Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Тампон на двигател за Астра Г Х20ДТЛ

nedjib снимка nedjib 03 април 2009 - 12:47

Преди да създам темата използвах търсачката и прочетох всички теми свързани с въпроса, но не открих нищо конкретно.
Наскоро сменях маслото на двигателя и забелязах че предния тампон на двигателя, който се намира някъде под радиатора е заминал. Въпроса ми е дали на някой му се налагало да го сменя и сложна ли е процедурата? Само него ли да сменя или всичките? Имате ли на идея каква им е цената?
Отговори

Марто снимка Марто 03 април 2009 - 13:14

Ако е този който си мисля . Свалих и дори и не помислих да слагам. Неоригинален е 100лв. Оригинален - 150лв. Къса се за отрицателно време , а всъщност не оказва някакво влияние, защото е сложен само за да обира някакви вибрации. Ако дадеш снимка ще ти потвърдя дали става въпрос за същия.
Отговори

asenh снимка asenh 03 април 2009 - 15:58

И аз бях помислил, че си е заминал въпросния тампон. Но се оказа, че той така си изглежда - когато отидох да си купя нов, видях че и той е същия - отвътре е втулка през която минава болта който е вързан за планката към купето, а отвън е алуминиево ухо вързано за двигателя - двете части са свързани с някаква тънка гумена ципа, колкото да са заедно до монтирането им.
Отговори

dimkos снимка dimkos 13 април 2009 - 10:07

Точно така но аз госмених .Струва 50 лева сменя се много лесно :icon_wink2:
Отговори

july снимка july 15 април 2009 - 13:49

:icon_wink2: Здравейте, усещам една вибрация в таблото и волана на празен ход /ВЕКТРА ДТЛ 2000/ без да се движа.Дали е от някой тампон?Над 1000 об. изчезва .
Мнението беше редактирано от siegfrid: 16 април 2009 - 14:58
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

overkill снимка overkill 15 април 2009 - 16:06

При мен пък има вибрация при натискане на спирачката когато карам на градско но не винаги и винаги когато карам на задна ????? Некви идеи ???
Отговори

july снимка july 16 април 2009 - 14:01

Може би ти блокира някой спирачен апарат,крив диск/ако е вентилиран е малко възможно/,или не е наред нещо по предницата. Провери си и накладките.Ако натискаш много рязко може да се включва АBS-а.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 16 април 2009 - 15:03
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 16 април 2009 - 14:59

И при мен има някакво чукане отпред като карам на заден ход,но дали е от него незнам.А относно тресенето при натискане на спирачките-пак го имам при положение че преди 1500км. съм сменил дискове и накладки(FERODO).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg