Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Къде се намира мап сензора на астра G 1.4 16V

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 09:59

Здравейте! Интересува ме къде се намира map сензора на астра G 1.4 16V , Х14ХЕ. Прегледах много клипчета на които се показва къде е въпросния сензор на други бензинови двигатели,но уви нямам на това място аз. Имам датчик за налягане във всмукателните тръби, но мап-а не го намирам. Би трябвало да е на всмукателните пътища,но понеже имам газова уредба и не се вижда хубаво двигателя. Рових,местих маркучи,но такова животно няма. Намирам го като резервна част,но къде е разположен не знам. Също така ме интересува дали датчика за налягане във всмукателните тръби може да се почиства със спрей за почистване на map и maf сензори? Питам,защото има само един маркуч към него,а няма друг отвор и ако впръскам там от спрея не знам как ще изтече ,логиката е пак през него де. Благодаря!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 юли 2020 - 10:08

 geniy, на 26 юли 2020 - 09:59, каза:

Здравейте! Интересува ме къде се намира map сензора на астра G 1.4 16V , Х14ХЕ. Прегледах много клипчета на които се показва къде е въпросния сензор на други бензинови двигатели,но уви нямам на това място аз. Имам датчик за налягане във всмукателните тръби, но мап-а не го намирам.

Също така ме интересува дали датчика за налягане във всмукателните тръби може да се почиства със спрей за почистване на map и maf сензори?

Мап-а е датчик за налягане във всмукателния колектор, или тръби.

Мап-а може да се чисти със спрей за Маф, Мап. Може да се чисти и със спрей за чистене на спирачки.
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 10:17

Въпроса е къде се намира точно на моя модел? Благодаря!
Мнението беше редактирано от geniy: 26 юли 2020 - 10:18
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 юли 2020 - 10:23

Хайде обясни какво точно търсиш?
Писал си, че търсиш мап, в същото време, че имаш датчик за налягане във всмукателните тръби (щом го пишеш значи си го видял и знаеш къде е), което ти обясних, че е едно и също нещо.
Та обясни какво търсиш, за да ти се помогне.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 юли 2020 - 10:27
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 10:33

Търся map сензора, имам снимка как изглежда. Но не мога да я кача тук,защото имам регистрация в снимка бг, а не бил защитен сайта и уйндоуса ме реже. Ще пробвам през друг сайт за снимки и ще кача, за да видите, че са различни датчиците.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 юли 2020 - 10:42

Видях такава снимка, има закачено маркуче за него и ел. куплунг. Маркучето е закачено някъде по всмукателните тръби, а другият му край е на Мап-а. Тръгваш по това маркуче и ще стигнеш до Мап-а.

 geniy, на 26 юли 2020 - 10:33, каза:

Търся map сензора, имам снимка как изглежда. Но не мога да я кача тук,защото имам регистрация в снимка бг, а не бил защитен сайта и уйндоуса ме реже. Ще пробвам през друг сайт за снимки и ще кача, за да видите, че са различни датчиците.

Вероятно говориш за нещо различно. Горе съм писал за мап. Другия датчик, който имаш, трябва да е маф, или само температурен датчик, не знам точно какво е изпълнението на х14хе в астра г. Тоя последния датчик е първия след въздушния филтър и се намира на самия въздуховод.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 юли 2020 - 10:45

https://opel.7zap.co...r/t98/g/0/77-1/

https://opel.7zap.co...r/t98/p/1/70-1/
Десен бутон върху картинката и: "отвори в нов раздел" за голям размер.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 юли 2020 - 11:20

На снимката е заграден в червено.
Публикувано изображениеurl picture uploader
А за снимки аз ползвам този сайт.Не ска регистрация,
https://postimages.org/
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 11:51

 ivan_pop, на 26 юли 2020 - 11:20, каза:

На снимката е заграден в червено.
Публикувано изображениеurl picture uploader
А за снимки аз ползвам този сайт.Не ска регистрация,
https://postimages.org/

Това е единия,който го имам. И се води датчик за налягане във всмукателните тръби. Дали е едно и също с мап, но има клипчета, в които ги дават и двата. Сега ще пусна снимка.
https://i.postimg.cc...at-11-18-06.png
Сайта за качване на снимки е супер.Благодаря!
Вижте къде трябва да е- https://www.youtube....h?v=NmIIEYhURMo Проверих и нямам на това място такъв датчик,така че явно е само един, който са ми показали и колегите в горния пост. Благодаря!
Мнението беше редактирано от geniy: 26 юли 2020 - 13:50
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 юли 2020 - 12:04

MAP-Manifold Absolute Pressure.
Спрямо атмосферното налягане е вакуум но всъщност си е налягане с друга стойност.
Провери дали маркучето към всмукателния колектор да не е затлачено с нещо или сцепено някъде ако има проблем с датчика.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 26 юли 2020 - 12:07
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 12:14

 dusty rain, на 26 юли 2020 - 12:04, каза:

MAP-Manifold Absolute Pressure.
Спрямо атмосферното налягане е вакуум но всъщност си е налягане с друга стойност.
Провери дали маркучето към всмукателния колектор да не е затлачено с нещо ако има проблем с датчика.

Ок, ще го проверя. Искам да го чистя, защото колата я имам от 10 години и не е пипан този датчик,а гледам други на по нови коли като го свалят е ужас.Другата причина е че колата когато е студена върти 5-6 секунди докато запали.Сменил съм свещите, бубината е сменяна преди 3-4 години, маркучите уж са здрави,бензинов филтър на 2 години, въздушен филтър сменен, а на колата и въртя едва около 3-4000 км годишно. Та не ми идва друго на акъла.Качвам я на опком и излиза само грешка за ЕГР. Бях го затапил 2 години,но вчера си го отпуших,защото няма промяна, а и той прави бели във високите обороти. Благодаря!
ПС: Проверих го маркучето-здраво е.
Мнението беше редактирано от geniy: 26 юли 2020 - 13:36
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 13:46

 dusty rain, на 26 юли 2020 - 10:45, каза:

https://opel.7zap.co...r/t98/g/0/77-1/

https://opel.7zap.co...r/t98/p/1/70-1/
Десен бутон върху картинката и: "отвори в нов раздел" за голям размер.

15 позиция от втория линк е. Не знам как да го проверя дали работи коректно. Маркучето е здраво. Благодаря!
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 юли 2020 - 13:56

 geniy, на 26 юли 2020 - 13:46, каза:

15 позиция от втория линк е. Не знам как да го проверя дали работи коректно. Маркучето е здраво. Благодаря!

Напрежението на средният му извод варира между 0 и 5 волта според налягането-обикновено правопроционално но може и да е обратнопропорционално, според кефа на производителя. Мери се с волтметър.
Ако колата пали на газ едва ли МАП-а е проблема.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 юли 2020 - 14:04

Това на видеото което си дал е за мотор Z16XE, в първия пост си писал че мотора ти е X14XE.Какъв е мотора на колата ти?
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 14:27

 ivan_pop, на 26 юли 2020 - 14:04, каза:

Това на видеото което си дал е за мотор Z16XE, в първия пост си писал че мотора ти е X14XE.Какъв е мотора на колата ти?

Х14ХЕ
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 14:37

 dusty rain, на 26 юли 2020 - 13:56, каза:

Напрежението на средният му извод варира между 0 и 5 волта според налягането-обикновено правопроционално но може и да е обратнопропорционално, според кефа на производителя. Мери се с волтметър.
Ако колата пали на газ едва ли МАП-а е проблема.

Винаги паля на бензин, а над 3000 оборота минава на газ. Трябва да е включен датчика ли,за да се мери?Защото буксата като се сложи и няма как да меря. Мога куплунга да измеря ,когато е изваден. Но така ще проверя само на нея дали идва ток,но не и на датчика? Или да сложа на мултицета карфици и да видя дали ще стане през обвивката? Благодаря!
ПС: Измерих напрежението на буксата. Средното краче е 4.85, а на крайното 5.15 V но колата е на контакт,не е запалена.
Мнението беше редактирано от geniy: 26 юли 2020 - 14:57
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 юли 2020 - 17:33

Да на контакт с карфици, вакум с уста и следиш напрежението. Повече от половин волт едва ли ще мръдне.
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 17:44

 dusty rain, на 26 юли 2020 - 17:33, каза:

Да на контакт с карфици, вакум с уста и следиш напрежението. Повече от половин волт едва ли ще мръдне.

Ок! Утре ще го измеря. Благодаря Ви!!!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 юли 2020 - 18:48

Аз не разбрах каква е целта?
Има някакъв проблем с колата, или търсим начин за запълване на времето?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 юли 2020 - 19:01

В Аутодата това дават за напреженията.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Трябва да имаш вакум помпа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg