Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Insignia Автоматик

Aerozol снимка Aerozol 03 януари 2021 - 20:35

Здравейте, Колеги,

От скоро карам Insignia 2.8 2010г. автомат. Когато автоматът сменя предавки се получава едно заглъхване сякаш за момент колата губи мощност (отнема от газта) и има леко придърпване.
Не знам дали това е нормално, защото приятел с Хонда Акорд и при него това придърпване почти не се усеща, докато при мен сякаш леко забива муцуната.
Ако превключвам ръчно скоростите и преди да сменя, дръпна педала от газта и след смяна подам отново няма абсолютно никакво придърпване.
Въпросът ми е това нормално ли е (защото ми казаха, че автомата бил муден и тромав) или трябва да се притеснявам?

Благодаря!
Мнението беше редактирано от Aerozol: 03 януари 2021 - 20:40
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 януари 2021 - 22:58

 Aerozol, на 03 януари 2021 - 20:35, каза:

Здравейте, Колеги,

От скоро карам Insignia 2.8 2010г. автомат. Когато автоматът сменя предавки се получава едно заглъхване сякаш за момент колата губи мощност (отнема от газта) и има леко придърпване.
Не знам дали това е нормално, защото приятел с Хонда Акорд и при него това придърпване почти не се усеща, докато при мен сякаш леко забива муцуната.
Ако превключвам ръчно скоростите и преди да сменя, дръпна педала от газта и след смяна подам отново няма абсолютно никакво придърпване.
Въпросът ми е това нормално ли е (защото ми казаха, че автомата бил муден и тромав) или трябва да се притеснявам?

Благодаря!

Ами не е нормално да "маже"...
Масло сменяно ли е?
На загряла кола, като тръгнеш с поне 50% натиснат педал на газта и ускориш до 90-100 - пак ли маже така?
Отговори

Aerozol снимка Aerozol 03 януари 2021 - 23:36

Когато е загряла се усеща по-малко, но пак го има. Ако натисна малко повече педала или я настъпя се усеща още по-малко, но ако карам спокойно 60-80 се усеща най-силно.
Колата я взех края на миналата седмица не и е сменяно нищо още. Предстои да я обслужа изцяло тази седмица.
Отговори

benzy снимка benzy 03 януари 2021 - 23:47

Няма файда да се притесняваш, щом не си я обслужвал просто я води да на читав сервиз за диагностика на автоматици, да проверят и обслужат кутията. Може и нищо да няма, но като цяло не би трябвало да е толкова осезаемо усещането и да усещаш придърпване чак така. Това не са ранните роботизирани кутии да ти късат главата между смените, бавна е кутията сравнено с новите, но трябва да го прави плавно...
Отговори

Aerozol снимка Aerozol 03 януари 2021 - 23:54

Определено понякога се усеща осезаемо, не ми чупи врата, но е неадекватно. Ще гледам да я карам на ръчна смяна докато я обслужа, покрай нова година нищо не работеше.
Сега трябва да намеря, както каза читав сервиз за автомата и отделно читав сервиз за масло филтри и верига.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 януари 2021 - 01:11

Това е автоматът на Айсин AF40. Карал съм 2 години чисто нова кола с такъв, няма нищо от описаното от теб. Нито придърпване, нито нищо, само ускорение и виждаш само смяната на оборотомера! Толкова. С тази разлика , че беше Зафира 2006-та година.
С натиснат Спорт бутон ставаше още по-хубаво.
Сега ако на Инсигниа има промяна някаква в настройки и т.н., не знам, но не вярвам.
Да я прегледат хора, които разбират, защото това не са хубави признаци
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 януари 2021 - 01:14
Отговори

Sim снимка Sim 04 януари 2021 - 09:11

Скоростната кутия трябва да е Айсин AF40.
https://www.opel-inf...signia_a4t.html
Отговори

Aerozol снимка Aerozol 06 януари 2021 - 09:35

Интересно, чувам адски много различни мнения относно автоматичните скоростни кутии.
Смених маслото с машина, статото беше черно като катран. За съжаление след смяната на маслото макар и вече доста по-намалено се усеща смяната на скорост.
На моменти още не мога да го хвана, кога сменя без никакво присецване, но в повечето случаи не е така. Направих си диагностика, няма грешки. Днес сутринта като запалих колата, при смяна на задна се усети и едно ритане.
Няколко човека я караха и казаха, че е нормално и това се усеща при всички автоматици. Друг приятел ми каза, че при него не се усеща нищо (както горе колегата), но неговата Insignia e нова, а не на 10 години.
Ще изчакам малко преди да предприема други действия, защото след смяната трябвало няколко дни да се самоадаптира към маслото... та ще видим.
Мнението беше редактирано от Aerozol: 06 януари 2021 - 09:36
Отговори

Hirurga снимка Hirurga 06 януари 2021 - 10:28

Колега , имаш вариант да сложеш добавка на хадо за атоматични кутии ,една голяма доза спринцовка е 58 лв за 4 литра го дават , на тебе ще ти трябват 2 дози ,защото има повече масло , но тая добавка върши чудеса , съживихме една кутия на фолсваген поло автомат с нея , на директна изпускаше по горник назад , маслото и бяха запалили смених го и нямаше подобрение , крайния вариант беше да изпробваме тази добавка и след 2-3 дни каране колата взе да се оправя(пълното завършване на процеса по възтановяване пише че е достигнат след 1500 км каране) и сега не испуска вече по горник назад когато е на директна , след като тази кутия се оправи сложих същата добавка и във на майка ми колата която е ситроен ц3 автомат , нямаше проблеми по принцип но я усещах леко по грубо превключване понякога , след добавката и каране около 500 км ,кутията взе да включва много мазно а не очаквах това да стане , така че тези добавки работят и сега и аз ще сложа в моята М32 кутия за да я пази , че за напред не искам да ми завият лагерите .
Мнението беше редактирано от Hirurga: 06 януари 2021 - 22:08
Отговори

Aerozol снимка Aerozol 06 януари 2021 - 12:01

 Hirurga, на 06 януари 2021 - 10:28, каза:

Колега , имаш вариант да сложеш добавка на хадо за атоматични кутии ,една голяма доза спринцовка е 58 лв за 4 литра го дават , на тебе ще ти трябват 2 дози ,защото има повече масло , но тая добавка върши чудеса , съживихме една кутия на фолсваген поло автомат с нея , на директна испускаше по долник назад , маслото и бяха запалили смених го и нямаше подобрение , крайния вариант беше да изпробваме тази добавка и след 2-3 дни каране колата взе да се оправя(пълното завършване на процеса по възтановяване пише че е достигнат след 1500 км каране) и сега не испуска вече по долник назад когато е на директна , след като тази кутия се оправи сложих същата добавка и във на майка ми колата която е ситроен ц3 автомат , нямаше проблеми по принцип но я усещах леко по грубо превключване по някога , след добавката и каране около 500 км ,кутията взе да включва много мазно а не очаквах да това да стане , така че тези добавки работят и сега и аз ще сложа в моята М32 кутия за да я пази , че за напред не искам да ми завият лагерите .


Благодаря за съвета, колега! Със сигурност ще я сложа!
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 януари 2021 - 12:12

Смених маслото с машина

Защо бе човек, кой ти даде този акъл?

Ще изчакам малко преди да предприема други действия, защото след смяната трябвало няколко дни да се самоадаптира към маслото... та ще видим.

Покарай я така 2 - 3000 км. и след това в официален сервиз, там естествено ще ти кажат че не правят цялостна смяна което си е така, но след като направят частична смяна се прави и диагностика на кутията и ако се налага адаптират алгоритмите или ти предлагат срещу заплащане нов софтуер ако твоя не е актуален.
Ако и след това няма резултат има и други варианти, мисля във форума на Пежо или Рено имаше подробна тема как се сменя клапанно тяло:> https://maktrans.net/tf81sc < и как проблема в повечето случаи е точно в него. Тази кутия монтирана в другите марки е под друго "име", код, цифри и т.н, във Волво например е TF-80 SC
ПП за добавките мога да ти кажа че преди да ги ползваш си намери друга кутия, може и надежден сервиз за автоматици! след това пробвай с ХАДО, МАДО, САДО, МАЗО-хизми всякакви. Този горе дето ти дава акъл за добавка може ли да обясни първо какво значи това?
на директна испускаше по долник назад
бил оправил автоматик с добавка ХАДО-МАДО! на Ситроена кутията каква е? щото повечето С3 са с роботизирана механика.
Мнението беше редактирано от Коцето: 06 януари 2021 - 13:04
Отговори

Hirurga снимка Hirurga 06 януари 2021 - 22:04

 Коцето, на 06 януари 2021 - 12:12, каза:

Смених маслото с машина

Защо бе човек, кой ти даде този акъл?

Ще изчакам малко преди да предприема други действия, защото след смяната трябвало няколко дни да се самоадаптира към маслото... та ще видим.

Покарай я така 2 - 3000 км. и след това в официален сервиз, там естествено ще ти кажат че не правят цялостна смяна което си е така, но след като направят частична смяна се прави и диагностика на кутията и ако се налага адаптират алгоритмите или ти предлагат срещу заплащане нов софтуер ако твоя не е актуален.
Ако и след това няма резултат има и други варианти, мисля във форума на Пежо или Рено имаше подробна тема как се сменя клапанно тяло:> https://maktrans.net/tf81sc < и как проблема в повечето случаи е точно в него. Тази кутия монтирана в другите марки е под друго "име", код, цифри и т.н, във Волво например е TF-80 SC
ПП за добавките мога да ти кажа че преди да ги ползваш си намери друга кутия, може и надежден сервиз за автоматици! след това пробвай с ХАДО, МАДО, САДО, МАЗО-хизми всякакви. Този горе дето ти дава акъл за добавка може ли да обясни първо какво значи това?
на директна испускаше по долник назад
бил оправил автоматик с добавка ХАДО-МАДО! на Ситроена кутията каква е? щото повечето С3 са с роботизирана механика.

Отворко , в бързината съм объркал какво съм написал(вече е коригирано), кутията е АВТОМАТИК стандартен на ситроена , ако беше роботизирана сигурно нямаше да пиша за нея в поста , и да добавката на хадо работи , пробвана е и съм се убедил ,пък ти вярвай в каквото щеш .
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 януари 2021 - 07:38

 Коцето, на 06 януари 2021 - 12:12, каза:

Смених маслото с машина

Защо бе човек, кой ти даде този акъл?

Ще изчакам малко преди да предприема други действия, защото след смяната трябвало няколко дни да се самоадаптира към маслото... та ще видим.

Покарай я така 2 - 3000 км. и след това в официален сервиз, там естествено ще ти кажат че не правят цялостна смяна което си е така, но след като направят частична смяна се прави и диагностика на кутията и ако се налага адаптират алгоритмите или ти предлагат срещу заплащане нов софтуер ако твоя не е актуален.
Ако и след това няма резултат има и други варианти, мисля във форума на Пежо или Рено имаше подробна тема как се сменя клапанно тяло:> https://maktrans.net/tf81sc < и как проблема в повечето случаи е точно в него. Тази кутия монтирана в другите марки е под друго "име", код, цифри и т.н, във Волво например е TF-80 SC
ПП за добавките мога да ти кажа че преди да ги ползваш си намери друга кутия, може и надежден сервиз за автоматици! след това пробвай с ХАДО, МАДО, САДО, МАЗО-хизми всякакви. Този горе дето ти дава акъл за добавка може ли да обясни първо какво значи това?
на директна испускаше по долник назад
бил оправил автоматик с добавка ХАДО-МАДО! на Ситроена кутията каква е? щото повечето С3 са с роботизирана механика.

Много е яко някой да ми каже че софтуера на кола не е актуален! Не може да се свърже с WiFi качествено :). Тези инженери за нищо си вземат заплатите, после всеки месец ъпдейт на софтуера на кутията за да работи и да е "актуална"
Отговори

Коцето снимка Коцето 07 януари 2021 - 19:13

Никъде не съм писал за софтуер на кола, каквото и да значи това! И да софтуер на автоматична скоростна кутия може да е "НЕ актуален" (тук може би съм се изразил не съвсем правилно), особено на тези в които е заложено (пак софтуерно) да се адаптират сами и то без никакво WiFi, или казано накратко само-адаптиращи се.
А защо изобщо ги правят да се адаптират сами? ми де да знам :confused: , инджинери без заплати кво да ги правиш!
Отговори

benzy снимка benzy 07 януари 2021 - 21:11

Шефа на Нежото като му сменя маслото, което е със същият тоя Айсин, след смяната ходи пак да му пуснат даже не точно ъпдейт, а рефреш на софтуера и каза, че е имало осезаема разлика. Вероятно с времето тия самообучаващите се натрупват някакви данни, които омотват фабричните настройки и си трябва нещо като преинсталиране от време на време...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg