Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнение за 2.0DTI 16v на Вектра Б?

Astrich снимка Astrich 04 ноември 2016 - 15:10

Астрата скоро ще я сменям след почти 15 години вярна служба на цялото семейство. Насочил съм се към Вектра Б, интересуват ме дизеловите двигатели, заради своята икономия. Според някои 2.0DTI бил отличен мотор, но бил труден за поддържане, турбото сдавало багажа, нафтовата помпа и така нататък. Един колега има такава комби, бил супер доволен, само че маслото му изтича. Някой който кара такъв да даде мнение ? Също мисля и за 1.7DTI.
Мнението беше редактирано от Astrich: 04 ноември 2016 - 15:11
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 04 ноември 2016 - 17:31

Колега напиши в търсачката и гледаи какво става информация от А до Я.
Но щом и бащата взе Опел 2-ка дизел смятаи за какво иде реч...ако не му беше харесала вектрата ми,Опел едва ли щеше да си вземе.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 ноември 2016 - 18:36

 Astrich, на 04 ноември 2016 - 15:10, каза:

Астрата скоро ще я сменям след почти 15 години вярна служба на цялото семейство. Насочил съм се към Вектра Б, интересуват ме дизеловите двигатели, заради своята икономия. Според някои 2.0DTI бил отличен мотор, но бил труден за поддържане, турбото сдавало багажа, нафтовата помпа и така нататък. Един колега има такава комби, бил супер доволен, само че маслото му изтича. Някой който кара такъв да даде мнение ? Също мисля и за 1.7DTI.

Да, само пусни търсачката и има да четеш с месеци :icon_wink2:
Погледни в темата "Какво сте сменили по колата си откакто я карате", Там имам един дълъг пост с подробно описание за мойта, която вече от 4 години е при мен. Вярно, тази беше сравнително добре поддържана като я взех, а и аз се старая доста :icon_razz2:
Отговори

ГостMona_* 05 ноември 2016 - 00:15

Здравейте,
Имам нужда от помощ при изборана кола от хора с повече опит с Оpel. Харесахме тези двеколи:

Моята връзка и тази: Моята връзка Млобата ми е освен да изкажете мнение, да ме посъветвате за какво да внимаваме при тези модели. Наистина ли по-новите дизели правят големи проблеми а италианските коли са толкова зле? Нямаме познати, които да споделят от опит.
Иначе от 10г имам една вече пълнолетна Corsa 1,7 дизел, италианка. За толкова време сме ходили безаварийно в чужбина, освен консумативи и разни дребни ремонти по износващи се части не е имала големи проблеми,двигателя работи безотказно, държи се добре на високи скорости, само лятото се задъхва понякога на дълги баири. Та търсим нещо такова, но по-новичко и по-голямо. Не знам аз ли съм извадила късмет с нея, или наистина положението при по-новите коли е толкова зле.
Приемам мнения и съвети. Уикенда ще се опитаме да ги огледаме и двете, така че казвайте за какво да внимаваме.
И още един тъп въпрос - как да организираме преглед в сервиз по наш избор?
Отговори

hudson снимка hudson 05 ноември 2016 - 09:35

Всички по-нови коли са по-проблемни от предшествениците си.
Едната причина е че ги правят по-сложни и по-бъкани с електроника, а другата и основна всъщност е, че производителите вече много внимателно проектират екплоатационния живот на колите. Идеята е след изтичане на гаранцията, колата да започне да прави проблеми и да се принудиш да си вземеш нова.
Астрата с този мотор не е лош избор, но задължително преглед в сервиз и диагностика на електрониката!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg