Опел Клуб България: Прекъсва и гасне...и за малко да се запаля... - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Прекъсва и гасне...и за малко да се запаля... проблем с двигателя или ел. система...

#1 Потребителят не е активен   NightFire 

• Пешеходец
  • Група: Потребители

• Автомобил:Vectra A C20NE
  • Населено място:София
  • Регистриран: 15.05.2007

Публикувано: 22 януари 2008 - 16:10

Здравейте колеги, имам следния проблем, надявам се някой да се отзове..

Значи, всичко става на моменти...какво се случва и случи:

1. Сутрин, я паля и ще ходя на бачкане, пали докато и покажа ключа, няма проблем...след това, след около 1км или малко повече, като е на свободен ход, на ниски обороти се опитва да изгасне и ката дам малко газ, сякаш се дави, разблъсква ми се мотора и вече с повече газ няма проблем. Обаче ако я задържа работеща, след 1.5км, не иска газ, опитвам да задържа мотора работещ, но не иска газ и гасне... След това не иска да пали, мирише на бензин, сякаш е задавена, акумулатора се скапва и не иска да върти стартера, но погледнато от друга страна имам ток (светлините светят нормално ит.н.(после следва бутавела за да я преместя)

2. Вчера, илизам пак с нея по работа и пак така, пали нормално и тръгвам, след 2 км. изгасна и повече не запали. Брат ми ме дръпна и запалих, няма проблем, но на 300 метра от вкъщи, почна да ми мирише на нещо изгоряло, но не точно на кабел, след 5 секунди почна да ми дими под волана, там има само ключалка за палене и нищо друго.
Като споменах облака дим който излезе, преди няколко месеца се случи на 2 пъти, при запалването да ми излиза малко дим от същото място...сега излезе много, помислих си даже, че мога и да се запаля в колата...

3. Когато слагам глемата на акумулатора ми пукар разни изкри, от някъде имам късо..явно (не е била на контакт)

4. Когато я "карах" вечер, обърнах внимание, че при включено парно, нагревателя на задното стъкло и ел. огледалата, + фарове, лампата на батерията почва леко да свети, много слабо...

Така де, не съм я пробвал след това а и не смея, не мога и на майстор да я закарам...
Възможно ли е тези проблеми да са идвали от ключалката за паленето...късо, прекъсване на мотора, отказ за палене...

Надявам се някой да има някаква идея, ще чакам, благодаря на всички предварително!

Опела вектра с мотор: 2.0 i, C20NE
Публикувано изображение

#2 Потребителят не е активен   Peshotiger 

• GT user

• Автомобил:Opel Vectra B X20XEV
  • Населено място:Пловдив
  • Регистриран: 25.09.2006

Публикувано: 22 януари 2008 - 16:15

А бушоните гледал ли си ги, те са малко под волана, да не би оттам нещо да е?
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Don't be afraid of losing. Be afraid of playing a game and not learning something.

Публикувано изображение

#3 Потребителят не е активен   NightFire 

• Пешеходец

Публикувано: 22 януари 2008 - 16:51

Виж мнениеPeshotiger, на Jan 22 2008, 04:15 PM, каза:

А бушоните гледал ли си ги, те са малко под волана, да не би оттам нещо да е?

И тях гледах, всички са ОК и в мотора гледах за оголени жици...няма...в крайна сметака може да се окаже, че е датчик на хол или комутатор...
Това може ли да се разбере на комп. диагностика?
Публикувано изображение

#4 Потребителят не е активен   Georgi - Plovdiv 

• Пилот...

• Автомобил:Vectra B X16XEL
  • Регистриран: 13.08.2007

Публикувано: 22 януари 2008 - 17:45

Пушилката със сигирност не е от датчиците на двигателя. Провери дали са наред като за начало масите между купето и двигателя и между генератора и двигателя. Няма да е зле да махнеш като за начало и релето за задните реотани и да видим какво ще стане/
Не карай малко пил. По-добре си допий както трябва и си хвани такси.

#5 Потребителят не е активен   NightFire 

• Пешеходец

Публикувано: 22 януари 2008 - 18:13

Така де, пропушването няма да е от датчиците, предполагам само, че може да е от тях това че понякога преблъсква и гасне насред нищото...после не иска да запали...
И все пак ако я занеса на диагностика, ще разберат ли къде имам проблем...да му се незнай...
Публикувано изображение

#6 Потребителят не е активен   doolettle 

• Ветеран...

• Автомобил:Senator, C30SE
  • Регистриран: 30.01.2007

Публикувано: 22 януари 2008 - 18:41

неможеш ли да разбереш кво пуши
кабел ли, реле ли? ако е кабел мирише мн тежко и гадно а и се вижда лесно. Поогледай по-обстойно че тва си е за страх

#7 Потребителят не е активен   NightFire 

• Пешеходец

Публикувано: 22 януари 2008 - 18:53

Виж мнениеdoolettle, на Jan 22 2008, 06:41 PM, каза:

неможеш ли да разбереш кво пуши
кабел ли, реле ли? ако е кабел мирише мн тежко и гадно а и се вижда лесно. Поогледай по-обстойно че тва си е за страх

Човек, днес се опитах да сваля патрона за паленето, мноо калпаво направено, така и не я свалих, но огледах климореда който се свързва с патрона...ами нищо няма, жиците са здрави и друго нищо не се вижда, таблото с бушоните е здраво...Сега ме е бъз да сложа акумулатора и да я пробвам дали ще запали...да не земе да се запали :puke: А дори и да запали...проблема с гасненето насред път си стои, май теа дни ще трябва да ме издърпат до сервиз с комп диагностика, че така...може да и прецакам и цялата ел. система...остави гасненето...после ще трябва да я направя на стружки и да я изям с малко ракия :unsure:
Публикувано изображение

#8 Потребителят не е активен   Speedball 

• ...

• Автомобил:Kadett E 20XE
  • Населено място:Cофия
  • Регистриран: 27.12.2004

Публикувано: 23 януари 2008 - 04:59

Колега почти съм сигурен че е от клемореда за който твърдиш че нищо му няма просто защото ми се е случвало същото и знам че той нагаря отвътре(прави лош контакт). Когато се нагрее достатъчно предполагам се деформира от температурата и прекъсва изцяло контакта :sup: .

#9 Потребителят не е активен   zheleznia 

• Луд и може би малко опасен...

• Автомобил:Vectra B Caravan X20XEV CDX, Mazda 323C F5 DOCH
  • Населено място:Шумен
  • Регистриран: 05.05.2007

Публикувано: 23 януари 2008 - 13:22

Не знам защо си мислиш, че там няма никакви други кабели освен за контактния ключ, след като точно под волана отдолу на кората на таблото има /поне при мен Вектра А C20NE -1994 г./ доста дебел сноп от кабели, а по принцип инсталациите са стандартнил. Лошото е, че за да видиш какво става там трябва да се свали цялото табло и има доста неща за разкачане, абе общо взето много ш :sup: на работа. В сервизите искат м/у 50 и 150 лв. за тази процедура по сваляне и поставяне на таблото. Знам го от опит понеже от разсеяност окъсих един кабел/маса - към +12/ и изолацията му изгоря до общата точка на връзване /за щастие без да засегне сериозно други кабели/ и се наложи с един приятел разбирач да подменим кабела. Това ни коства цял ден, но какво да се прави иначе ти писах по горе за какви цифри говореха в различните сервизи в Шумен и в Стара Загора. Успех!

#10 Потребителят не е активен   Speedball 

• ...

Публикувано: 23 януари 2008 - 19:27

Виж мнениеzheleznia, на Jan 23 2008, 02:22 PM, каза:

Не знам защо си мислиш, че там няма никакви други кабели освен за контактния ключ...

Ако се обръщаш към мен цитирай!

Колкото до кабелите под волана - контактен ключ е най вероятния причинител просто защото контактите нагарят :sup:

#11 Потребителят не е активен   NightFire 

• Пешеходец

Публикувано: 23 януари 2008 - 19:39

Виж мнениеSpeedball, на Jan 23 2008, 07:27 PM, каза:

Виж мнениеzheleznia, на Jan 23 2008, 02:22 PM, каза:

Не знам защо си мислиш, че там няма никакви други кабели освен за контактния ключ...

Ако се обръщаш към мен цитирай!

Колкото до кабелите под волана - контактен ключ е най вероятния причинител просто защото контактите нагарят :sup:

И аз вече предполагам, че е от климореда, тъй-като питах в един магазин за патрон за палене и дидкутирахме с човека за случая. Той ми каза,че често гори климореда а не патроно, защото сами япатрон е повече механика от колкото кабели и каквото има вътре, това ме навежда на мисълта, че си прав за климореда :) ще го сменя ама не зная как, там е една теснотияяя...

zheleznia относно кабелите под волана, при мен е само това което казвам, явно не е същата подредба...под волана имам патрон за палене и климоред, нищо друго, над волана са ми кабелите за чистачките и мигачите, бушоните са ми в ляво, пак отдолу, но близо до вратата. Утре ще си купя такъв климоред и ще си ги сложа, ако някой се интересува, струва 15 кинта, благодаря Ви момчета, ще пиша веднага след като го сложа, и ако можете да ми дадете акъл за другия проблем :) но тва след тва :)
Публикувано изображение

#12 Потребителят не е активен   Speedball 

• ...

Публикувано: 24 януари 2008 - 03:58

Виж мнениеNightFire, на Jan 23 2008, 07:39 PM, каза:

...

Оборудвай се с много тънка часовникарска отверка(плоска) :sup:

Споделете тази тема чрез: