Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Къде се намира мап сензора на астра G 1.4 16V

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 19:15

 ivan_pop, на 26 юли 2020 - 18:48, каза:

Аз не разбрах каква е целта?
Има някакъв проблем с колата, или търсим начин за запълване на времето?

При първо запалване върти много по 5-10 секунди. Когато я запаля след 10-20 минути няма проблем, пали от раз. Но поседи ли повече ,пак въртя много. И това е от 1 година,но я карам в месеца 2-3 пъти вече и затова не обръщах много-много внимание. А дойде ли зимата акумулатора не знам дали ще издържи това въртене,макар че е на 1,5 години. Преди палеше от раз, не се чуваше даже завъртането на стартера. Имах съмнения, че клапана на газта може да изпуска. Спрях я от бутилката, карах така 2-3 дни,но пак същото. А искам да ми е перфектна колата и затова ме дразни.
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 19:26

 ivan_pop, на 26 юли 2020 - 19:01, каза:

В Аутодата това дават за напреженията.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Трябва да имаш вакум помпа.

Имам вакуум помпа. Това трябва да е- https://i.postimg.cc...oto-gallery.jpg
Сега се сещам, че понякога зимата се чуваше звук приличащ на виене, но се оправяше за 1-2 минути и идваше точно от тази вакуум помпа. Но тя не е ли за парите от резервоара? Може ли да се разглобява, за да я почистя? Не знам дали имате предвид нея де?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 юли 2020 - 19:39

Имах в пред вид да се свърже външна/ръчна вакум помпа към датчика докато се мери.А това на снимката не е вакум помпа!Това е клапан за изпаренията от резервоара!
По-добре закарай колата на майстор!
Отговори

geniy снимка geniy 26 юли 2020 - 19:51

 ivan_pop, на 26 юли 2020 - 19:39, каза:

Имах в пред вид да се свърже външна/ръчна вакум помпа към датчика докато се мери.А това на снимката не е вакум помпа!Това е клапан за изпаренията от резервоара!
По-добре закарай колата на майстор!

На майстор няма да я карам,ще я мъча аз. Явно сте останал с впечатление, че съм лаик по колите,а и явно ви омръзнах :biggrin: Благодаря за отделеното време!
Мнението беше редактирано от geniy: 26 юли 2020 - 20:29
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 юли 2020 - 22:02

 ivan_pop, на 26 юли 2020 - 19:01, каза:

В Аутодата това дават за напреженията.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Трябва да имаш вакум помпа.

А пък в ТИС дават друго: А-маса(0волта), В-изход на сензора и С- +5волта.
Публикувано изображение

С вакуум помпа ще излезе целият диапазон на напрежението но устно повече от половин волт няма начин.



Щом колегата иска нека си проверява елементи наслука, не е совалка че да си трая.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 26 юли 2020 - 22:56
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 юли 2020 - 23:17

А в аутодата 3.45 излиза това

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

geniy снимка geniy 27 юли 2020 - 06:34

 dusty rain, на 26 юли 2020 - 22:02, каза:

А пък в ТИС дават друго: А-маса(0волта), В-изход на сензора и С- +5волта.
Публикувано изображение

С вакуум помпа ще излезе целият диапазон на напрежението но устно повече от половин волт няма начин.



Щом колегата иска нека си проверява елементи наслука, не е совалка че да си трая.

Колеги, карал съм я на прехвален майстор от форума миналата година, когато я усетих, че има проблем. Закачиха я на компютър, казаха грешка в ЕГР и това беше. Обясних им че това не може да е от този клапан, но не...нямало друг проблем! Е за какви майстори, за какви 5 лева да говоря. Даже показа и бедна смес, обяснението пак беше за ЕГР. А сега като зачетох за МАП сензора, той прави същия проблем с бедна, а можело и богата смес. Та ще се мъча аз. То вече и като видят кола на 20 години и май не им се занимава.
Отговори

geniy снимка geniy 27 юли 2020 - 16:49

Слагам данни на мап сензора от опком-а
https://i.postimg.cc...at-15-53-42.png
https://i.postimg.cc...at-15-53-52.png
Сложил съм да се виждат и оборотите на двигателя.Ако някой е запознат ,моля да каже дали са ок параметрите. Но при промяна на оборотите, датчика си дава различни стойности, което означава, че поне работи.
Отговори

geniy снимка geniy 21 август 2020 - 19:25

Днес смених и ЕГР клапана. Изчистих грешката и колата би трябвало да е перфектна. Но ще видя утре как ще запали. Дано да е било от това, защото вече няма грешки в оп ком-а :19a:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 август 2020 - 19:43

 geniy, на 21 август 2020 - 19:25, каза:

Днес смених и ЕГР клапана. Изчистих грешката и колата би трябвало да е перфектна. Но ще видя утре как ще запали. Дано да е било от това, защото вече няма грешки в оп ком-а :19a:

На моята Вектра X18XE1 съм махнал отдавна ЕГР-а механично.Дупката е затапена и съм сложил емулатор на ел. част на ЕГР-а.Препоръчвам ти да направиш същото!
Отговори

geniy снимка geniy 22 август 2020 - 06:41

 ivan_pop, на 21 август 2020 - 19:43, каза:

На моята Вектра X18XE1 съм махнал отдавна ЕГР-а механично.Дупката е затапена и съм сложил емулатор на ел. част на ЕГР-а.Препоръчвам ти да направиш същото!

Карах 2 години със затапен, но освен детонациите, друг ефект нямаше. Моят егр е изцяло електрически. И данните, които подава към еку е в проценти. Някои са наблюдавали, това го четох в полски форум, че ефекта от затапването при този модел е отрицателен. И аз заради това го отпуших. Руснаци са опитвали да правят емулатори, но все още без успех.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 август 2020 - 14:21

И моя ЕГР е/беше изцяло електрически.Сега е изцяло изолиран!Емулатора е моя разработка и изработка.Състои се от две-три съпротивления и една крушка за осветление на табло!
Аз не вярвам детонациите да са били от затапения ЕГР!
Отговори

geniy снимка geniy 22 август 2020 - 20:55

 ivan_pop, на 22 август 2020 - 14:21, каза:

И моя ЕГР е/беше изцяло електрически.Сега е изцяло изолиран!Емулатора е моя разработка и изработка.Състои се от две-три съпротивления и една крушка за осветление на табло!
Аз не вярвам детонациите да са били от затапения ЕГР!

Ами вече си купих! Благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg