Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Как се проверява водна помпа?

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 02 февруари 2012 - 13:50

Здравейте колеги!Какви са признаците на заминала водна помпа?Как мога да разбера дали работи добре?
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 02 февруари 2012 - 15:02

виж дали има циркулация водата в казанчето,парно имаш ли ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 февруари 2012 - 15:05

Свалена или на колата?
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 02 февруари 2012 - 15:07

Ако няма течове и разни паразитни звуци, помпата трябва да е добре, кога е сменяна твоята?
Отговори

hristotr снимка hristotr 02 февруари 2012 - 15:20

Водната помпа може да протече = вижда се по омазаното и загуба на антифриз.Може да блокира като ремъка се върти, а самата помпа стои на едно място и не си върши работата. При първия случай дефекта се вижда с нивото на антифриза и омасляването, при фтория колата загрява и датчика отива в червения сектор. Ремонта е задължителен.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 02 февруари 2012 - 16:29

 Mihalmaistora, на 02 февруари 2012 - 13:50, каза:

Здравейте колеги!Какви са признаците на заминала водна помпа?Как мога да разбера дали работи добре?

Ще вдига температурата
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 февруари 2012 - 17:06

Задачата на водната помпа е да циркулира водата. Откача се маркуч на малкия кръг за малко и се наблюдава дали ще има по-голяма струя като подаваш газ. Това е най-тъпия начин, който се сещам.
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 02 февруари 2012 - 19:08

Не споменах, че колата за която питам е Vectra A с двигател като моя C18NZ.Кога е сменяна нямам представа.Парно има горе-долу,но като се подаде газ става малко по-топло.
Задавам въпроса защото колата стига в жегите бързичко 100 градуса.Сега зимата е малко по-добре,но при заседяване на светофар от време на време пак дига 100 градуса.
По мой образец,собственика й отиде и си купи оригинален термостат но проблема остава.За антифриза не съм го питал,но не съм го чул да се оплаква ,че му изчесва ;)
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 02 февруари 2012 - 19:56

Да не е карана с вода и да е изпозатлачена системата с налепи? Може и от бедна смес да загрява по-бързо,а също и от духнала гарнитура но във втоприя случай трее и да губи антифриз.Аз лично бих заподозрял помпата ако сичко друго е на 6 чак накрая при условие,че не свири,не тече и колата не влиза за 2 минути в червения сектор.А и оригиналния термостат не е никва гаранция-аз съм с откровен ментак вече 5-та или 6-та година и нямам оплаквания:-)
Мнението беше редактирано от borochvoro: 02 февруари 2012 - 19:58
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 02 февруари 2012 - 20:36

На пипане радиатора е равномерно затоплен а и не може да се пипне-бая топличък е.
Антифриза е чистичък.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg