Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Kатализатор - колата дрънчи...

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 05 март 2009 - 14:59

 AlexMav, на 05 Mar 2009, 02:52 PM, каза:

На някого да му е хрувало да сложи на втората сонда емулатор за АГу?



аз на дизела нямам катализатор махнат е земах 70 лева! вазможно ли е да ми гори пивече НЕ нали?
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 06 март 2009 - 21:31

 AlexMav, на 05 Mar 2009, 02:52 PM, каза:

На някого да му е хрумвало да сложи на втората сонда емулатор за АГу?



Струва ми се че има логика . Дали някой е пробвал?
Отговори

Рошко снимка Рошко 06 март 2009 - 21:38

Koлега, универсален катализатор струва 130-140 лева (по думите на колега от Тойота форума, който се занимаваше с генерации в един сервиз на околоМръсното доскоро, а сега се премести в някаква тунинг фирма да им прави спортни генерации). Не е ли по-добре при цена 130-140 да сложиш истински катализатор, отколкото за 60 резонатор?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 март 2009 - 00:21

[quote name='Auris 1.6 vvt-i' date='06 Mar 2009, 09:38 PM' post='551883']
Koлега, универсален катализатор струва 130-140 лева (по думите на колега от Тойота форума, който се занимаваше с генерации в един сервиз на околоМръсното доскоро, а сега се премести в някаква тунинг фирма да им прави спортни генерации). Не е ли по-добре при цена 130-140 да сложиш истински катализатор, отколкото за 60 резонатор?
Емулатора е реле което включва и изключва равносилно на одрязан кабел или ленива ламбда сонда,което неминуемо ще доведе до повишен разход на гориво.Ако караш само на бензин взимай нов катализатор.Поздрави
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 08 март 2009 - 14:24

Koлега, универсален катализатор струва 130-140 лева .Не е ли по-добре при цена 130-140 да сложиш истински катализатор, отколкото за 60 резонатор?



Прав си но от два дена обикалям Варна и не мога да намеря къде има такива катализатори. Ако някой Варненец е слагал нека даде някакви координати.
Отговори

bludniq_sin снимка bludniq_sin 19 юли 2020 - 13:30

Виждам, че темата е стара, но пък въпросът ми е по темата и не виждам смисъл да отварям нова. Колата е зафира Б z18xer - катализаторът беше заминал след 13 г. вярна служба, изтърбушиха го, добавиха и от тия втулки за залъгване на втората ламбда-сонда (не са ми взимали пари, не са ми давали пари). Обаче и мен ме дразни сравнително по-шумния момент (леко тенекиено дрънчене) от към частта където беше катализаторът. В София, при обаждане на крафт сервиз, човекът който вдигна и след като му обясних ситуацията вика - лошо, на тая зафира не може да се сложи резонаторно гърне - трябва нов катализатор. Ся .. не съм гледал колко струва нов, но в главата ми се въртят някакви суми около 1000 и нагоре и без да влизам в детайли му казах, че нов катализатор изобщо не е опция. Той ми каза - ела все пак да я видим. Аз нямам проблем да отида да я видят, но преди това може ли някой ако е слагал все пак резонатор (в случая катализаторът се намира непосредствено в началото изпускателната система и наистина излгежда неудобно за поставяне на резонатор) да сподели опит - изчезва ли или поне намалява ли шума, защото аз нямам опит и искам да знам дали си струва да си губя времето.
Отговори

sathv снимка sathv 19 юли 2020 - 15:39

Защо да не е опция нов катализатор? Още повече, че трябва да го имаш. Значи ти искаш да си направиш колата на москвич, пък да звучи като нова зафира? Е няма как да стане без пари колкото и да му се иска на българина.
Отговори

bludniq_sin снимка bludniq_sin 19 юли 2020 - 16:51

Автомобилът е на 13 г. В момента пряко сили струва 5 хил лева (примерно). Погледнах сега - нов катализатор струва 900-1200 лв. (не съм се забивал да гледам марките). Може в очите ти да съм ганьо, но няма да вложа 20% от стойността на 13 годишен автомобил в този автомобил (дори това не е основното, което ме спира), който ще бъде шофиран не повече от още 5 г. в консуматив, който се краде като за световно (това ме спира), само за да видя в някой прекрасен ден, че някой ми го е резнал за 5 минути. Искам да не ме дразни шума - ако не може - не може. Готов съм да вложа пари за това - 150-200-250 лв. примерно, но не и 1000. Всеки си преценява как да поддържа автомобила - двигателят е в идеално състояние, ходовата част също - за това не пестя пари, но нов катализатор само защото трябвало да го имам в нашата действителност и за човек без гараж - за мен са пари на вятъра. Ако все пак някой може да ми отговори на въпросите:
- слагал ли е резонаторно гърна на зафира Б в следствие на "изтърбушен" катализатор?;
- ако да - на мястото на катализатора ли е сложен или някъде на друго място по гърнето;
- и последно - има ли доловим ефект.

Поздравявам всички, които не се притесняват да инвестират в нови катализатори, но аз няма да съм от тях.
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 19 юли 2020 - 19:07

Само за информация на колегата по-горе - цените не винаги са такива, каквито си мислим и каквито ни ги представят.
Моята история е на има-няма две седмици (изминати ~ 600 км след ремонта):
Карам Астра Г с двигател Z16XE, 2001 година. След едно влизане в дупка, която нямаше как да избегна, ми се е отлепила питата на катализатора. Първите два дни започна да се чува дрънчащ звук само на студен двигател, в следващите три-четири - частично и на топъл. През тези няколко дни вече бях набедил катализатора за основен източник на въпросното дрънчене и започнах да разглеждам предлаганите марки нови такива. Тук отварям една скоба - не съм мислил дори и за момент за резонатор. Решението ми за нов катализатор не беше продиктувано нито от екологична гледна точка (макар това също да е важно), нито от страх за преминаването на ГТП, а от следните фактори: времето, което евентуално бих загубил да правя залъгалки на втората сонда, съмнителният ефект от тях, фактът, че газовият ми инжекцион чете данни през OBD, желанието ми (и изградените навици съответно) колите ми винаги да са в топ техническо състояние, близко до перфектното. И да се върна на основната тема - разглеждам си аз цени, а от тях свят да ти се завие. Обаче с малко повечко търсене се оказва, че не всичко е черно и бяло, не всички търговци са толкова алчни за бърза печалба и продават части на по-нормални цени. Та харесаният от мен катализатор Walker, който в повечето магазини е на цена над 1000 лв., го намерих за половината пари. Уговорих си час за сервиза, закарах колата, потвърди се моята диагноза за катализатора, съгласяват се аз да си намеря необходимото, тъй като не успяват да ми осигурят бързо и на добра цена такъв и вече надъхан правя поръчка за Walker-а. Е, не било писано да е той, няма го в наличност, а времето за доставка е няколко дни от чужбина. Обаче от магазина ми предлагат друга марка, BM Catalystс (дори не бях се заглеждал в тях), цената привлекателна - 409 лв., безплатна доставка на другия ден с две години гаранция. Колата и тя разглобена вече, чака си реда. Пропускам подробностите по монтажа на новия, няма нищо особено в случая. Вземам си автомобила и остатъците от стария катализатор и отивам да търся кой да го купи. Още в първия сервиз ме застрелват, че от питата е останало много малко и така не би струвал повече от 20-30 лв. Правя аз една отчаяна физиономия и кръгом да си ходя. Когато разбраха какво се каня да правя ме накараха да изчакам, добре било, казват ми, да го види и шефа. Та гледаха го, мислиха, без да ме питат раздробиха с един къртач това, което беше останало, и го смляха. Аз вече се подготвям за скандал и обмислям как биха се развили нещата. Вариант 1 - за 20-30 лв. няма да го дам. Вариант 2 - ние го изтърбушихме и смляхме, ако си ходиш - ти дай 20 лв. Абсурд! Почвам да се набирам вече. Вариант 3 - е не стигнах до него. През това време "шефът" беше разгледал смляната маса и доколкото успях да видя (оставиха ме отвън естествено) я анализираше с някаква джаджа (може и да греша). Та докато измисля вариант 3 и взеха, че ме привикаха вътре.
- Слушай сега, вика ми той, ако беше цяла питата, щях да ти дам 400 лв. за него.
Аз изпуснах малко парата и чак събрах сили да се шегувам:
- Тя ако беше здрава, аз нямаше да го сменям.
- Хм, да, прав си. Има логика. За това което е останало ти предлагам 115 лв.
- Давай ги, докато не си размислил и да бягам - викам му аз.
========================================================================================

Равносметката:

1. Има катализатори на по-приемливи цени, а ако уцелиш и търговеца, става още по-добре. В моя случай - 409 лв.
2. Връщаш стария и вземаш някой лев - аз взех за питата 115 лв., като си прибрах колекторa с кожуха на стария (те са в едно). Може да ми потрябват някой ден.
3. Труд за смяната - 85 лв. (изчакаха ме 2 дни да си доставя сам новия и колата нощува в сервиза).
========================================================================================
Тотал: 379 лв.

Колата доволна, аз също! Няма странни звуци, няма проблем с вървежа, няма миризми, няма жълти лампи.
Наясно съм, че няма да издържи колкото оригиналния, а също, че едва ли ще е толкова ефективен. Вътре едва ли има нещо ценно за тези пари. За сведение оригиналният за модела е скромните 3350 лв.

Успех в избора!

П.П. Руснаците гледам слагат понякога от този вид универсални - има различни размери и вероятно излиза малко по-евтино, но не ми се занимаваше да търся тук наличности.
Мнението беше редактирано от pop stavri: 20 юли 2020 - 14:41
Отговори

bludniq_sin снимка bludniq_sin 26 юли 2020 - 11:42

Благодаря за мнението, попе, макар то да не отговаря на същинските въпроси. Не бих рискувал с руските неща - при условие, че се запуши и почне да изгаря може да се пусне по цялата система надолу (според мен). Не успявам да намеря катализатор за под 900 лв. Съдейки по липсата на отговори по конкретните въпроси оставам с впечатлениеот, че всички си купуват катализатори .. Ако все пак някой е слагал резонатор на мястото на катализатора, ще се радвам да сподели дали има ефект (и дали е възможно).
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 юли 2020 - 11:59

 bludniq_sin, на 26 юли 2020 - 11:42, каза:

.. Ако все пак някой е слагал резонатор на мястото на катализатора, ще се радвам да сподели дали има ефект (и дали е възможно).

Резонатор се слага след последния шумозаглушител иначе му се губи ефекта.
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 27 юли 2020 - 08:29

 bludniq_sin, на 26 юли 2020 - 11:42, каза:

Благодаря за мнението, попе, макар то да не отговаря на същинските въпроси...


Така е, мнението ми не отговаря директно на зададения въпрос. Просто споделих моята гледна точка. И наистина има катализатори за Z18XER на по-ниски цени, проверено е.
А сега по темата:
за четене
видео

Та така. Това е вид резонатор. Правят го. Възможно е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg