Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ПОМОЩ!

GeNe снимка GeNe 04 септември 2011 - 23:07

ХАха
Мнението беше редактирано от GeNe: 12 октомври 2011 - 19:48
Отговори

vdwind снимка vdwind 05 септември 2011 - 06:33

Не разбирам от тоя двигател, но как така е заминала горивната помпа при положение че проблемите ти се появяват само на горещ двигател. Не си писал как пали на студено и как върви до 80С, от казаното разбирам че върви без забележки. От отговорите които си дал мога да ти кажа следното:

А) не бива, освен ако не е само за електронен блок, щом все пак работи помпата - едва ли е електронен блок
Б) само ще ти одерат кожата и ще ти предложат да си купиш нова за 1500 евро
В) ще ти излезе всичко на половин цена на новата, без да знаеш колко ще работи още
Г) ще ти отнеме време пари и най-накрая може да се сблъскаш с нови проблеми

На диагностика ходил ли си или просто някой ти каза че е от помпата, може някой датчик да ти дъни работата като се повиши температурата.
Отговори

GeNe снимка GeNe 05 септември 2011 - 07:50

ХАХа
Мнението беше редактирано от GeNe: 12 октомври 2011 - 19:48
Отговори

Shades снимка Shades 05 септември 2011 - 08:20

Трябваше да запишеш номерата на грешките. За мен не опират нещата до помпа. Точно датчика на коляновия вал в началото ми забиваше грешки като загрее колата. Като почне да се мъчи пада ли ти оборотомера до 0?
Отговори

vdwind снимка vdwind 05 септември 2011 - 09:26

Колега, преди карах служебна вектра, моторите им работят при температура над 100С. Ти си се прибрал от 30 км на 100С, а аз се прибвах от Плевен до Варна при температура над 100С. Като отидох в сервиза казаха че 105С е нормалната работна температура на този двигател, казаха щом стрелката не е в червената зона всичко е наред, до 110С не е страшно. Работата е че на 95-98 С трябва да ти включи перката, там мисля беше нещо с биметална пластина. Като искаш иди в Бош, но както казва и колегата преди мен проблемът едва ли е в помпата, това не пречи да ти вземат 300 лева за ремонт на помпа. Отново казваш че проблемът се появява на загрял двигател - помпата се интересува от това какви са оборотите на двигателя, и каква е температурата за да знае какъв аванс да даде, има и датчик за налягане но от него се интересува компютъра. То за аванса пак компютъра се интересува де, но той дава сигнали към помпата. Ако ти загрява постоянно над 100С и държи там може да си промиеш радиатора за охлаждането на антифриза, това помага доста. Няма логика помпата да ти работи и като стигне 90С да спре да работи - тя или работи или не работи - среден вариант аз лично не съм чувал тук във форума
Мнението беше редактирано от vdwind: 05 септември 2011 - 09:29
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 05 септември 2011 - 17:04

Колеги няма да споря дали помпата като загрее спира да работи, тя не спира просто нафтичката става много тънка и помпичката не моге да вдигне налягане(лично изпробвано). За мен въпроса се свежда до някой майстор който се занимава с помпи, като не е задължително да са само за опел, но е препоръчително.Все пак ако имаш възможност дай някъкви грешки, може и да е друго.Поздрави от мен и успех. :flag:
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 05 септември 2011 - 22:12
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg