Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Звучи все едно шурти вода в купето.

yasmania снимка yasmania 09 ноември 2008 - 23:20

Много странно явление, което търпя от няколко месеца. Без значение дали е топла или студена колата, но пък не винаги и не постоянно, но се чува все едно някъде протича някаква течност към някакъв съд. А съм сигурен че няма нищо общо.
Взех да си вкарвам психоатаки викам да няма задържала вода в купето и тя да клокочи, ама не - не се появява при тръгване или спиране / клатене на купето/ , а се чува , забележете - ПРИ ПОДАВАНЕ НА ГАЗ.

Чувам го само тогава защото намясто или при минимална скорост само тогава ми е тихо, после вече става доста шумно и да го има немога да го чуя.

Онзи ден се наведох към дясната седалка при трагване - мисля че звука е най - силен в дълбочината наляво от жабката, сиреч - вдясно от касетофона и надолу !

Нямам си на идея що за явление е това, затова търся мнение, може пък някой да му е пределно ясно, та чак смешно да ми отговори. НЕКА !

П.С. колиба XE с Клима, ако би имало някакво значение . . .
Отговори

хибридния снимка хибридния 09 ноември 2008 - 23:25

Да бе да. :knee: Данеби да е имало преди това :unsure: и после да ти се чува нещо. Това е нечувано
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 09 ноември 2008 - 23:26

Може да е от недобре обезвъждушена охладителна течност, поне на мен
преди така бълбукаше, а иначе долу около касетофона май се намираше
моторчето за парното, често се случва да е пробито и да пропуска течност.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 09 ноември 2008 - 23:32

И при мен го имаше преди - оказа се недобре обезвъдушена охладителна система, както Пешо каза.
Качваш предните гуми на некое бордюрче - по този начин ще напълни радиаторчето за парното идеално. Отвиваш капачката на разширителния съд, пускаш кранчето на парното на МАКС и почваш познатата процедура с обвзвъздуването, като задължителнопарното си остава на топло!!! Добре е да изчакаш да се включи поне два-три пъти перката, за да си сигурен че всичко е наред. Завий капачката добре и си готов (ако искаш можеш да смениш капачката - нова е 5лв, а има на нея доста важен клапан). :unsure:

ПП Не забравяй да си приготвиш смес Антифриз+вода за доливане по време на обезвъздушаването - при включване на перка неизменно ще има преди това леееко "избълбукване" :knee:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 10 ноември 2008 - 09:20
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 10 ноември 2008 - 09:19

Привет на всички и аз имам абсолютно същия проблем,писна ми то като се кача в колата само ми се допикава ,то докато загрее както и да пипна медала на гаста и шурти.Ще помоля някой колега да обясни на дълго и широко цялата процедура по борба с този проблем.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 10 ноември 2008 - 09:21

Пробвай вече описаната от мен технология - освен да решиш проблема и да си обезвъздушиш системата, друго няма какво да направиш :unsure:
Отговори

borro снимка borro 10 ноември 2008 - 09:52

При форсиране на двигателя се увеличава дебита на вливащата се в казанчето охладителна течност. Не ми се вярва да долавяш точно този шум.
Системата ако се обезвъздуши при свалена капачка, най-много да омокри сичко и да доливате вода.
При мен пък клокочи горивото - мъчи се да напълни системата. Но чуването е отзад.
Отговори

Марто снимка Марто 10 ноември 2008 - 11:08

Яска , не искам да те плаша , но при мен на старата Астра C16SE , се чуваше така като ми намаляваше количеството на охладителната течност вследствие на жаден за антифриз 4-ти цилиндър, демек заминала гарнитура. Дано при теб да е просто необезвъздушена системата!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 10 ноември 2008 - 12:58

Яска звука е точно от радиаторчето на парно и го чуваш по този начин заради водната помпа, затова се влияе от оборотите на двигателя.С обезвъздушване съмнително да се оправи но пробвай не губиш нищо, макар че капачката има клапан и досега сама да се е обезвъздушила когато си я карал.Марто е прав. Правили сме 3-4 такива и всички бяха жадни :(
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 10 ноември 2008 - 13:10

Потвърждавам - същия проблем с бълбукането в купето - в следствие на издухала гарнитура на главата. След смяна на гарнитурата проблема изчезна. Ако всичко е наред системата би трябвало да се обезвъздуши сама - така че колега следи си внимателно нивото на антифриза и маслото.

П.П. Дано да се окаже друг проблема :unsure:
Отговори

yasmania снимка yasmania 10 ноември 2008 - 13:15

 Бижо Бижев, на Nov 10 2008, 10:58 AM, каза:

Марто е прав. Правили сме 3-4 такива и всички бяха жадни :(


Благодаря на Всички за отговорите, ще опитам описаните неща и при неясноти ще питам пак. Тази седмица мисля да стане. Понеже небях виждал такова питане, поне добре че и други са имали подобни случаи и хората се сещат за какво става въпрос.


 Бижо Бижев, на Nov 10 2008, 10:58 AM, каза:

Марто е прав. Правили сме 3-4 такива и всички бяха жадни :(



А Марто и Бижо - и това е вариант, но по пътя на логиката, не би ли следвало антифриза ми да намалява и да доливам? Откакто имам колата , 8 9 месеца, съм долял само в на4алото и редовно я следя, НЕ и пада нивото.
Отговори

karamanski снимка karamanski 10 ноември 2008 - 13:41

И по-горе са го казали колегите но и аз да го каже.Когато го чух този звук при мене си мислех че ми се причува.Но го чувах винаги когато натиснех педала на газта.При обаче си губеше охладителна течност,когато след време се наложи смяна на гарнитура глава се видя къде беше духнала.От тогава (да чукна на дърво) не съм го чувал този гаден звук.
Дано при тебе проблема да е по лек!
Отговори

Кокито снимка Кокито 10 ноември 2008 - 16:40

Яска искаш ли да ти сменя радиаторчето на парното....??? та да ти мине проблема... Ако не си забрайл преди месец се оттървах от точно този проблем с тази интервенция нужни са: радиаторче(70лв), канал, здрави нерви, приятел (в нужда се познава), няколко отверки, гидори(по възможност),щипка желание,и излишни няколко часа...после ще ти трябват няколко бири, мезета...ма да не те уча ти знаеш как да почерпиш...
Отговори

Petrov снимка Petrov 10 ноември 2008 - 17:12

Потвърждавам написаното от някои колеги по-горе, а именно проблем с гарнитурата на главата. Същите признаци имах и аз след прегряване и в крайна сметка проблема се реши със смяна на гарнитурата.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 10 ноември 2008 - 20:16

Днес проблема ми се задълбочи.Както отивах към Овча купел и в една задръзтване се забих и както загря почна да излиза пара отстрани на капака спрях и докато видя какво става под капака Вики изплю всичката вода.Сипах и пак вода и се прибрах до нас без проблеми :unsure: и я оставих в гаража да видим утре каква локвичка ще остави.Ама лошото е че разширителното казанче миришеше миналата седмица на бензин,а хубавото е че неска не мирише.Та утре ще видя да няма нещо спукан маркуч или казанче ,ако не е това ще сменя капачка и ако то не е ще прибягна до смяна на гарнитура на главата.Искрено се надявам да не се окаже ,че и моя двигател е жаден
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 10 ноември 2008 - 20:21

Пишете после какво е станало :unsure:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 23 януари 2009 - 09:53

При мен проблема се оказа неработещ датчик за темнпературата(този който пуска перката) а и като са ми сменяли радиатора явно не са го затегнали и от там е влизало и въздух.Сега след смяната на половината охладителна система и едно добро обезвъздушаване изчезнаха всички проблеми.
Отговори

yasmania снимка yasmania 23 януари 2009 - 10:39

По моят проблем : Взел съм в предвид ВСИЧКИ мнения и съвети , но факт е че дойде зимата и мислех да изчакам доколкото може, след което да започна с радиаторчето на парното. С настъпване на зимата обаче, ми направи впечатление че СПРЯ да се чува. Може би да е свързано с температурите, а може би и със смяната на антифриза при пълното обслужване на колата. Но наистина не съм разбрал кога точно е спряло да се чува, но сега със сигурност НЯМА такъв звук. Иска ми се да мисля че е било нещо по охладителната система и сега си е дошло на мястото, но . . честно казано като си знам каръка няма да е това, и след месец два пак ще почне да се проявява.
Отговори

Shades снимка Shades 24 януари 2009 - 00:39

Яска, най-вероятно не е била добре обезвъздушена и проблемът се е туширал при смяната на антифриза. Имах такъв проблем със старото C16NZ и в крайна сметка излезе, че майсторите са го омазали при смяната.
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 24 януари 2009 - 11:19

Едва ли е нещо което да те притеснява ,при астрата на сестра ми(c16se) се чуваше същия шум лятото! Сега като ми се наложи да я карам не се чува,а пък колата си има парно ,не прегpява,антифриза си стои на място. :wall:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg