Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

nikal снимка nikal 29 януари 2019 - 19:11

При 163 коня проблемът си го има, а 170 коня още не сме отваряли,не вярвам да са го променили. Но има ли гумичка, значи трябва да се сменява! Днес отворихме и Сааб 1.9 мотор, но с 2-те турбини - 180 коня и си е същата работа, като 2.0-ката на Опел.
Колегата е прав, шептящ мотор засега е само 1.6 ,независимо от конете.
Мнението беше редактирано от nikal: 29 януари 2019 - 19:12
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 януари 2019 - 19:43

Колега, за кой СААБ става дума? За 9-3? От времето на Astra H/Zafira B 1.9 CDTi ? Само че с две турбини...
Гледам че е означен TTiD.

Ако е така, тук казваха че 1.9-ката не е така както 2.0 с масления вход.

Като го гледам на снимка, сякаш е същият като 16-те клапана на 1.9 CDTi. Да не би 16-ките на 1.9 да имат същия вход за маслото като 2.0?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 януари 2019 - 20:25
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 29 януари 2019 - 22:26

 преслав, на 28 януари 2019 - 23:04, каза:

Колега относно майстора във Варна Свилен ще кажа че долу-горе разбира само от метанови зафири.Прави само таксита от 2-3г. защото переди това е бил бакшиш.В съседния сервиз до него , майстора го е учил да ги прави.Разбрах че много лъжел с ремонтите,надувал цените на частите.Та за 2-3г. как се става голям майстор от бакшиш,не знам.

Не бях ходил при него, към момента в който пуснах телефона му. Преди седмица минах през сервиза му и не останах с добро впечатление. Найстина имаше таксита. Ако имаш читав механник, пусни кординати.
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 30 януари 2019 - 16:41

 nikal, на 29 януари 2019 - 19:11, каза:

При 163 коня проблемът си го има, а 170 коня още не сме отваряли,не вярвам да са го променили. Но има ли гумичка, значи трябва да се сменява! Днес отворихме и Сааб 1.9 мотор, но с 2-те турбини - 180 коня и си е същата работа, като 2.0-ката на Опел.
Колегата е прав, шептящ мотор засега е само 1.6 ,независимо от конете.


На много места съм го срещал 2.0 като шептящ дизел:
https://www.vesti.bg...20-cdti-6054797
http://skorost.info/...B3%D0%B0%D0%BD/
https://www.actualno...ews_452979.html

реално какво сменят при трите двигателя, други турбини, софтуер, дюзи ?
Мнението беше редактирано от Dechkko: 30 януари 2019 - 16:49
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 януари 2019 - 17:48

 Dechkko, на 30 януари 2019 - 16:41, каза:

На много места съм го срещал 2.0 като шептящ дизел:
https://www.vesti.bg...20-cdti-6054797
http://skorost.info/...B3%D0%B0%D0%BD/
https://www.actualno...ews_452979.html

реално какво сменят при трите двигателя, други турбини, софтуер, дюзи ?


Все "реномирани" сайтове. Чули недочули....
2.0 си изглежда като 1.9 по разположение, и може да се каже че е продължение на 1.9, вероятно с маалко по-къси биели, за да стане 2.0. Следователно и звукът му няма да е мега различен от на 1.9, а 1.9 не е от най-тихите.

Вече при новия 1.6, нещата са различни. Това е съвсем нова разработка, пак доколкото знам на GM и Фиат. И му викат шептящ, защото на обороти е много тих.

Виждал съм учебна астра J , минавал съм когато са спрели да се сменят кандидат водачите и ако не бях да погледна отзад да видя надписа CDTi, наистина нямаше да се усетя.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 януари 2019 - 17:50
Отговори

nikal снимка nikal 30 януари 2019 - 21:52

 Д-и-м-о-в, на 29 януари 2019 - 19:43, каза:

Колега, за кой СААБ става дума? За 9-3? От времето на Astra H/Zafira B 1.9 CDTi ? Само че с две турбини...
Гледам че е означен TTiD.

Ако е така, тук казваха че 1.9-ката не е така както 2.0 с масления вход.

Като го гледам на снимка, сякаш е същият като 16-те клапана на 1.9 CDTi. Да не би 16-ките на 1.9 да имат същия вход за маслото като 2.0?

Да за СААБ 9-3 TTiD става дума.Тези мотори си се водят 1.9,защото не надхвърлят 1950 кубика, а опеловите, ги надхвърлят и затова.Реално,всички са си 1.9,разликата в кубатурата идва от главите.
Но,все пак Сааб са си попроменили дизайните на това-онова, та да не са взаимозаменяеми частите,като картерът например.
Това дали е с гумичката или не,зависи от годината на производство на мотора 2008+.
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 31 януари 2019 - 11:58

 Д-и-м-о-в, на 30 януари 2019 - 17:48, каза:

Все "реномирани" сайтове. Чули недочули....



Порових и намерих малко по-реномиран сайт където казват: "От Opel се хвалят, че на празен ход моторът бил с 5 децибела по-тих от предишния – и ние сме склонни да вярваме на това. Екипът от инженери в Европа (от центровете в Торино и Рюселсхайм) и в Северна Америка е поработил сериозно върху намаляването на шума и вибрациите. Сред мерките, приложени в тази област, са полимерен капак на клапаните, нов алуминиев модул на балансиращите валове (намалява до 83% от вибрациите от втори порядък), подобрено разпръскване на горивото и двукомпонентна конструкция на картера."

https://autobild.bg/...B9%D0%BD%D0%BE/
Отговори

devailo снимка devailo 31 януари 2019 - 20:32

Какво е това? беше омаслено и не знам защо е зелено замазано :D

https://imgur.com/a/cKUwaPJ
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 31 януари 2019 - 21:03

Резервоара за масло на хидравликата на волана.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 февруари 2019 - 11:13

 nikal, на 30 януари 2019 - 21:52, каза:

Да за СААБ 9-3 TTiD става дума.Тези мотори си се водят 1.9,защото не надхвърлят 1950 кубика, а опеловите, ги надхвърлят и затова.Реално,всички са си 1.9,разликата в кубатурата идва от главите.
Но,все пак Сааб са си попроменили дизайните на това-онова, та да не са взаимозаменяеми частите,като картерът например.
Това дали е с гумичката или не,зависи от годината на производство на мотора 2008+.



Ахааа, затова ли даже и в частите пише до номер рама(2009), и другите са от номер рама (2009). Вероятно е края на 2008, за да го пишат направо 2009-та.

Само да не е влязло с фейслифта. Той е някъде през 2007-ма (май че май месец). Говоря за Астра/Зафира, поне там така го дават, но нали двигателите са едни и същи, затова не би трябвало да има значение къде са слагани, поне на Опел.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 февруари 2019 - 11:15
Отговори

KaloyanSt снимка KaloyanSt 21 юни 2019 - 22:00

Здравейте, и аз да споделя малко мъки, дано на някой му е полезно.
Карам инсигниа дизел 2.0 160к автоматик от вече 5 години, това са проблемите за които си спомням.

Загуба на мощност и авариен режим (да ходя на сервиз):
  • Сцепена тръба на интеркулера - ако не е отпред където се вижда трудно ще го забележите и не съм сигурен колко е лесно с напипване, но ако се разглоби и махне тръбата е лесно забележимо
  • Турбина - извънградско, никва мощност. След като изгася и после пак запаля се оправяше, но не винаги. Когато се върже на диагностика със live data stream (демек докато карате да виждате на компютъра какво показват датчиците) можете да видите колко надува турбината. Не знам детайли, точно как, но ако надува много, значи турбината е задръстена и трябва да се почисти или сте за нова. Когато разглобиха моята се оказа че не е останало нищо за чистене и в турбо сервиза във Варна ми сглобиха нова
  • Всякакви моментни грешки - под моментни имам напредвид, че за секунда датчика дава некво отклонение и колата влиза в авариен режим (това “върви на сервиз” е аварийният режим и макс 50 км/ч) но след като се изчисти грешката или след 10-20 км каране колата се оправя
    !!!! МОЛЯ !!!! не рискувайте да карате в авариен режим, защото не се знае какъв е проблема, аз карах и знам че се оправя след некви км защото бях след основен ремонт на двигателя
    • Ниско налягане на горивната помпа
    • Грешка в турбината
    • differential pressure sensor dpf - демек различно налягане преди и след DPF филтъра. Не знам как се оправи това, защото се готвих за смяна или чистене на DPF филтъра, но в сервиза ми казаха че е било моментно и колата е по номинал в момента.


Service vehicle soon - но колата си върви нормално
Първо задълже вървете на диагностика за да видите какво ще ви каже колата.
Подгревна свещ - най малкото отклонение във волтажа и започва да мърмори че ще дава фира свеща

Промяна в работата на двигателя в движение и звука на двигателя (low oil pressure)
Усеща се в по малка мощност и самият звук който издава двигателя е различен. Пожелавам ви да не минавате през това като мен. Превъртели лагери на коляновият вал. Основен ремонт и 4000 лева по късно вече мотора е като нов. Проблема се знае и от ОПЕЛ. Причината е в слабо оплътнение (гарнитура) на маслената помпа. Гарнитурата се изпича и спира да държи. Тогава помпата засмуква въздух и сте чао. Отбих в страни от пътя, спрях двигателя, звучеше различно и не знаех защо. Изгасих пак и запалих още веднъж и тогава изпиза ниско налягане на маслото и да спра двигателя веднага. Ако искате да се оправи, до сервиза, ще идете на платформа. За да не се случи и на вас, веднага в сервиза и смяна на маслена помпа с чисто нова и нова гарнитура.

Загуба на антифриз:
  • Сцепен EGR Филтър (една куха пластмаса малко по голяма от юмрук). На отворен преден капак, настъпате газта и някой стои пред капака и гледа, ако пръска антифриз е от това
  • Сцепен смукателен колектор - В месеца по 1-2 пръста доливам антифриз. Колкото и странно да звучи освен въздух през смукателният колектор минава и антифриз и понеже е под налягане и пластмасов се цепи и започва да сълзи антифриз. Абсурт да разберете откъде губите антифриз. Аз карах така 3 години с доливане.


Service Park Assist:
Преди да тръгнете да разглабяте датчици и не знам си кво… Имам две думи за вас - регистрационен номер. Стърчи с няколко сантиметра защото задната броня има доста огъната форма и всички номера стърчат с 1-2 см. Не знам защо, но датчика го хваща това стърчене и направо изперква. Ако искам да пусна ръчно парк асистента бутона примигва няколко пъти и нищо. Трябва да махнете номера и да го огънете внимателно по извивките на бронята. Като се оправи ще ме почерпите като сте във Варна :)

Сълзене на масло от масленият охладител
Това по принцип не е нищо притеснително. Но е хубаво да смените гарнитурата. Струва 4 лева. Предупредете майстора, когато го сменя за нищо на света да не разглабя масленият охладител. Вътре има гарнитура, която после не можете да смените, защото няма номер на часта и трябва да смените направо целият маслен охладител за 500 лева

Играене на оборотите:
Моите обороти играят съвсем леко при пълен стоп и то понякога. И тъй като отклонението е много малко, не му обръщам внимание

Странен звук идващ от предният капак.
При мен се получава всеки път когато при топъл двигател дръпна ръчката за предният капак. Това идва от едно малко пластмасово контейнерче вързано за турбото. Има един начин да го оправите. Не е важно, не е сериозно.. Просто дразни.. Оставете го да си бръмчи.

Страничното огледало не се прибира до край.
При мен лявото ми странично е малко проблемно. Прибира се, но зимата някак по бавно и все едно с повече усилия. Според мен не се занимавайте с това. Не е нещо за умиране. Най вероятно моторчето в огледалото иска почистване

Леки вибрации при пълен стоп
Когато съм спрял на светофар от двигателя има леки вибрации които по не знайни за мен причини се усещат особено много само на шофьорската седалка. При мен са леки вибрациите, затова не съм се занимавал с това.

Един съвет от мен, стойте далеч от сервизите на ОПЕЛ
Мнението беше редактирано от KaloyanSt: 21 юни 2019 - 22:06
Отговори

andiiy снимка andiiy 23 юли 2019 - 08:30

Здравейте колеги а на някой случвало ли се е след смяна на уплътнението и маслената помпа да продължава да излиза low oil pressure ?
Отговори

Krul снимка Krul 22 август 2019 - 16:22

Здравейте и от мен.
Миналата година смених Меривата с Инсигния 20015г и за една година ми изскочиха повече проблеми от колкото с меривата за 6. Май е доста вярно това за многото електроника. Имам всякакви от козметични до странни. Колата е купена втора употреба от Стефанов в Пловдив. Комби, дизел 2.0 , 130 коня автоматик (A20DT). На 2-я месец изби датчик след ДПФ-а. Оправих го. За разбиващите се пластмаси няма да говоря - скоростния лост се обели, счупиха се пластмаси на завеската на багажни и се сбръчкаха копчетата на таблото. Това за звука лепне много гадно. Не знам на по-ниските им класове автомобили какво става, ако тези са им хубавите. Имам сложена флашка с песни, редовно при палене не успява да тръгне и се налага да сменям радио - флашка, че да я захапе. 2-3 пъти ми изключи дисплея в средата на таблото при палене. Седи черен и не се пуска. 5-6 пъти изписа, че парктроника не работи, друг пък дава звуков сигнал, а на дисплея никаква индикация. Но това са белите кахъри. Отделно има и някакъв софтуерен проблем със скоростната кутия - когато ползвам круиз контрол или ограничението да не мога да вдигна над определна скорост, в някакъв момент при слизане от 4-та на 3 та предавка(около 46-47 км) рита яко. Като почне така, включвам/спирам някоя от горните функции 2-3 пъти и спира да го прави. И така до следващия път. Но съм 99%, че е от софтуера с комбинация горните 2 функции.
Сега да питам за 3 неща, които ми се случват последно време, като едното е от 2 дни.
Първо - изписа грешка, която като проверих, е за подгряваща свещ. Обаче имало 2 вида свещи с датчик за налягане и без - съответно 200 и 30 лв. Как да разбера моята коя от двете е?
Втори проблем - започна често при слагане на Р и опит да изгася колата, да гасне двигателя, но да не ми позволява да завъртя ключа до крайно положение за да го извадя. И се оправя само с палене на колата и мърдане малко напред- или назад. Не е просто да запаля, или да превключа скорости. Иска и преместване. По едно време го правеше почти на всяко гаснене, после спря, сега е на ези-тура.
Трети проблем - от два дни усетих, при по-ниски скорости, като дам леко газ и пусна педала на газта, се чува едно прибучаване, което до 1-2 секунди изчезва. Звучи все едно като мина по асфалт, който е малко по релефен, малко като шум от гумите по него. Какво може да е? Някой вентилатор, нещо друго?

Че вече почвам да се чудя дали да не поправя каквото мога и да я продам, за да пробвам друга бройка.
Отговори

gente снимка gente 22 август 2019 - 18:03

 Krul, на 22 август 2019 - 16:22, каза:

Здравейте и от мен.
Миналата година смених Меривата с Инсигния 20015г и за една година ми изскочиха повече проблеми от колкото с меривата за 6. Май е доста вярно това за многото електроника. Имам всякакви от козметични до странни. Колата е купена втора употреба от Стефанов в Пловдив. Комби, дизел 2.0 , 130 коня автоматик (A20DT). На 2-я месец изби датчик след ДПФ-а. Оправих го. За разбиващите се пластмаси няма да говоря - скоростния лост се обели, счупиха се пластмаси на завеската на багажни и се сбръчкаха копчетата на таблото. Това за звука лепне много гадно. Не знам на по-ниските им класове автомобили какво става, ако тези са им хубавите. Имам сложена флашка с песни, редовно при палене не успява да тръгне и се налага да сменям радио - флашка, че да я захапе. 2-3 пъти ми изключи дисплея в средата на таблото при палене. Седи черен и не се пуска. 5-6 пъти изписа, че парктроника не работи, друг пък дава звуков сигнал, а на дисплея никаква индикация. Но това са белите кахъри. Отделно има и някакъв софтуерен проблем със скоростната кутия - когато ползвам круиз контрол или ограничението да не мога да вдигна над определна скорост, в някакъв момент при слизане от 4-та на 3 та предавка(около 46-47 км) рита яко. Като почне така, включвам/спирам някоя от горните функции 2-3 пъти и спира да го прави. И така до следващия път. Но съм 99%, че е от софтуера с комбинация горните 2 функции.
Сега да питам за 3 неща, които ми се случват последно време, като едното е от 2 дни.
Първо - изписа грешка, която като проверих, е за подгряваща свещ. Обаче имало 2 вида свещи с датчик за налягане и без - съответно 200 и 30 лв. Как да разбера моята коя от двете е?
Втори проблем - започна често при слагане на Р и опит да изгася колата, да гасне двигателя, но да не ми позволява да завъртя ключа до крайно положение за да го извадя. И се оправя само с палене на колата и мърдане малко напред- или назад. Не е просто да запаля, или да превключа скорости. Иска и преместване. По едно време го правеше почти на всяко гаснене, после спря, сега е на ези-тура.
Трети проблем - от два дни усетих, при по-ниски скорости, като дам леко газ и пусна педала на газта, се чува едно прибучаване, което до 1-2 секунди изчезва. Звучи все едно като мина по асфалт, който е малко по релефен, малко като шум от гумите по него. Какво може да е? Някой вентилатор, нещо друго?

Че вече почвам да се чудя дали да не поправя каквото мога и да я продам, за да пробвам друга бройка.


И аз купих от Стефанов Инсигния 2015 би-турбо дизел, автомат. От изброените от теб проблеми имам този с парктроника, изписва че не работи и изчезва много бързо, не записва грешки.Един път ми изписа същото и за всички радари в колата, но не е повтаряла. Случвало ми се е и това с навигацията, там беше записала грешка за загуба на напрежение, надявам се да не стане по-зле. Отговорът на горните ми въпроси към достатъчно добър диагностик, работил в Опел е, че може би са хлабави връзки и по принцип няма много неща, които да направим. За флашката съм почти сигурен, че проблема е в нея, пробвай с друга и гледай да не е много голяма, например 16 гиги. От качеството на интериора и материалите, аз лично съм много доволен. За проблема с прибучаването ще ти кажа, че на мен ми скъса нервите един ден, какво ли не ми мина през акъла. Като отидох при моите майстори, всичките бивши служители от Опел, веднага ми казаха какво е, никога нямаше да се сетя. Предполагам и при теб е същото.
В общи линии аз съм много доволен от колата, но наистина има много електроника. Според мен си карай колата и си свиркай.
Отговори

Krul снимка Krul 23 август 2019 - 08:18

 gente, на 22 август 2019 - 18:03, каза:

веднага ми казаха какво е, никога нямаше да се сетя. Предполагам и при теб е същото.

И какво казаха?

 gente, на 22 август 2019 - 18:03, каза:

моите майстори, всичките бивши служители от Опел,

Идеи дали и къде в Пловдив има такива майстори? Че искам да избегна Стефанов, ако мога.
Мнението беше редактирано от Krul: 23 август 2019 - 08:19
Отговори

gente снимка gente 23 август 2019 - 08:48

Забравих да напиша, при мен беше управлението на турбото, отпред горе,сваляш, продухваш и най-вероятно ще се оправи. Не купувай ново, не е развалено. Звънял съм няколко пъти на шефа на сервиза на Стефанов, Жоро, и останах доволен от "диагностиката по телефона". Не знам защо не си доволен.
Отговори

Krul снимка Krul 23 август 2019 - 11:27

Ми просто от тях изкопчвам информация с 300 зора за каквото и да е било. 2 или 3 пъти питах какъв е размера на джантите, защото исках да си купя железни за зимата, но не от тях и едва на 3-я път в магазина, докато взимах нещо друго ми казаха. Все още не мога да си намеря описание на видовете крушки за колата. Трябваше ми за задния номер една, че беше изгоряла - не ми казаха, само ми я продадоха за няколко лева бройката. Например в Сърбия изискват да имаш в колата комплект резервни крушки за предни задни светлини. А се случва да пътувам през тях и съм свикнал да си държа по една за всеки случай. Като им говорих за проблема с кика на скоростната кутия - уж гледаха, уж проверяваха и нямало нищо и ми заявиха, ако пак го прави ще ти сменим маслото на скоростната кутия. А 2 месеца преди това, когато я купувах, ми се каза, че имали официална инструкция от Опел за кутията, че на автомат не се сменяло маслото.
Но както писах по-горе проблема с кутията за мен е софтуерен.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 август 2019 - 11:31

В Сърбия изискват да имаш а тук ще те глобят ако нямаш. Друг е въпроса че да си сменя круика на мигач или на късите трябва да сваля бронята и фара щото не мога да си завра ръката там.
Отговори

gente снимка gente 23 август 2019 - 14:02

Аз като взех моята,смених при тях маслото на мотора и това на кутията. Не слушай, че не се сменя маслото на автомата,така ги учат. Кутията е много разпространена, японска,филтъра не можеш да смениш. Един съвет от мен-прави само частичната смяна, по процедурата в Опел, САМО С ОРИГИНАЛНО МАСЛО. Услугата се предлага във всеки оторизиран сервиз и струва малко над 200 лева. Още един съвет-не се навивай на пълна смяна, особено с машина.
Отговори

Krul снимка Krul 23 август 2019 - 14:55

Аз масло няма да сменям за момента. Само споделям какво ми говориха в рамките на два месеца за едно и също нещо.
Основно сега ме интересува какъв е този шум - в понеделник ще отида при 1-2 майстори, при които си водих старата с години, да питам те може ли да ми кажат какво и другото е това с ключа, където не го освобождава като превключа на паркинг и изгася двигателя. Мега неприятно е, особено като се случи когато съм се заврял в някоя улица по центъра с френски гараж и съм на по 2 педи от колите пред и зад мен. Точно тогава тръгване напред/назад за да ми освободи ключа е доста гадно.
За смяната на крушките. Сега с Инсигнията за мен е по-добре от Меривата. Там за да сменя крушка или свалях въздушния филтър или акумолатора, че не ми влиза ръката. А пущината гореше често крушки 2-3 на година. Сега мястото е достъпно и мога да сменям лесно къси и дълги. Ако се наложи. И разбера с какви да ги сменя, че от Стефанов ми казаха за някакви фрапантни цени гонещи 60-70 лв на брой от тях ако искам да купя.
Мнението беше редактирано от Krul: 23 август 2019 - 14:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg