Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Не иска да пали

S.Bodurov снимка S.Bodurov 24 октомври 2013 - 08:58

Колеги имам питане! Става въпрос за Вектра Ц2.2ДТИ. Проблемът се изразява в това, че някой път като вкарам ключа и тръгна да паля, стартера не върти а само цъка някакво реле, връщам ключа, вадя го и пак на ново и така докато реши да захапе. Закарах я на майстор прочетохме я и се оказа проблем в кормилния прът. Според него бил износен клемореда и ме посъветва да отида на ключар. Отидох на ключар разглоби го и заключението му беше, че управлението било като на ц класите всичко било в някаква платка и единствения вариант според него бил да поизпили самия патрон за да може ключа да има по голям ход. Направи го, но уви не се подобри кой знае колко, каза ми, че другия вариант е да го вземе още, но щяло да влезе много навътре и трябвало да премахне онова изхварляне на ключа (което се чува като изкараш ключа). Звънна на негов колега и той го посъветва същото бил го правил веднъж и вече 3та година колата карала така. Не знам какво да правя посъветвайте ме нещо.
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 24 октомври 2013 - 09:56

Здравей колега и моята корса ц правеше така и като палеше когато си искаше премигаше колата с гаечният ключ (проблем с имобилайзера) проследи кабелите на клемореда те се срещат с кабелите на стартера някъде,по-лесно ще ти е от стартера кабела който взима 12 V,виж някъде трябва да има връзка с кабелите на клемореда откачи ги напръскай ги с контактен спрей и виж как е ако стане изолирай ги с изолир банд.Надявам се да проработи и при теб :)ако не стане чукни таблото малко по-силно по пластмасата и виж пак дали ще стартира,и пиши пак.
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 октомври 2013 - 10:07

 S.Bodurov, на 24 октомври 2013 - 08:58, каза:

... Отидох на ключар разглоби го и заключението му беше, че управлението било като на ц класите всичко било в някаква платка и единствения вариант според него бил да поизпили самия патрон за да може ключа да има по голям ход...

Тази проблемна платка (която до колкото знам е с някакъв чип Motorola, същата е и при мерджаните) се нарича CIM Модул. Съвсем спокойно може да имаш проблем с нея и за това да не пали. И ключар не може да ти помогне. Има теми във форума за неработещ темпомат заради нея и още много...
В нея е и имобилайзера, макар че колата и без табло не пали...
Отговори

S.Bodurov снимка S.Bodurov 24 октомври 2013 - 12:52

 Жоро, на 24 октомври 2013 - 10:07, каза:

Тази проблемна платка (която до колкото знам е с някакъв чип Motorola, същата е и при мерджаните) се нарича CIM Модул. Съвсем спокойно може да имаш проблем с нея и за това да не пали. И ключар не може да ти помогне. Има теми във форума за неработещ темпомат заради нея и още много...
В нея е и имобилайзера, макар че колата и без табло не пали...

Ами не е от имобилайзера със сигурност така поне каза майстора освен да я отворя тази платка и да я напръскам с контактен спрей ...
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 октомври 2013 - 13:04

Виж ТАЗИ ТЕМА, тя е за автопилота, но все пак има инфо за CIM-a
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg