Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на дизелова Zafira B Facelift

FaKeR снимка FaKeR 08 януари 2021 - 10:53

Привет колеги,
Минаха доста години, откакто не съм влизал тук. Приятно е чувството да видя, че опел общността е жива и надявам се единна. От 2013-та насам карам само дизелови Пежа и Ситроени, но обмислям покупката на нещо по-голямо в близко бъдеще. Ще ми трябва автомобил, който да има достатъчно място отзад, да не е сложен за ремонт, както и да не вози като платноходка. Минах през доста модели и сякаш се спрях на Зафира B. Подозирам откъм механика и електроника няма нищо страшно и безумно (както да речем при франсетата), но главно ме интересува кой двигател от дизеловата гама на фейслифта бихте ми препоръчали. Наясно съм проблеми с дюзи, ЕГР-и, филтри за твърди частици и т.н. до какво могат да доведат. Ще е предимно работен автомобил, както и такъв за извън София. Не държа да е самолет, тъй като с мощните двигатели човек се отпуска и разхода съответно скача, както и вероятността от наказания и глоби. Важното ми е да е възможно най-ремонтнопригоден и здрав. Че ще е на доста километри като се купи 2-3-4 ръка е ясно. Също така как са им купетата - подозирам нямат общо с моделите от 90-те години, но все пак имах Калибра, която естествено бях изкърпил.
Благодаря ви предварително за мненията и успешна година на всички.
Отговори

Bareto снимка Bareto 08 януари 2021 - 11:15

Привет колега, не карам дизелова зафира но от това което съм научил от написаното във форума досега, трябва да търсиш нещо такова https://www.mobile.b...59&slink=ifsgk1
Двигателя е Z19DT 120к.с., фейслифта май започваше от втората половина на 2008г, нека по-запознатите да допълват.
P.S.: Разглеждайки подробно обявата която приложих, ми идва да си купя втора зафира :))).
Мнението беше редактирано от Bareto: 08 януари 2021 - 11:40
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 08 януари 2021 - 11:22

Благодаря за отзивите колега. За съжаление обявата не се отваря (поне не при мен) :icon_razz2:
И все пак има ли нещо конкретно, което да се съблюдва при този двигател?
Мнението беше редактирано от FaKeR: 08 януари 2021 - 11:26
Отговори

Bareto снимка Bareto 08 януари 2021 - 11:37

 FaKeR, на 08 януари 2021 - 11:22, каза:

Благодаря за отзивите колега. За съжаление обявата не се отваря (поне не при мен) :icon_razz2:
И все пак има ли нещо конкретно, което да се съблюдва при този двигател?

По-безпроблемен двигател в сравнение с Z19DTH, който е 150к.с. и върви доста повече, но е по-капризен и може да ти създаде доста повече проблеми. Има доста писано във форума за двата двигателя, плюсове и минуси, пробвай с търсачката и ще намериш много информация. Аз по едно време също бях се замислил за дизелова зафира и си спомнам, че след доста четене стигнах до заключението че ще бъде с мотор Z19DT, но в крайна сметка попаднах на запазена бензинова. За линка незнам защо не ти се отваря, при мен се получава.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 08 януари 2021 - 11:48

В интерес на истината търсих теми в този подраздел относно избора на Зафира В дизел, но така и не попаднах на такива теми, а само за бензинови.
Генерално при фейслифта има ли някакви детски болки, които да не са изчистени при първото издание на модела?

ПС : Все пак отворих обявата през телефона. Като гледам цената си мисля, че с бюджет от 6000-7000 за покупка може би ще успея да взема нещо сравнително читаво?
Мнението беше редактирано от FaKeR: 08 януари 2021 - 11:54
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 януари 2021 - 12:26

И двата дизела при Зафира Б, не са лоши. 1.7 на Исузу и 1.9 GM/Фиат.
1.7 рабти малко по-меко, по-икономичен е , но принципно не е по-предпочитаният.
Горе са ти дали DT вариант, което е 8 клапанова версия на 1.9. Здрав и непретенциозен мотор. Проблеми с дюзи мюзи и т.н., вече са решими за малко пари, има по 65-70 долара рециклирани и стендовани - вадиш, слагаш и занимаваш.
Какво да гледаш толкова - обща работа на двигателя, ако си работи равномерно, без да тресе, значи по горивната система, всичко е нормално.
Другото е оглед на окачване, кормилна система, да няма тракания, пукания.
Разбира се, огеждай се за светещи лампи, ако имаш възможност, отивай с поне OP-com под ръка, за да можеш поне една проверка за грешки да направиш.

Общо взето, автомобил за работа и пътуване.
Отговори

Bareto снимка Bareto 08 януари 2021 - 12:27

За подобрения по мотора в по-късните години от производството не мога да кажа, като се включат колегите с дизелите ще кажат, но внимавай при огледите за състоянието на скоростната кутия, която е M32 (6 степенна). Знам че имат проблеми със смазването и заминават последните 2 предавки, но мисля че при теста на колата ще го хваниш ако има проблем, погледни тази тема (мисля че има още писано за тези скоростни кутии) https://www.opelclub...1
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 януари 2021 - 12:38

Има едно подобрение по 1.9-ката. Това е премахването на един допълнителен "резервоар" за вакуум, който започва да взема въздух и направо са го махнали на по-късен етап. Може спокойно да се преработи, ако не е махнат, вземат се небходимите неща и се преправя. Една тръбичка и един маркуч мисля беше.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 08 януари 2021 - 12:52

Благодаря ви много колеги,
Откъм двигател подозирам това ще е избора, а за огледа - стандартното за всеки дизел + 5та и 6та предавки на скоростната кутия (обобщение от досега написаното от вас).
А като купе как е зафирата - има ли склонности към гниене (говорим за изправно купе разбира се, не за удряно), както и някакви други дреболии, които да се гледат - например събиране на вода при моторче на чистачки, лесно прокъсване на снопа към 5-тата врата, чупливи механизни на ел. стъкла, проблематични ел. модули.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 януари 2021 - 13:52

Е, те тия неща, могат да станат с всяка кола. Никога не знаеш кога какво ще стане с такива по-дребни неща. Поправими са всичките, затова за тях недей бери много грижа.
Купетата са си като от Астра Г насам, поцинковани целите и ако не са удряни, ще държат.
Въпрос на оглед отново.
Ясно е че откъм дизел, не можеш да имаш по-добър вариант от 1.9 8 клапана.
Разбира е че 16-ката върви повече, карал съм такъв от нов, няма какво да се лъжем, като за 150 коня, това нещо просто вървеше, както е 1620 кила, лично съм я мерил на кантар.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 януари 2021 - 13:54
Отговори

benzy снимка benzy 08 януари 2021 - 14:21

Само да добавя по отношение на скоростната кутия: След като вземеш колата, обслужи и кутията, смени маслото и долей повече от предписаното. От това, което съм чел предписанието е 1.8 литра, а се долива 0.5-0.6 л. повече. Просто ще удължиш живота и, и ще минимизираш риска в бъдеще.

При огледа, не само 5та и 6та предавака, ослушвай се въобще за шумове и вибрации от кутията и при долните, макар и по-рядко се проявява и при 4та и 3та.

Иначе глас и от мен за 1.9 8V, 120 к.с.... но пък и не се ограничавай само до този мотор, ако ти изпадне читава кола със 1.9 150 или 1.7 110 к.с (125 не е препоръчителна заради електрониката) не се чуди много.
Мнението беше редактирано от benzy: 08 януари 2021 - 14:28
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 08 януари 2021 - 14:41

Благодаря ви колеги,
Все повече си затвърждавам мнението, че Зафирата би била добър избор. Относно маслото на кутията - винаги като купувам автомобил му сменям маслото на скоростите при голямото обслужване заедно с ангренажен комплект, водна помпа, антифриз, масло и филтри. Сегашната ми кола беше на под 100000, като я купих, и въпреки това й смених маслото и се усети разликата, макар, че тези километри са нищо за дизелов автомобил.
Отговори

Bareto снимка Bareto 08 януари 2021 - 14:51

Така е подкрепям колегата, няма нищо фрапантно и непоправимо, което да те откаже от покупката на запазен екземпляр. Ако все пак си търсиш причина да сваляш от цената прегледай дали всичко работи по вратите, стъкла, говорители, централно. Както сам си разбрал проблема е в кабелите в гофрите на вратите. Иначе колата е като малък трансформър относно задните седалки, можеш както да возиш повече хора така и да качиш доста багаж. Отзад се събира изправен стандартен кухненски уред (с 85см височина). Ако няма фабричен темпомат не е проблем слага се и се активира много лесно, лостчето струва 30-40лв. Освен климатика провери дали имаш и парно, причините за липсата на последното са много, като най-неприятната е повреда или счупване на клапа но не искам да те плаша, едва ли ще се стига до там а и всичко се оправя. Успех!
Мнението беше редактирано от Bareto: 08 януари 2021 - 15:25
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 08 януари 2021 - 15:12

Вече съм купувал няколко автомобила за мен, както и за роднини, та мисля имам известен опит. Естествено никога не пречи човек да получи съвети или насоки от колеги, учим се докато сме живи :icon_razz2:
Мен ме грабна факта, че колата може да се трансформира без нуждата от инструменти и то в рамките на няколко минути. Не обичам сложни гимнастики за наглед прости неща.
Още веднъж ви благодаря на всички, надявам се да станем и колеги по марка в близко бъдеще :beer: А и както е тръгнало може да си купувам части както за Пежо, така и за Опел от едно и също място... 8)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg