Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Гори предпазител F18

asensio снимка asensio 24 май 2010 - 15:06

Здравейте колеги.

От както съм взел колата тоя проблем го има, ама беше отшумял. Както си карам и се чува, ПАК и изчезва осветелнието на таблото. Когато я взех бяха по изгоряли някоя друга крушка, смених ги и нямаше проблем. Миналото лято да се е случила 2-3 пъти. Сега пт 1 седмица със слагането ги гори. Ако задържи малко повече на първата дупка щом друсне и гори. Днес пак изгори няколко предпазитела. Последно пробвах, на включен ключ да сложа предпазитела и в момвнта в който го боднах думна....

Някой ако може да помогне има бира, че по тъмно няма каране ... нищо не се вижда вътре освен касетофона дето свети. :devil-smiley-019:
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 24 май 2010 - 16:07

колега здравей,този предпазител според аутодата е за осветлението на регистрационния номер,провери там да няма някакво окасяване
Отговори

asensio снимка asensio 24 май 2010 - 19:44

Колега гледал съм, според ауто дата да, гледах там, няма проблеми. Иначе според ТИС 2000 с предпазител за ключа на таблото или "Light Swithc" Ta мен ме съмнява да няма проблем в самия ключ
Отговори

asensio снимка asensio 25 май 2010 - 00:07

Послушах колегата, и пак се зачетох по схемите и как и да го гледам все там си води... към тия светлинки за номера от зад. Е сега махнах куплунга който е на багажника и няма проблем. Свети си идеално и не гори предпазителя. Остава само да си поиграя и да видя каде прави проблема, но това ще е уикенда. Щом го отстраня, ще напиша какво е било.
Отговори

asensio снимка asensio 29 май 2010 - 20:57

Здравейте пак и за последно, проблема е открит. Беше в една лампичките за номера, самата букса, единия проводник даваше на късо и от там гореше. Проблема е отстранен.

Без аварийно на всички колеги :newsm05_41:
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 29 май 2010 - 21:09

радвам се колега,че си намерил проблема.Сега без светлина на номера ли си?Не може ли да се поправи тоя куплунг?
Отговори

asensio снимка asensio 31 май 2010 - 14:18

Здравейте.

Оправил съм проводника, напръскал съм със спрей буксите... за сега всичко си свети и си работи. Надявам се да няма повече проблеми.
Отговори

asensio снимка asensio 14 юли 2010 - 19:57

Здравейте колеги,

Знаменития предпазител пак се обади и цялата галимация на ново. тоя път мисля че проблема ще бъде отстранен за постоянно. Проблема се оказа че е този

http://www.album.bg/...mages/24176244/

Леко напукани изолации на проводниците, но май е нормално, кабелажа е Турски целия в багажника.

Безаварийно на всички
Отговори

Vectra_Caravan снимка Vectra_Caravan 19 юли 2010 - 12:11

Абсолютно от тук е проблема. И при мене е същото положение. Само че гореше 38-ми предпазител, който е за стоповете. Сега изолирах кабелите и всичко е ок. Мой съвет при кабелите с по-малко сечение ги срежи и им сложи термошлаух и после ги запои, а за по-дебелите по-мек изолирбанд и после върху целия жгуд пак изолирабанд и става идеално.

Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg