Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Китайски Гуми

esil2 снимка esil2 30 май 2020 - 22:02

Не само гумите могат да те доведат до болница, ако почнем да пресмятаме има и други неща по колата и ако се замислим по добре да си ходим пеш. Извинявам се че ще се повторя но въпроса ми беше за читава бюджетна гума даже по нагоре питах за мнение и за марката sunfull понеже чух от един познат че вече 2г си кара пасата с такива гуми и бил доволен а пасата му е 10г по нов от астрата
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 30 май 2020 - 22:05

 esil2, на 30 май 2020 - 22:02, каза:

Не само гумите могат да те доведат до болница, ако почнем да пресмятаме има и други неща по колата и ако се замислим по добре да си ходим пеш. Извинявам се че ще се повторя но въпроса ми беше за читава бюджетна гума даже по нагоре питах за мнение и за марката sunfull понеже чух от един познат че вече 2г си кара пасата с такива гуми и бил доволен а пасата му е 10г по нов от астрата

Купувай най-евтините възможни и като сгънеш ламарините някъде или в някой ще си отговориш сам на въпроса.
Отговори

benzy снимка benzy 30 май 2020 - 22:41

 esil2, на 30 май 2020 - 22:02, каза:

въпроса ми беше за читава бюджетна гума даже по нагоре питах за мнение и за марката sunfull понеже чух от един познат че вече 2г си кара пасата с такива гуми и бил доволен а пасата му е 10г по нов от астрата

Да го кажем така, зависи от карането... ако караш с мисълта, че гумите ти не са топ - няма гума дето да не свърши работа - черни са и се въртят всичките. Има хора, които карат зимата с летни, има ужасно много дето карат лятото със зимни - та тоя sunfull все някаква работа ще върши. Приятеля ти е доволен, вероятно и ти ще си...
Отговори

dxl снимка dxl 31 май 2020 - 10:54

Според мен някои китайски гуми не са толкова зле, като за парите си и то сравнени с най-ниския клас европейски гуми, като Тигар, Корморан, Рикен, Таурус и тн. От друга гледна точка - за най-масовите размери (195/65/15 примерно) китайските започват от 65, а само за 10-15лв. отгоре на гума има избор от Нексен, Тойо, Сумитомо, Петлас, Дебица, Максис, Кумхо (китайска собственост), Фулда, Генерал, Гиславед... все по-адекватни решения. С 15лв. повече на гума разликата е 60лв. Според мен не си заслужава. Ако нямате 320-350 за четири гуми по-добре да си вземете на лизинг по-хубави, отколкото да спестите 60-80лв. и да вземете китайски.
От опита ми до тук Sailun се представят изненадващо добре, като спиране и като шум. Sunfull и Hifly са от един и същ производител, специално първите са много популярни, ама нямам отзиви. Чувал съм и съм чел ревюта, че ROYALBLACK се представят най-добре от китайските. Сръбски гуми никога повече не бих си купил. Карах летни Таурус две лета - изключително шумни (все едно вие лагер още от 60км/ч, а след 100 вече е нетърпимо), имаха грайфер 6-7мм., но не държаха на мокро въобще, а дори и на сухо постоянно се задействаше ABS. В момента съм с Vredestein и направо е несравнимо. Опита ми с Тигър е, че гумите бяха изключително твърди и колата се поднасяше лесно.
Колкото до зимните - всяка нова зимна, включително китайски и най-ниския клас европейски (стига да не е някакъв тотален боклук или дефектна) ще копа в снега и ще върви и спира добре, в началото. Вече на мокро, киша, лед е относително.
Отговори

esil2 снимка esil2 31 май 2020 - 11:05

Така е всяка гума ще свърши работа но идеята ми беше колегите тук да изкажат мнение от практиката кой с какви гуми кара, от кои е доволен от кои не е за да се ориентирам към някоя марка. Предполагам едва ли повечето тук си купуват за Астра Г гуми от 150-200лв за това и посочих информативно цена около 70лв. И като споменах наблюдения от практиката мога да кажа че гуми Tiger лично за мен не са добри, някак са твърди и на мокро поднасят. Между другото гледах тези Нокиан не са скъпи някой има ли наблюдения
Мнението беше редактирано от esil2: 31 май 2020 - 11:10
Отговори

dxl снимка dxl 31 май 2020 - 11:22

 esil2, на 31 май 2020 - 11:05, каза:

Така е всяка гума ще свърши работа но идеята ми беше колегите тук да изкажат мнение от практиката кой с какви гуми кара, от кои е доволен от кои не е за да се ориентирам към някоя марка. Предполагам едва ли повечето тук си купуват за Астра Г гуми от 150-200лв за това и посочих информативно цена около 70лв. И като споменах наблюдения от практиката мога да кажа че гуми Tiger лично за мен не са добри, някак са твърди и на мокро поднасят. Между другото гледах тези Нокиан не са скъпи някой има ли наблюдения

Нокиан се водят хубави, дори много. Не мисля, че ще сгрешиш, ако си вземеш такива. Но съм виждал и много Нокиан (зимни), които направо им се накъсва грайфера. Виждал съм и такива със скъсани телове, но може да е от неправилна експлоатация (претоварване, пренапомване). Виждал съм и хора с X5, които си слагат Sunfull 19-ки - нещо от типа 285/45, a отпред 255. Както казах - ако 60-80лв. за 4 гуми са ти проблем и не искаш лизинг, вземай Sunfull, с едно наум. АКо искаш еднозначен отговор за марка около 70лв. - NEXEN. Ако искаш нещо значително по-добро около 80лв - Фулда, Клебер...
Мнението беше редактирано от dxl: 31 май 2020 - 11:24
Отговори

esil2 снимка esil2 31 май 2020 - 11:31

DXL, благодаря за обективното мнение явно ще вдигна летвата на около 80лв за нещо по читаво и евентуално да видя от къде ще е изгодно да ги закупя, защото едни и същи гуми се срещат на различни цени.
Отговори

dxl снимка dxl 31 май 2020 - 11:38

В големите вериги май им посвършиха наличностите. Може да разгледаш многото сайтове "gumi" нещо си, дето внасят от чужбина. Никога не съм пазарувал от тях, но имат повече избор. И гледай да са някакъв по-нормален дот 2019-2020.
Мнението беше редактирано от dxl: 31 май 2020 - 11:42
Отговори

esil2 снимка esil2 31 май 2020 - 11:50

И аз така мисля по стари от 1г не си заслужава, и ако случайно разбереш някой сайт или магазин пиши
Отговори

benzy снимка benzy 31 май 2020 - 12:00

 esil2, на 31 май 2020 - 11:05, каза:

И като споменах наблюдения от практиката мога да кажа че гуми Tiger лично за мен не са добри, някак са твърди и на мокро поднасят. Между другото гледах тези Нокиан не са скъпи някой има ли наблюдения

Ами ето, ти имаш лични наблюдения, че евтините гуми не са добри, цитирайки Тайгър-а... Май са 2 вариантите - еропейските бюджетни ги правят с твърди смеси и "пързалят", китайците пък правят с мека смес и бързо се износват. Карал съм зимни Нокиан, много добра зимна гума беше, но бързо се износваше.

Горещо препоръчвам корейските Нексен. В много тестове са в средния ценови клас, но по показатели гонят топ марките.
NEXEN N'BLUE HD PLUS 195/65R15 е от порядъка на 75 лева и е в пъти повече гума от всякаквите сънмун, тайгър рикен и т.н.

gumi7 или нещо такова беше сайта от който купувах, изчаках седмица и нещо май да ги внесат, но бяха пресен дот и пичовете коректни.
Мнението беше редактирано от benzy: 31 май 2020 - 12:05
Отговори

dxl снимка dxl 31 май 2020 - 12:01

Някои от гумите NEXEN се произвеждат в Чехия. Не знам да има разлика в качеството спрямо корейските. На новите Шкоди ги слагат.
Отговори

esil2 снимка esil2 31 май 2020 - 12:36

Nexen за 75лв бива, даже мисля да се откажа от варианта 195/60/15 нищо че го дават като стандарт и да пробвам 195/65/15, едва ли ще има проблем с устойчивостта на автомобила, но пък както разбрах возията ще е по добра.
Отговори

benzy снимка benzy 31 май 2020 - 12:44

С устойчивостта нямаш никакъв проблем, единствената разлика ще ти е на километража, няколко км горник спрямо показанието на стрелката, при 90 км/ч по километраж мисля че беше 92 и някакви десети реална скорост. В общи линии оставаш в рамките на толеранса на КАТ, но имай на ум да си с половинка под показателя на километража, за да си в ограничението. Има разни калкулатори за размерите и там показват при каква скорост колко е отклонението.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 31 май 2020 - 14:07

Със 195/65/15 километража спира да лъже и започва да показва реалната скорост.
Отговори

esil2 снимка esil2 31 май 2020 - 15:18

Какво ще кажете за гумите Roadstone Eurovis Sport04(Nexen), като Roadstone и Nexen било една и съща марка, само че в момента Roadstone са с 10лв по евтини. И един въпрос относно размера, по високия борд както например искам да мина от 60 на 65 ще се отрази ли на разхода на гориво
Отговори

dxl снимка dxl 31 май 2020 - 16:53

Не знам дали ще се отрази, по-скоро не.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 31 май 2020 - 18:22

 mrsch66, на 31 май 2020 - 14:07, каза:

Със 195/65/15 километража спира да лъже и започва да показва реалната скорост.

Колко ще е реална зависи от много неща.Аз съм с такива гуми на Вектра Б, бензинова.Сравнявам скороста по скоростомер и GPS.До към 50-60 км/ч. съвпадат.При 100 км/ч по табло, на GPS-а ми дава че съм с 95-96 км/ч.Кое е вярно не зная!
Отговори

dxl снимка dxl 31 май 2020 - 18:55

Със 195/65/15 на Вектра Б ми дава известно отклонение от ГПС-а и на мен, но не знам колко е точен самия ГПС. Мисля, че при 150 по навигация ми даваше 4-5 км/ч по-малко на таблото.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 31 май 2020 - 19:43

 dxl, на 31 май 2020 - 18:55, каза:

Със 195/65/15 на Вектра Б ми дава известно отклонение от ГПС-а и на мен, но не знам колко е точен самия ГПС. Мисля, че при 150 по навигация ми даваше 4-5 км/ч по-малко на таблото.

Е нали навигацията работи със сигнал от GPS-а.Или твоята е по друга схема?
Отговори

dxl снимка dxl 01 юни 2020 - 07:49

Точно така, ама не знам до колко е точно измерването на скоростта в реално време. Все пак не е някакъв професионален ГПС/навигация
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg