Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Липсващи пиксели на бордовия компютър

Silver снимка Silver 20 ноември 2006 - 02:07

d1m0, на Nov 15 2006, 09:31 AM, каза:

извинете за офф топика:a049:  нов съм  Бихте ли ми показали снимки как да си сваля таблото за да извадя ТИД-а да го оправя търсих из темите но нищо не открих затова реших да попитам тук мерси  :beer:
 

Тук пише всичко:
http://www.opelclub-...?showtopic=3136
Отговори

LEXMAUL снимка LEXMAUL 17 май 2007 - 10:02

Оказа се,че и на моята МИД-а е правен...Тя е карана само в България(по-точно София) и като го отворих и видях ластика...Явно и стария собственик е чел форума. <_< <_< :clap:
Отговори

mileff снимка mileff 26 юни 2007 - 10:58

Евала на _-^Pampi^-_ за подробното обяснение! :icon_rolleyes:
Хвала на такива съфорумци!:)

След тази тема и след като си поиграх малко с поялника, с лентовия кабел и лепило и моя ТИД вече свети на 100% :)))
Отговори

Гостpeshokn_* 01 юли 2007 - 10:36

Налага ли се смяна на дисплея за компютъра или просто трябва да отида в сервиз за да ми подменят software. Дисплея ми работи на италиански. Искам да сменя езика и също така ако е възможно, да оправя работата му. Много шибано работи - някои цифри не ги изписва целите. Май си е заминал!

Прикачено изображение

Забележете цифрите 2 и 0! Като цяло датата - не я изписва правилно. Ако имате предложения за нов дисплей, в очакване съм на цени.
Отговори

beos снимка beos 01 юли 2007 - 10:42

Препограмира се за смяната на езика .. някаде във форума имаше наскоро къде са ги правили това за 25лв някаде ..
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 01 юли 2007 - 11:44

Щом липсват пиксели мятай го през балкона ... 2 такива опитвах да оправям и резултата е само временен ... нищо не става, за съжаление просто са боклуци и срока им на годност е 6-7 год. Трябва ти НОВ
Отговори

Марто снимка Марто 01 юли 2007 - 18:25

Ако ще го сменяш. Метни го стария на мене плс. А относно нов. Официалните вносители може би. По моргите ги няма :icon_cool:
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 01 юли 2007 - 18:36

Преди да изхвърлиш стария дисплей провери да не би да има прекъснал лентов кабел или "студена" спойка.

Просто провери лентовия кабел, дори и да е изсъхнало лепилото можеш да зачистиш контактните повърхности на платката и самия кабел и после да фиксираш с друго лепило или пък силикон. Пусни снимка на неработещата част да се види най-добре. Проблем с контактуването на кабела можеш да откриеш като го притиснтеш с ръка, тогава лисващите части от дисплея трябва да се появят. Опитай да прозвъниш кабела ако не виждаш да има прекъсватия по него. С две думи, не се отказвай толкова лесто, освен ако ти се дават пари за нов.

С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

VectraB снимка VectraB 02 юли 2007 - 13:23

 rusin atanasov, на Jul 2 2007, 12:15 PM, каза:

Просто провери лентовия кабел, дори и да е изсъхнало лепилото можеш да зачистиш контактните повърхности на платката и самия кабел и после да фиксираш с друго лепило или пък силикон. .................

:icon_cool: Абсолютно си Прав. Проблема е точно в Лентовия кабел и се оправя, но е трудно. Аз лично съм поправил вече 2бр. Работят безпроблемно засега.
Но си е бая занимавка и честно казано повече не бих се занимавал да поправям други. Освен ако не се скапе моя, разбира се. Но ако нямаш опит и умения, много е вероятно да го съсипеш напълно, както са направили вече някои.
Така че за сега, по добре не го пипай ! Като се скапе още и няма какво да се губи ми се обади, ще ти го поправя.
А относно нов, бъди сигурен че ще струва доста над 100лв. Минимум 150лв. и нагоре.
Отговори

Марто снимка Марто 02 юли 2007 - 13:34

Моя си работи идеално, просто е само ТИД. Искам да го заменя с МИД. Дори и неработещ такъв. Бих си поиграл да го възстановя. Просто досега не мога да си намеря :icon_cool:
Отговори

beos снимка beos 02 юли 2007 - 15:44

Не се занимавай с глупости .. върви в някой оторизиран сервиз на Опел да ти го програмират на Английски и си карай докато наистина неможеш да разчетеш какво пише на дисплея .. Втора употреба трудно се намират .. а и този който вземеш от морга - ако намериш такъв едва ли ще знаеш състоянието му .. а и ако е от различна Астра като мотор пак ще ти се наложи програмиране, а втора ръка такъв най-малко би струвал 150лв. Нов може да питаш какви цени ще ти кажат но се приготви да си плюеш в пазвата :icon_cool: . Разгледай има една тема как се оправя такива проблеми с дисплея .. ако мислиш, че не ти е по силата не се хващай .. ами събирай пари за работещ такъв :icon_cool: ако много те дразни това на датата да се изписва както трябва ..
Отговори

Mbyte снимка Mbyte 04 юли 2007 - 23:47

Колега моя дисплей е в много по-тежко съсътояние и ако някой се навие да ми помогне да го оправя ще съм много благодарен, а иначе нов в официалното представителство е 1200 лв. Сумата за мен е доста сериозна, за вас не знам :icon_cool:
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 15 юли 2007 - 14:22

VECTRA B - тои ги оправя , ама едва ли ше се навие щот си е бая туткава работа , но мисля че можете и сами , само треа да го почистите и да го нагласите , и после да го залепите с силикон , ама за подробности колегата VECTRA B ако има желание да каже ,тои яко ги чатка тез мацацки :mhihi:
Отговори

batko32 снимка batko32 04 август 2007 - 12:38

 peshokn, на Jul 15 2007, 03:13 PM, каза:

 Mbyte, на Jul 5 2007, 12:47 AM, каза:

иначе нов в официалното представителство е 1200 лв


Тия дотолкова ли са ненормални или да?

ДА ненормални са. Някъде изфорума бях писал колко ми искаха за БК за Омегата 1700-2000 лева и за дигитално табло още около 4300-4500. Но пък ми отказаха да им дам цялата Омега за 4000 както си е комплект със тези артикули :opel_forever: ще рече.......не луди или прости а само изнудвачи.
Отговори

batman снимка batman 25 октомври 2007 - 14:27

Ако някой има нужда от помощ, може да се обади.
Отговори

batman снимка batman 15 ноември 2007 - 14:07

Ако беше от София на драго сърце, но виждам че си от Варна. :icon_smile:
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 26 ноември 2007 - 23:25

 batman, на Nov 15 2007, 01:07 PM, каза:

Ако беше от София на драго сърце, но виждам че си от Варна. :thu:


Ако може на мойта омега ще ти бъда много благодарен!!!Кажи само цена!!!
Отговори

tonyt_bs снимка tonyt_bs 30 ноември 2007 - 17:42

И моя не работи, но не мислех, че няма смисъл да го оправям ако е ТИД, но дали е тид?????
Много ще съм ви благодарен ако ми кажете по какво да разбера какво имам и какви трябва да са му функциите???
Нямам бутончета на лостчето за чистачките колата е омега 2,5 V6 97г.
Помогнете ????

прилагам снимка Публикувано изображение
Отговори

batman снимка batman 11 декември 2007 - 13:52

Прилича да е MID, но май не е типичен. Може би по-старите изглеждат така. Какъвто и да е, какво ти пречи да си го поправиш!
Отговори

tonyt_bs снимка tonyt_bs 12 декември 2007 - 10:31

Малко да се затопли или поне да не вали, и го почвам, само ме притеснява разглобяването на таблото :k055:
Ако, не друго поне да виждам колко е часа и колко градуса е на вън :k055:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg