Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Помощ!

gery_motor снимка gery_motor 29 ноември 2007 - 15:53

Здравейте! От 7 месеца карам един опел кадет 1.6i, 91 г. Много си я харесвам колата и си я обочам :bou: Ноооо, имам проблем със запалването при тези ниски температури :unsure: Първият път, когато ми направи този номер, свалих въздушния филтър и в карбуратора сипнах малко бензин. Веднага запали. 4 дни подред си запалваше. Вчера ми смениха свещите и горивния филтър и сутринта пак отказа :kuku: Все пак съм жена и немога постоянно да свалям и слагам въздушния филтър. Пък и сутрин бързам за работа. Кажете ми къде може да е проблема??? Благодаря предварително :dancin:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 29 ноември 2007 - 17:50

 gery_motor, на Nov 29 2007, 02:53 PM, каза:

Здравейте! От 7 месеца карам един опел кадет 1.6i, 91 г. Много си я харесвам колата и си я обочам :bou: Ноооо, имам проблем със запалването при тези ниски температури :kuku: Първият път, когато ми направи този номер, свалих въздушния филтър и в карбуратора сипнах малко бензин. Веднага запали. 4 дни подред си запалваше. Вчера ми смениха свещите и горивния филтър и сутринта пак отказа :unsure: Все пак съм жена и немога постоянно да свалям и слагам въздушния филтър. Пък и сутрин бързам за работа. Кажете ми къде може да е проблема??? Благодаря предварително :dancin:

Здравей, Гери! Писала си, че Кадета е I, което означава, че е моноинжекцион. А после казваш, че сипваш бензин в карбуратора. Няма инжекциони с карбуратор. Ако двигателят ти е Ц16НЗ, значи е моноинжекция и няма карбуратор. Относно проблема ти- пали след като сипеш бензин. Това ме навежда на мисълта, че помпата ти не нагнетява достатъчно бензин за инжекцията. Но пък от друга страна го прави само когато е студено- значи може и да не е проблема в нея. При сменени свещи и горивен филтър няма причина да не пали. Пък и зависи колко време въртиш, преди да запали колата. Не можеш да очакваш да запали веднага, все пак е доста студено сутрин.
Отговори

gery_motor снимка gery_motor 29 ноември 2007 - 18:24

Ами точно под въздушния филтър има едно такова, абе аз си мисля че се казва карбуратор, ама може и под друго име да е. Там сипнах 3-4 капки бензин и като завъртях ключа запали веднага????????? Иначе е моно инжекцион
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 29 ноември 2007 - 22:55

Колежке дай първите букви и цифри на мотора ти и ще ти отговорим подобаващо а пък може и да намериш разрешение на проблема ти :kuku:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 ноември 2007 - 18:54

 gery_motor, на Nov 29 2007, 05:24 PM, каза:

Ами точно под въздушния филтър има едно такова, абе аз си мисля че се казва карбуратор, ама може и под друго име да е. Там сипнах 3-4 капки бензин и като завъртях ключа запали веднага????????? Иначе е моно инжекцион



Щом е 91 година значи е моноинжекцион. Според мен трябва да пали от първия път без проблем, не е чак толкова студено. Значи опитай да направиш следното: Даваш на контакт, чакаш 1 секунда, връщаш, чакаш 3 секунди и пак на контакт и така пет шест пъти. Ако след това си запали значи проблема е най вероятно в помпата.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 03 декември 2007 - 16:55

 gery_motor, на Nov 29 2007, 02:53 PM, каза:

Здравейте! От 7 месеца карам един опел кадет 1.6i, 91 г. Много си я харесвам колата и си я обочам :bou: Ноооо, имам проблем със запалването при тези ниски температури :blink: Първият път, когато ми направи този номер, свалих въздушния филтър и в карбуратора сипнах малко бензин. Веднага запали. 4 дни подред си запалваше. Вчера ми смениха свещите и горивния филтър и сутринта пак отказа :o Все пак съм жена и немога постоянно да свалям и слагам въздушния филтър. Пък и сутрин бързам за работа. Кажете ми къде може да е проблема??? Благодаря предварително :dancin:


Колежке, нека и аз нещо да предложа:
Сутрин като дадеш на контакт, изчакваш 10 секунди и
през това време натискаш няколко пъти педала на газта.
После запалваш. Понякога помага при такива ситуации :o
Отговори

Aleksandar29 снимка Aleksandar29 04 декември 2007 - 10:18

Значи и аз карам кадет 90г.Моя колежке когато лампата на бензина ми свети следствие на малкото бензин в резервоара колата ми пали от 3 завъртане докато подкачи хубаво бензин,когато имам повече бензин нямам проблем.когато е студено помпата е малко по "мудна" така да река.Ако искаш и имаш познат си смените помпите за проверка дали ти е от нея, поне аз знам че моята помпа е за смяна и от това ми е причината да пали с по-голямо закъснение. :blink:...........Но докато въртиш не натискаи педала на газта ина4е няма палене това е моно, не карборатор поне при мен е така.
Отговори

gery_motor снимка gery_motor 08 декември 2007 - 20:42

Много ви благодаря за отзивчивостта и за съветите. Смениха ми свещи, горивен филтър и датчик за студено палене. Според моя майстор си е отишъл вече акумулатора (от 2003 г. е). Е днес пак не запали след дълго въртяне. Студено е може би. Досега ми се е случвало да плача заради мъже - е сега плаках заради клата ми :o Дайте ми съвет, моля ви :o
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 декември 2007 - 21:11

 gery_motor, на Dec 8 2007, 07:42 PM, каза:

Много ви благодаря за отзивчивостта и за съветите. Смениха ми свещи, горивен филтър и датчик за студено палене. Според моя майстор си е отишъл вече акумулатора (от 2003 г. е). Е днес пак не запали след дълго въртяне. Студено е може би. Досега ми се е случвало да плача заради мъже - е сега плаках заради клата ми :o Дайте ми съвет, моля ви :o

Колежке, щом акумулатора ти си е отишъл, как искаш да запали? Сигурно едва- едва върти. Смени го и си пали без проблеми. Иначе няма да се справиш със студа и паленето.
Отговори

gery_motor снимка gery_motor 08 декември 2007 - 21:42

Какъв акумулатор е подходящ, дай съвет? Все пак съм жена при това начинаеща :o
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 декември 2007 - 21:55

 gery_motor, на Dec 8 2007, 08:42 PM, каза:

Какъв акумулатор е подходящ, дай съвет? Все пак съм жена при това начинаеща :o

Такъв Кадет карах 5 години и през цялото време бях с акумулатор 44 амперчаса. Купи си с такъв ампераж, няма да имаш проблеми. А каква марка да вземеш- българска или чужда си зависи от парите, които можеш да отделиш. Но и българските акумулатори ще ти свършат работа.
Отговори

gery_motor снимка gery_motor 08 декември 2007 - 22:12

Днес ми звънна един познат и ми каза че в Практикер има акумулатори Monbat 50 амперчаса за 85 лв, та се чудя, дали стават за моят бял орел:-)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 декември 2007 - 22:17

 gery_motor, на Dec 8 2007, 09:12 PM, каза:

Днес ми звънна един познат и ми каза че в Практикер има акумулатори Monbat 50 амперчаса за 85 лв, та се чудя, дали стават за моят бял орел:-)

За твоя бял Орел този акумулатор ще е предостатъчен. Ако искаш, взимай го.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 08 декември 2007 - 22:24

този акомулатор е перфектен :dancin: Взимай го
Отговори

gery_motor снимка gery_motor 08 декември 2007 - 22:27

ееееееех, вие сте сладури :o радвам се че съм в този форум :bou:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 декември 2007 - 22:53

 gery_motor, на Dec 8 2007, 09:27 PM, каза:

ееееееех, вие сте сладури :o радвам се че съм в този форум :bou:

О, нямаше нужда! Благодаря за комплимента! :o
Отговори

gery_motor снимка gery_motor 09 декември 2007 - 00:13

:o :o
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg