Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Звучи все едно шурти вода в купето.

Viktor11 снимка Viktor11 17 ноември 2020 - 06:04

 veso_pesa, на 24 януари 2009 - 11:19, каза:

Едва ли е нещо което да те притеснява ,при астрата на сестра ми(c16se) се чуваше същия шум лятото! Сега като ми се наложи да я карам не се чува,а пък колата си има парно ,не прегpява,антифриза си стои на място. :wall:

Здравейте.Стара тема но при мен сега се случи. Клокочещ радиаторчето на парното при подаване на парното. Радиаторчето е сменено, и със старото клокочеше с новото топлоотдаването е по добро. Забелязвам че при студен мотор 12 часа некарана в разш.казанче има налягане. Къде е проблема. Благодаря.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 17 ноември 2020 - 09:51

 Viktor11, на 17 ноември 2020 - 06:04, каза:

Здравейте.Стара тема но при мен сега се случи. Клокочещ радиаторчето на парното при подаване на парното. Радиаторчето е сменено, и със старото клокочеше с новото топлоотдаването е по добро. Забелязвам че при студен мотор 12 часа некарана в разш.казанче има налягане. Къде е проблема. Благодаря.

Смени първо капачката на разширителния съд.
Отговори

Viktor11 снимка Viktor11 17 ноември 2020 - 12:56

Сменил съм я. Значи и маркучите са доста твърди. При градско каране има леко изхвърляне на охл.течност през капачката. Съмнявам се да не е гарнитура. Перките и датчик и термостат работят коректно. Темп. Не превишава 90С
Мнението беше редактирано от Viktor11: 17 ноември 2020 - 12:59
Отговори

sathv снимка sathv 17 ноември 2020 - 15:55

Има проблем с гарнитурата на главата, крива или спукана глава.
Отговори

Viktor11 снимка Viktor11 17 ноември 2020 - 17:53

Какви пари би струвал ремонта ако е гарнитура.
Отговори

Viktor11 снимка Viktor11 20 ноември 2020 - 20:13

Възможно ли е да надува компресия във охл.система през о-пръстените на втулките в които стоят бренерите.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 ноември 2020 - 22:16

Сигурен ли си че идва от охладителната система. Да не би да имаш някой въздушен балон някъде? Същото се получава в радиаторите за домашно парно, ако има някъде въздух.
Още повече че ако имаш проблем с бренерите, първо ще имаш масло в разширителя. Имаш ли ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 ноември 2020 - 22:27
Отговори

Viktor11 снимка Viktor11 20 ноември 2020 - 23:26

Няма масло в разш. казанче. Но след 24 часа колата в покой има твърди маркучи. При отнемане на капачката на разш. Избалбуква яко и изкарва въздух (колата не е запалена). Сигурен съм че е от въздух в радиаторчето шумът. Имам домашно водно отопление(парно). От работа на празен ход при подаване на газ се чува без да се навеждам под жабката. Не може да се обърка този шум с друг. Щом се обезвъздушава сама а шумът е и при топла и при студена явно се помпа от някъде. Само когато съм изпуснал налягането ог разширителя не се чува за изв. време. Та питането ми е може ли през о-пр на втулките на бренерите да надуе газове във водната риза.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 ноември 2020 - 23:47

Нали точно това ти отговорих. Щом нямаш масло в разширителя, значи нямаш проблем с бренерите. То не е само от там ако се смесват де, може и от маслоохладителя да бъде, но това е друг въпрос.
На отвита капачка гледай дали пристигат балончета в разширителя.
Вероятно са прави колегите, като ти казват за гарнитурата. Това е най-честото
, което кара охладителната система да се "надува"..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 ноември 2020 - 23:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg