първо си ги проверете виждал съм и в други коли този цокъл в фаровете за мъгла.
А относно габритите трябва да са от тез дето се водят без цокъл или W5W ето в този линк ги има моите са SMD на таблото и светят доста добре за габарити също се използват http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=79&t=25724

Колега, моля попълнете КОД на ДВГ в профила си съгласно указания Шаблон.
Благодаря предварително :hahaha:

Мнението беше редактирано от siegfrid: 05 март 2010 - 20:44
Отговори

Branimir снимка Branimir 13 април 2010 - 22:34

Колеги гледам сега отзаде лампата дето е за рег. номер И по скоро пластмасата дето е отгоре .. разбира се с времето е станала доста жълта. Някакви идеи как да я избеля или продават ли някъде нови и къде щото аз разгледах в няколко магазина ама нямаха ...
Отговори

Crio снимка Crio 06 юни 2010 - 13:36

Здравейте, отскоро имам кола и тя е Корса Б ГСИ, проблема с фаровете ми е че десният фар за мъгла работи когато си поиска, а понякога и при включени къси светлини десния ми фар отказва, на какво може да се дължи и как да го оправя? :mhihi:
Отговори

Anichka снимка Anichka 08 юни 2010 - 07:22

Здравейте вчера смених крушките на километража, за да светят синьо и свичко беше Ок, докато не се оказа, че като пусна дългите и таблото и дисплея на часовника гаснат.От какво може да е?
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 28 ноември 2010 - 20:23

Понеже трябва да сменя крушката на късите че едната изгоря, в сайта на Филипс пише че са H1 но колко ватова??
Отговори

lupo13 снимка lupo13 29 ноември 2010 - 11:01

те са само 55W .... всичко друго над тези ватове са ментета . :sad-smiley-046:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg