Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Грешки при бордовите компютри

Boxy_ снимка Boxy_ 16 декември 2010 - 18:12

 dionisi, на 15 Dec 2010, 16:53, каза:

Това е максималното, което може да покаже БК, реално и повече гълта но БК-то не го отчита

Поздрави.

Именно :)
Отговори

Nasikus снимка Nasikus 24 януари 2011 - 11:40

Здравејте колеги..

Доста рових из темите, но не намерих отговор за грешката при мен...

liv. liq

targecris.

и CHECK едновременно :drinks:

Значи на горниј ред казва да се долее нешто, но не разбирам какво :dummy:

Зафира 2.2 DTI 2002g.
Отговори

SPD снимка SPD 24 януари 2011 - 12:01

 Nasikus, на 24 Jan 2011, 11:40, каза:

Здравејте колеги..

Доста рових из темите, но не намерих отговор за грешката при мен...

liv. liq

targecris.

и CHECK едновременно :drinks:

Значи на горниј ред казва да се долее нешто, но не разбирам какво :dummy:

Зафира 2.2 DTI 2002g.

Ниво на течност за чистачките ;) Като долееш ако е само тази грешка трябва да ти изчезне и чека. Ако продължи да ти го пише ти е заминал датчика в казанчето
Отговори

Nasikus снимка Nasikus 24 януари 2011 - 17:02

Да.. това беше. Малко след като писах, минах през ОМВ... подозирах това и след доливането изгасна.

Благодарим :drinks:
Отговори

mrakabg снимка mrakabg 29 януари 2011 - 23:36

a kolko ot vas si proveriha dat4ika im dali raboti imah problema s borda pi6e6e 4e tryabva da si vida masloto izklyu4ih buksata i i dadoh na kaso sprya da go pi6e stigna se do izvoda 4e dat4ika se e prcakal smenih si go i ok a ako ne vi se smenya ili vi se vidi skam dat4ika prosto izklyu4vate buksata i i pravite most
Отговори

nasko 07 снимка nasko 07 14 март 2011 - 19:39

Имам един въпрос,на един приятел на MID-а на омегата изписва feux stop,feux ar и feux code.Първите два са,спирачни светлини, задни светлини а feux code в буквален превод е пожар код,някой да има идея за какво става въпрос.
Отговори

ГЕДРА снимка ГЕДРА 29 март 2011 - 19:04

 nasko 07, на 14 март 2011 - 19:39, каза:

Имам един въпрос,на един приятел на MID-а на омегата изписва feux stop,feux ar и feux code.Първите два са,спирачни светлини, задни светлини а feux code в буквален превод е пожар код,някой да има идея за какво става въпрос.

На моя дисплей изписва: "Rem-voeringen", а по едно време ми изписваше нещо като: "Perroite spoerer" по памет. Колата е внесена от Холандия.
Отговори

nasko 07 снимка nasko 07 30 март 2011 - 09:05

Първия надпис е спирачни накладки,другия не го знам.
Отговори

vdwind снимка vdwind 31 март 2011 - 20:01

Моля за помощ, колата е Омега В 1996 година бензин автоматик - на дисплея пише Automatik getriebe, колата не е моя, а собственика е в чужбина и ме помоли да ви питам. Какво да направим в случая имате ли идея?
Отговори

VectraB снимка VectraB 06 февруари 2012 - 16:01

Добавям една таблица с превод и обяснения, която намерих в руски Форум.
За съжаление в нея няма превод от Италиански, който е може би най разпространен в България.
Ако някой има време и желание, може да я преведе на български, както и да добави италиански превод.

Публикувано изображение

Цитирам и превода от Италиански на колегата Boxy :thu: , за да не го търсите из безкрайната тема.

 Boxy_, на 15 ноември 2010 - 15:33, каза:

Колеги може ли да обобщим тези как ще изглеждат на италиански :

mancanza olio-Liv. Motor Oil-Motröl Stand - ниско ниво на маслото
Ölmangel - недостиг на масло
liv.liq.raffr -Kühlmittel Stand - ниско ниво на охладителната течност
Liv liq. tergicris-Waschwasser Stand - ниско ниво на течноста за чистачките
Pastiglia freni-Bremsbelag - нямаш накладки
Luci di aresto-Bremslicht - прецакани стопове
Abblendlicht -Anabbagl. Luci Post.- прецакани къси светлини
Rücklicht - прецакани задни габарити
Controlo Luci stop- Проверка на стоп светлини

Ако някой се сеща още някоя забележка да пише
Отговори

Igov снимка Igov 29 април 2012 - 12:01

Здравейте, колеги. Имам един проблем с колата който до сега никой не успя да ми реши и реших да се обърна към вас за помощ. Става въпрос, че ми светна check лампата в колата (карам вектра б 98г). Ходих на диагностика и в компютъра ми показа датчика на разпределителните валове. Поръчах си нов, смених го, изчистихме грешката и отново нищо, продължава да свети лампата и дава същата грешка :( след като запалиш колата има около 2-3 секунди дето не свети лампата и след това светва. Някаква идея от какво може и къде да търся проблема?

Благодаря ви предварително!
Отговори

esil2 снимка esil2 07 август 2012 - 20:43

Само чрез закачане на комп ли се чистят грешки или има и друг начин, в случая питам за астра г 2.0дтл
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 август 2012 - 20:47

 esil2, на 07 август 2012 - 20:43, каза:

Само чрез закачане на комп ли се чистят грешки или има и друг начин, в случая питам за астра г 2.0дтл


-Ако грешката е записана в ECU-то на колата, т.е. Check-а свети постоянно - мисля ония теории с 30-те старта или откачане на акумулатор са само мит.. компютърна диагностика за чистенете. :surrender:
Отговори

esil2 снимка esil2 07 август 2012 - 20:54

Незнам къде е записана, светна в движение намаля мощността, покарах така към 15мин изгасих двигателя, и след като запалих отново вече всичко се оправи.
Отговори

Teodosi снимка Teodosi 17 март 2013 - 22:57

имам проблем на опел вектра б 1996г 1.8 х18хе и на бордовия комп. МИД изписва Problem и не мога да го изтрия или сменя или на направя нещо от управление (което е на лостчето на чистачките)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 януари 2016 - 21:59

Публикувано изображение

-Колеги.. на помощ! Няма изгорели крушки, но по време на движение ми изписва това на борд-а, при всяко гасене на колата - също! давайте някакви идеи !? :surrender:
Отговори

Downshift снимка Downshift 07 март 2016 - 09:04

 Simeon_, на 08 ноември 2010 - 08:15, каза:

здравейте всички ... имам 1 проблем: компа ми изписва controle feux stop /френски/, което означава контрол стоп светлини, но отзад всичко свети както си му е редът /светлините за задна не ми работят, но крушките не са изгорели мисля, че е от датчика... също така преди не ми изписваше този надпис, въпреки че светлините за задна не работеха и преди/ дайте някаква насока какво може да е /прочетох темата, но не открих решение/.


Здравейте колеги, имам идентичен проблем. Имах изгоряла крушка на задните светлини за мъгла, както и изгоряла крушка на стопа. Смених ги и грешката остана. Смених ВСИЧКИ крушки с чисто нови, допускайки че някоя от крушките може да не прави контакт с байонета, пак си остана на екрана "controle feux stop". Някакви идеи какво да предприема?
Благодаря!
Отговори

niksss снимка niksss 07 октомври 2019 - 18:23

livello del refrigerante това за нивата на антифриза ли е или за фреона на климатика.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 октомври 2019 - 19:03

 niksss, на 07 октомври 2019 - 18:23, каза:

livello del refrigerante това за нивата на антифриза ли е или за фреона на климатика.

Не зная Италиански, ама е логично да е антифриза.На фреона се гледа налягане!
Отговори

BARAKUDA снимка BARAKUDA 02 юли 2020 - 17:11

Здравейте колеги !Някой може ли да ми каже какво означава Campo Vis. Anabbagl.Това ми изписва на чека .Колата е с фабричен ксенон и не виждам да се тестват фаровете преди старта на двигателя.
Мнението беше редактирано от BARAKUDA: 02 юли 2020 - 17:14
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg