Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Corsa B - Добавяне на табло с оборотомер

FULLTROTLE снимка FULLTROTLE 16 август 2007 - 12:09

 zmiori, на Aug 12 2007, 01:04 AM, каза:

аз си смених таблото на Ц12НЗ с индекс 1150 с такова на ГСИ с индекс 1134 колегата ДИМИ не сиспомням точно как се изписваше ника му, ми го прати по куриер. процедурата беше следната 1. свалих волана -доста трудно. 2. развих съответните винтове и извадих таблото. монтирах новото табло запалих колата и о КЪСМЕТ обортомера заработи като чели сие от нея. 3. монтирах жилото за километража мноооого трудно за щото ръцете ми са "малко" едрички. И така обратно всичко скоростната ми кутия е Ф10. чудих се доста дълго как да разбера каквае грешката на новото табло даже бях решил да търса познат катаджия даме "стрелне" срадар номисеналожи да тръгна на море и попътя ме осени идеята за ТИД-а нали и тои си има "километраж" до 53 км. и го ползвах при скорост от 50 км/ч той ми показа 46. реших че това ме задоволява като грешка. на всеки 100 км. 8 назад. не е толкова фатално. както казва колегата SWING сега иам и лампа на бензиномера старото я нямаше тази екстра.


и между другото старото го продавам за 30 лв.

е то така се спами тема :icon_biggrin: :opel_forever: :offtopic: :beer:

ако някои го интересуват подробнисти нека пише ще помага скаквото мога.

колега а за колко кинти си купи таблото с оборотомера?
Отговори

icko снимка icko 16 август 2007 - 19:03

 zmiori, на Aug 12 2007, 01:04 AM, каза:

аз си смених таблото на Ц12НЗ с индекс 1150 с такова на ГСИ с индекс 1134 колегата ДИМИ не сиспомням точно как се изписваше ника му, ми го прати по куриер. процедурата беше следната 1. свалих волана -доста трудно. 2. развих съответните винтове и извадих таблото. монтирах новото табло запалих колата и о КЪСМЕТ обортомера заработи като чели сие от нея. 3. монтирах жилото за километража мноооого трудно за щото ръцете ми са "малко" едрички. И така обратно всичко скоростната ми кутия е Ф10. чудих се доста дълго как да разбера каквае грешката на новото табло даже бях решил да търса познат катаджия даме "стрелне" срадар номисеналожи да тръгна на море и попътя ме осени идеята за ТИД-а нали и тои си има "километраж" до 53 км. и го ползвах при скорост от 50 км/ч той ми показа 46. реших че това ме задоволява като грешка. на всеки 100 км. 8 назад. не е толкова фатално. както казва колегата SWING сега иам и лампа на бензиномера старото я нямаше тази екстра.


и между другото старото го продавам за 30 лв.

е то така се спами тема :opel_forever: :icon_biggrin: :offtopic: :beer:

ако някои го интересуват подробнисти нека пише ще помага скаквото мога.



Ако се чудиш с колко караш използвай това: Скорост на определена предавка и обороти
Отговори

zmiori снимка zmiori 16 август 2007 - 20:07

колега а за колко кинти си купи таблото с оборотомера?
[/quote]


взех го за 40.00 + 5.70 /за куриер/ ама беше на промоция/ :opel_forever: :icon_biggrin: :offtopic: :beer:
Отговори

FULLTROTLE снимка FULLTROTLE 20 август 2007 - 12:29

взех го за 40.00 + 5.70 /за куриер/ ама беше на промоция/ :icon_biggrin: :beer: :offtopic: :opel_forever:
[/quote]
то е хубаво да намеря и аз нещичко на промо ама аз си имам един късмет,че и стотинки д струва просто не мога...но явно за сега неми е писано да имам лампичка за резервата :sad-smiley-050:
Отговори

FULLTROTLE снимка FULLTROTLE 21 август 2007 - 08:15

взех го за 40.00 + 5.70 /за куриер/ ама беше на промоция/ :wave: :wave: :wave: :opel_forever:
[/quote]
Колега какво е нивото на оборудването на твоята корса да знам със Сити дали да пробвам вобще
Отговори

zmiori снимка zmiori 21 август 2007 - 22:29

Колега какво е нивото на оборудването на твоята корса да знам със Сити дали да пробвам вобще
[/quote]


"SWING" 95г. ako намериш табло дори и само за проба струва си труда. моето е ГСИ и пасна. а сити тата са толкова различни че си мисля че определят какво да им монтират с монета или "тука има тука нема". пред сградата дет работя спират едно което няма даже задна чистачка.
Отговори

icko снимка icko 22 август 2007 - 00:53

Моята беше СТРАДА (тва май е по-зле от сити) и всичко си пасна 1:1. Стига да не си карб значи няма да имаш проблеми с табло с оборотомер
Отговори

FULLTROTLE снимка FULLTROTLE 22 август 2007 - 09:05

 icko, на Aug 22 2007, 01:53 AM, каза:

Моята беше СТРАДА (тва май е по-зле от сити) и всичко си пасна 1:1. Стига да не си карб значи няма да имаш проблеми с табло с оборотомер

 icko, на Aug 22 2007, 01:53 AM, каза:

Моята беше СТРАДА (тва май е по-зле от сити) и всичко си пасна 1:1. Стига да не си карб значи няма да имаш проблеми с табло с оборотомер

не моно е с12нз 94, а таблото е с жило за километража-то верно трябва да се пробва пак и на мен скоростния индекс ми е 1150 ама за отчитането и гумичките си имат значение
Отговори

SIKO снимка SIKO 10 октомври 2007 - 18:12

Значи имам Опел Корса Б с двигател C14NZ и няма оборотомер(както са си по принцип моно-тата на опел):( Та въпроса ми е,дали може да се сложи допълнително оборотомер и ако някой си е слагал или може да ми покаже снимки да видя как е и как стой:)
И ако някой може да ми каже как се слага,какво трябва да се направи и какви оборотомери могат да се сложат.Моля ви най-вече за снимки ако има,че да видя как става
Отговори

zmiori снимка zmiori 10 октомври 2007 - 21:20

по принцип оборотомера е брояч на инпулси такаче би трябвало да стане всеки които намериш. нормално имат три извода един + и един - /захранване/ и вход на "брояча" от бубината ниско волтовата част. включваш захранване някаде от където получаваш + при контакт, информациония вход /сигнала/ на бубината. палиш и трябва да заработи.

УСПЕХ


наи добре си намери като мен табло с оборотомер само че гледаи индекса да е като твоя W=xxxx
Отговори

Pinto снимка Pinto 11 октомври 2007 - 08:26

Най-добре си смени таблото. По моргите вървят 30-40 лева, продават колеги и във форума. Ако не е същият индекс прехвърли километража от твоето табло на новото. Слагал съм на Астра със същия двигател и стана за половин час, даже си смених и лампичките за осветление с бели диоди. На твоята кола може да е по-различно. Нека колегите да кажат.
Отговори

ndlsport снимка ndlsport 11 октомври 2007 - 10:40

Наистина най-добре сложи табло с оборотомер,само виж старото ти какво е отзад че са два модела!Моето е със жило и са по редки!Успех :mhihi:
Отговори

SIKO снимка SIKO 21 октомври 2007 - 16:33

Ами така и направих. Намерих си за 50лв табло с оборотомер от една морга и го взех. Но сега имам други 2 въпроса и се надявам някой да може да помогне:) Значи, първо някой знае ли как се маха сенника на таблото?? Гледах че има някакви щипки,но не можах да го махна-струва ми се,че е и залепен:( Помогнете моля :unsure:
А втория въпрос е:Новото табло,не показва вярно бензина.Показва ми доста по малко от колкото трябва да имам и стрелката седи само между червеното и първата стрелка. На какво се дължи това и може ли да се оправи ? че е много гадно така като не ти показва вярно бензина и незнаеш колко имаш :drive: Примерно, сега трябва да имам 15-20 литра и стрелката да е между чертичката на 15 и 20, а то постоянно по казва малко над 5 :( Помогнете моля
Отговори

Hassel снимка Hassel 22 октомври 2007 - 12:02

Значи относно това че моно-инжекциите нямат оборотомер е пълна глупост. Зависи от нивото ти на оборудване , а не от това че било моно. Аз карам моно и имам оборотомер заводски. А това новото табло което си го взел отиди и го варни щото явно има проблем. Един познат така взе едно табло от една автоморга и то свиреше постоянно супер неприятно. Та отиде върна го и взе друго и при него всичко си е ОК. Така че ти предлагам да направиш същото,



Поздрави :unsure:
Отговори

SIKO снимка SIKO 23 октомври 2007 - 20:25

Някой няма ли други идеи ? Нещо да помогне...Ако знайте нещо,пишете моля
Отговори

Mapu0 снимка Mapu0 27 октомври 2007 - 13:28

Само ми е чудно за какво ти е оборотомер ама както и да е не мисля че ти е нужен!!!Просто може да си отвориш работа повече нищо друго!!Разбирасе това си е мое мнение ти си знаеш :)
Отговори

hakera снимка hakera 10 ноември 2007 - 23:05

Имам астра 1.6 моно двигателя е X16SZ със бубините ,нямам оборотомер искам да си сложа ,дали ще стане да сложа от астра които са с делко,незнам от къде взимат импулс тези със делкото. Моля за малко помощ
Отговори

Iakomir Iakov снимка Iakomir Iakov 06 декември 2007 - 02:22

имам корса Б c14nz 94г 5 врати и понеже брояча на километража се чупи за пореден път и ми писна да го ремонтирам, замислям да си търся ново табло тъй като старото няма оборотомер ми се ще да си сложа такова с оборотомер, от темата не ми стана ясно трябва ли да пускам някакви допълнителни кабели и да правя пинове до буксата за таблото от където явно трябва да идва сигнала, или всичко е прокарано и като сложа табло с оборотомер той ще си сработи ?
Отговори

hakera снимка hakera 06 декември 2007 - 22:37

на километража има индекс, моето табло беше без оборотомер ,намерих такова със същия индекс който го пише на километража (1111) , закачихго дирекно и си тръгна оборотомера .Никакви кабели не съм пускал допълнително
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 май 2008 - 10:43

Изваждаме малко темата от прахта :whistle:
Така-а... табло си купих от колегата Pepel - едно обаждане по телефона, 2 дни чакане, 40 левчета + 5 кинта за "Еконт" и таблото вече ми беше в ръчичките.
Понеже моето зверче е набор '96 се оказа, че е изцяло окабелено - всичко стана за около 15мин пред офиса в разгара на работния ден :cen:
Единствения ми прави впечатление, че сега сктрелката за температура на водата дава отклонение едно деление по-надолу от преди, пък тази за бензина - едно нагоре, но пък аз си я карам на газ и не ми прави впечатление... :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg