Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

вектра 2.2 бензин

fitnesman снимка fitnesman 26 юли 2011 - 23:00

Колеги дайте малко повече инфо и мнения за опел вектра 2.2 -бензиновия мотор....Има ли слаби места, каква му е подръжката и тн. Всякакви мнения ще са ми от полза....
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 27 юли 2011 - 18:01

Колеги, никой ли не знае нищо за този мотор? Явно е, че е доста слабо разпространен, но всякакви мнения ще са от полза....
Отговори

Trif4o снимка Trif4o 27 юли 2011 - 18:38

Еми колега от скромния си опит,ще ти кажа само едно,след огледа ако ти харесва и нямаш забележки откъм мотор,скачаш с главата напред и каквото сабя покаже!За цените можеш да провериш в някой магазин(свещи,ремъци ролки),а и все пак Опел е,няма да е много скъпо.А за това,дали някои колеги са запознати...сигурно има запознати,но от сезона или от това,че форума се ползва само за теми"Кога има сбирки" и "Кой ще ходи на събора" може и да нямаш скоро отговор.Успех с избора :sup:
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 28 юли 2011 - 10:17

izvinqvam se 4e pi6a na latinitsa no komputerat ot koito pisha ne razpolaga s kirilitsa. Ot pochti 2 godini imam vectra s tozi motor i do sega po motora ne sam pipal absolutno nishto. Izkluchitelno zdrav i nadejden, mnogo tih i spokoen, dostatachno moshten. Pri normalno karane 110-130 mi dava razhod 7,3-7,5. Edinstvenoto slabo mqsto na tozi motor e verigata. V pove4eto slu4ai sutrin pri parvo palene traka za kratko vreme, nameri6 li takava bqgai nadale4e. Ako tova e nared vsi4ko ostanalo e ok. Uspeh

Извинявам се че пиша на латиница, но компютъра от който пиша не разполага с такава. От почти 2 години имам Вектра с този мотор и до сега по мотора не съм пипал абсолютно нищо.
Изключително здрав и надежден, много тих и спокоен, достатъчно мощен. При нормално каране 110-130 км/ч ми дава разход 7.3-7.5 л. Единственото слабо място на този мотор е Веригата. В повечето случаи сутрин при първо палене трака за кратко време, намериш ли такава, бягай надалече. Ако това е наред, всичко останало е Ок. Успех.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 28 юли 2011 - 11:02
Причина за редактиране:: КИРИЛИЦА !
Отговори

boichev снимка boichev 28 юли 2011 - 10:30

 vectrafenn, на 28 юли 2011 - 10:17, каза:

izvinqvam se 4e pi6a na latinitsa no komputerat ot koito pisha ne razpolaga s takava. Ot pochti 2 godini imam vectra s tozi motor i do sega po motora ne sam pipal absolutno nishto. Izkluchitelno zdrav i nadejden, mnogo tih i spokoen, dostatachno moshten. Pri normalno karane 110-130 mi dava razhod 7,3-7,5. Edinstvenoto slabo mqsto na tozi motor e verigata. V pove4eto slu4ai sutrin pri parvo palene traka za kratko vreme, nameri6 li takava bqgai nadale4e. Ako tova e nared vsi4ko ostanalo e ok. Uspeh

Колега, ще Ти напиша мнението на Кирилица, да не го изтрият Модераторите. :icon_wink2:
Извинявам се че пиша на латиница, но компютъра от който пиша не разполага с такава. От почти 2 години имам Вектра с този мотор и до сега по мотора не съм пипал абсолютно нищо.
Изключително здрав и надежден, много тих и спокоен, достатъчно мощен. При нормално каране 110-130 км/ч ми дава разход 7.3-7.5 л. Единственото слабо място на този мотор е Веригата. В повечето случаи сутрин при първо палене трака за кратко време, намериш ли такава, бягай надалече. Ако това е наред, всичко останало е Ок. Успех.
Отговори

hudson снимка hudson 28 юли 2011 - 10:59

 vectrafenn, на 28 юли 2011 - 10:17, каза:

Единственото слабо място на този мотор е Веригата. В повечето случаи сутрин при първо палене трака за кратко време, намериш ли такава, бягай надалече. Ако това е наред, всичко останало е Ок

Извинявай колега, но това звучи меко казано смешно. По твоята логика, ако си намера кола с перфектна ходова част, нови гуми, салон и купе без забележка, НО веригата трака малко на студен двигател, веднага я зарязвам и отивам да взема друга, на която гумите и са галош, предницата и хлопа, с надрана боя и леко смачкан калник, НО безшумна верига :mhihi:
А дали не е по-разумно да си взема първата и да си сменя веригата с оптегача?

Към автора на темата - прегледай подфорума с колите на потребителите. Има вектри, астри и зафири с този мотор. Ако от темите им не ти се изясни що за мотор е 2,2 бензин, питай ги на ЛС.
По спомен, мотора е разработка на американското подраделение на GM. На колегата SpaceWalker астрата е напомпана на 200 коня само с валове, чип и генерация - тоест мотора има голям потенциал за тунинговане.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 28 юли 2011 - 20:01

Относно веригата - първите произведени модели имат проблем със смазването (Vectra B и C). Не помня до коя година на производство. Имало е кампания в белите държави за смяна на веригата и маслените дюзи.
Така, че не упреквайте колегата, че ви е обърнал внимание на проблема с нея!
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 28 юли 2011 - 23:52

Благодаря Ви на всички за мненията...от полза са ми определено.Имам приятел с вектра 1.8 -125коня който ме убеждава, че тази 2.2 е едва ли не най-доброто от бензиновите двигатели на Опел. Иначе сте прави разбира се, ако колата е запазена и здрава, значи си струва повече от някоя било и по-нова, но гробница....Така че определено трябва да се види и огледа за да има човек окончателно впечатление.Пак ви благодаря колеги за изразеното мнение. Само да попитам много скъпо ли е сменянето на веригата ако се наложи тази процедура? Става въпрос за Вектра 2.2 от 2001 година - 147 коня...
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 29 юли 2011 - 11:49

Не знам колко струва в България но в Германия процедурата е около 6-700 евро като старата верига се заменя с нова от 2,0Т мотора. Доколкото знам наистина до двигател номер 11065399 опасността от скъсване е най-голяма но има доста такива случаи и на колеги с по-нови Z22SE.
Мнението беше редактирано от vectrafenn: 29 юли 2011 - 11:52
Отговори

oggie снимка oggie 29 юли 2011 - 13:12

Z22SE - ако ти се чете има доста форуми, които целите са посветени на тоя двигател примерно този - http://www.z22se.co....orum/portal.php . Като всяко нещо ако го разбираш и го подържаш добре ще ти служи вярно - не случайно го наричат милионник.
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 01 август 2011 - 17:26

Колеги здравейте отново.... Нека ви споделя малко впечатления: Колата е доста добра, мотора според мен е поддържан, има страхотна динамика, няма сериозни удари и никакви промени в геометрията й, но има и проблемчета: натисната задна броня и може би отчупена щипка; изгнило задно гърне(идва от Австрия); заден лагер вие, все още не силно, но се чува доловимо; износени гуми на една страна, и което е странно - са предна лява и задна дясна( може би са ги въртяли, и са се разбъркали - струва ми се че каза че била със зимните и тук асложили летните гуми)- като казвам износени имам предвид като изкривена стъпка на гумата на пътя. Та какво мислите - сериозно ли е всичко това дотук и струва ли си да се захващам с ремонтите? Иначе автомобила е доста добър, запазен салон, стойката му е уникална и веднага грабва окото....споделете мненията си , моля ви...
Отговори

boichev снимка boichev 01 август 2011 - 17:42

Колега, закарай я на сервиз да видят какво и има за да ги износва гумите на едната страна, което според мен е най притеснително. Да не те подведа, но лагера ти е, лагер-главина вземай нов никога лагер 2ра ръка! Гърне и броня от морга ще си намериш. :icon_wink2: И ако все пак ти се струват много забележките, не я вземай. А също и една диагностика и направи. :icon_wink2:
Поздрави, успех с покупката и дано улучиш най читавата! :thu:
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 01 август 2011 - 17:56

Благодаря, така и ще направя....За втора ръка части не бих сложил, поне не от такова естество...Забравих да спомена че и е сменявана биелетка(вижда се, като нова е), а и волана седи малко на една страна. Дали ще се размине с един реглаж на предницата?
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 01 август 2011 - 18:33

Колега,
Вече ти написаха - сервиз и повдигач, за да видиш всичко отдолу. Да не е маскирана ръждата...
За да стои волана на една страна най-малкото е влизано в дупка или е качван бордюр с висока скорост. Най-вероятно е имало удар, гумите вероятно са събрани от няколко коли и това не е критерий. Еднакви ли са марките, моделите и DOT поне на 2 по две?
Аз лично кола от Австрия не бих си купил заради ръждата!
Успех!
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 01 август 2011 - 19:04

Ясно за сервиза...гумите - еднакви - марка, модел, ДОТ

Ето направо линк към колата:опел
Мнението беше редактирано от fitnesman: 01 август 2011 - 19:07
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 01 август 2011 - 20:20

Трудно ми е по тези снимки и особено с този цвят да преценя каквото и да е относно удар.
Джантите са с по-малко ET от стандартното - 35 може би. Оригиналните hella фарове с измиване са ценна екстра.
Другото, което ме озадачи е наличието на бутони за подгряване на предните седалки. С моя скромен опит до момента съм виждал тази функция само на кожен салон. Не знам дали се предлага за плюш.
Обаче по изтъркания волан, педали и особено олющената топка на скоростния лост, може да се заключи, че пробегът на тази кола е поне 2 пъти по-голям от обявения! Задната броня вдясно виси.
Без проверка на качествен стенд за геометрия няма да минеш! Обаче първо провери джантите дали са прави или поне външната им част. Там се слагат огледалата и ако не са, стендът ще те заблуди.
Провери колко струват частите, сравни цената на други подобни модели Vectra B и си прецени дали си заслужава.
Успех!
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 01 август 2011 - 21:04

Много ценни съвети, благодаря ти много....Относно салона - да, топката на скоростния лост е изтъркана , но съм свидетел на такава изтъркана за 35000км от нова кола. Иначе другите елементи бяха в доста приличен вид, да не кажем доста добър. Педалите им личи че са употребявани, но с дебел грайфер, стегнат ход на коланите, изобщо - приличен вид.Но и аз се безпокоя за окачването- а там няма къде да я видя в сериозен сервиз, колата пък е без номера и няма как да я предвижа....
Мнението беше редактирано от fitnesman: 01 август 2011 - 21:11
Отговори

hudson снимка hudson 01 август 2011 - 21:20

Щом колата е на Карловско шосе, официалния сервиз на опел в Пловдив ти е наблизо. Не знам за предвижването само колко ще ти вземат...
Мнението беше редактирано от hudson: 01 август 2011 - 21:23
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 01 август 2011 - 21:27

Това е добре..дайте адрес на сервиза колеги. Автокъщата е почти до село Труд. Искам да попитам също проблем ли е че няма сервизна книжка?
Отговори

hudson снимка hudson 01 август 2011 - 21:36

 fitnesman, на 01 август 2011 - 21:27, каза:

Това е добре..дайте адрес на сервиза колеги. Автокъщата е почти до село Труд. Искам да попитам също проблем ли е че няма сервизна книжка?

Сервизната книжка е лесна за подправяне и за мен не е критерий за състоянието на един автомобил.
Ето адреса на "Стефанов мотърс"
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg