Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Поправка на повредено табло

jelqzkov снимка jelqzkov 16 януари 2007 - 15:54

Значи колата е Вектра А
Счупи ми се крачето което закрепва капачето на ВЧ говорител към таблото и немога да измисля начин да закрепя капачето - а то стои леко повдигнато и много ми бърка в очите. Ако нямай има идеи ще сим много благодарен.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 16 януари 2007 - 16:05

българският вариант е канаколит....
по-добрата идея е автоморга :unsure:
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 16 януари 2007 - 16:19

канаколита мина вече - не го държи моргата също не е вариант тъй като интериора ми е много специфичен цвят и трудничко ще намеря такъв
Отговори

Иво снимка Иво 16 януари 2007 - 16:22

Ми варянта е по-силно лепило (поксипол) или да отидеш някъде където правят пластмасови заварки
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 16 януари 2007 - 16:31

съмнява ме да го задърж с лепило но ще опитам пак
Отговори

Иво снимка Иво 16 януари 2007 - 16:36

Най-добре ще е ако напрявиш някоя снимка. Понякога двойно залепващата лепенка върши също супер работа. С нея се лепят и лайсните на вратите даже
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 16 януари 2007 - 16:52

Дясната (повредена) страна

Публикувано изображение


И лявата (здрава) страна

Публикувано изображение
Отговори

Иво снимка Иво 16 януари 2007 - 16:56

Хм доста кофти е мястото. Аз бих капнал малко лепило на всички площи от двете части които се допират. С поксипол си мисля, че ще стане. Задължително сложи малко на здравото зъбче.

ПС след тази манипулация дано не ти се налага да го вадиш това капаче
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 16 януари 2007 - 17:01

Именно че аз за вечно знам как да го направя, но първо ще почакам дали няма да има някоя по добра идеа - друг проблем е че след като не стана с лепило се ядосах и попилях зъбчето и сега ми зее насреща и ми се смее и ще се караме
Отговори

VladoR снимка VladoR 16 януари 2007 - 17:04

Силикон - за предпочитане автомобилен или лепило за автостъкла. Нищо че са черни - ще работиш внимателно, така че нищо излишно да не се вижда.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 16 януари 2007 - 17:07

Това е варианта който ми роди главата още в момента в който го счупих ама и горе написах че някакси не ми се иска да го правя вечно запечатано
Отговори

borro снимка borro 16 януари 2007 - 17:33

VladoR, на Jan 16 2007, 05:04 PM, каза:

Силикон - за предпочитане автомобилен или лепило за автостъкла. Нищо че са черни - ще работиш внимателно, така че нищо излишно да не се вижда.
 



jelqzkov, на Jan 16 2007, 05:07 PM, каза:

Това е варианта който ми роди главата още в момента в който го счупих ама и горе написах че някакси не ми се иска да го правя вечно запечатано
 

Значи като цяло и аз имах този проблем с разликата, че крачето от смяна на температурата (студено топло) се деформира и не захващаше изобщо. С помощта на силикон (MASTER - безцветен) го фиксирах и реших неприятното прискърцване.
Отговори

Gadnyara снимка Gadnyara 16 януари 2007 - 18:24

Вземи си двойнолепяща лента, ~ 3-5лв./1.5м - слагаш отдолу, после капачето. Ако има разстояние - импровизирай с нещо междинно - така ако се наложи да отваряш за нещо без проблем ще се отлепи, оставяйки само лепящи следи, които или се чистят със спирт или не се чистят, щото не се виждат ;) .....
Отговори

omega91 снимка omega91 16 януари 2007 - 19:37

ako e пластмаса, аз бих пробвал първо с хлороформ.....става бекрайно чисто, защото е безцветен и реално се изпарява....а двете притиснати повърхности се захващат определено здраво.....ако не стане можеш да пробваш и с другите варианти...с този няма начин да оплескаш нещо. Успех
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 16 януари 2007 - 19:43

Абе така като гледам май май силиконеца ще играе, все пак мерси за предложенията
ако някой има други идеи да казва - все още не съм се втурнал да го правя
Отговори

borro снимка borro 16 януари 2007 - 19:43

omega91, на Jan 16 2007, 07:37 PM, каза:

ako e пластмаса, аз бих пробвал първо с хлороформ.....става бекрайно чисто, защото е безцветен и реално се изпарява....а двете притиснати повърхности се захващат определено здраво.....ако не стане можеш да пробваш и с другите варианти...с този няма начин да оплескаш нещо. Успех
 

Ако пробваш с хлороформ - не вдишвай изпаренията - приспивни са:)
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 16 януари 2007 - 22:01

borro, на Jan 16 2007, 07:43 PM, каза:

omega91, на Jan 16 2007, 07:37 PM, каза:

ako e пластмаса, аз бих пробвал първо с хлороформ.....става бекрайно чисто, защото е безцветен и реално се изпарява....а двете притиснати повърхности се захващат определено здраво.....ако не стане можеш да пробваш и с другите варианти...с този няма начин да оплескаш нещо. Успех
 

Ако пробваш с хлороформ - не вдишвай изпаренията - приспивни са:)
 

да зна мно мерси все пак
Отговори

bugatti снимка bugatti 16 януари 2007 - 23:34

Пробвай с някоя морга :unsure:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 18 януари 2007 - 09:33

bugatti, на Jan 16 2007, 11:34 PM, каза:

Пробвай с някоя морга :unsure:
 


такъв цвят много трудно ще намери в морга

Желязков, имам ел. пистолет за силикон - той лепи ни не толкова здраво и ако се наложи пак можеш да го свалиш
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 18 януари 2007 - 12:13

Duke_BG, на Jan 18 2007, 10:33 AM, каза:

bugatti, на Jan 16 2007, 11:34 PM, каза:

Пробвай с някоя морга :unsure:
 


такъв цвят много трудно ще намери в морга

Желязков, имам ел. пистолет за силикон - той лепи ни не толкова здраво и ако се наложи пак можеш да го свалиш
 

Точно на това място с пистолет не става. Лятото се разтича от жегата.
Аз също свалях тази пластмаса. Крачетата са ми здрави но сега си поскърцва. Реших проблема като залепих със силикон (обикновен, прозрачен) между стъклото и тази пластмаса. Вижда се малко, но поне е тихо.

Иначе за възстановяване на крачето - аз съм правил с тънък проводник и поялник.
Така си оправих щипките на плафона в купето. Изрязах едножилен тънък кабел, махнах изолацията и го слагам върху пластмасата. С пинсета натискам към пластмасата и с поялника го загрявам. След секунди кабела стопява пластмасата и влиза във нея. След това с поялника замазвам отгоре.

Така не е супер здраво (с лепило е по-здраво, стига да се уцели правилното лепило), но пък върши работа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg