Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

мнение за Opel Insignia 1.6 или 1.8

IvailoM снимка IvailoM 24 януари 2019 - 13:22

Споделям мнението на mistarmi. Докер чисто нов, Сандеро чисто ново, Логан чисто нов. Никакви проблеми повече от по 100 хил на всяка. Всеки разполага според финансите си все пак, но да сравняваш Дачията с Трабант, Лада не е коректно.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 24 януари 2019 - 13:23
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 24 януари 2019 - 13:27

 Даскала, на 23 януари 2019 - 13:33, каза:

Ами мога да отделя само за колата (покупка) около 11-12к обслужване 1,5-2к. Общо максимум 15-16к.

С този бюджет най много да се сдобиете с фабрика за проблеми.За хубав екземпляр си трябват едни 15к+,после идва първото обслужване ~2к и освен това не е зле винаги да има заделени едни 2-3000 лева настрана за непредвидени ремонти.Годишните разходи по колата също са едни 1500лева в най добрия случай(без да я караш,само щото я имаш).Да хубав автомобил е,но си е по висок клас и си иска своето,така че правете си сметка...
Поздрави.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 24 януари 2019 - 15:34

Да предлагате на човека Дача и да я сравнявате с Инсигния е меко казано не сериозно!Моята я карам две год.и съм доволен!Добър екземпляр ще ти коства повече от 15000лв.Ако можеш иди си я купи от Германия и пак и провери историята !
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 януари 2019 - 15:42

 milenanicki, на 24 януари 2019 - 15:34, каза:

Да предлагате на човека Дача и да я сравнявате с Инсигния е меко казано не сериозно!

Това им казвам и аз, но едно си баба знае едно си бае. Тия, дето хвалят недоразумението Дачия, първо да отговорят защо имат Опели, а не дачии, и тогава да пишат небивалици. Нали Дачиите правят по 100000 км без проблеми, нали всички фирми имат за работни коли Дачии? Ми купете си ги бе, колеги, купете си дачии, и си ги хвалете. Това е все едно да препоръчваш на някого салам кучешка радост, а в същото време да ядеш луканки.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 януари 2019 - 16:18

Ето един разумен според мен вариант за алтернатива на Инсигния- Шкода Супърб. https://euratec.mobile.bg/ Нищо не казват за гаранция, но все пак като е от официално представителство предполагам, че са й направили едно обслужване.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 януари 2019 - 17:42

 zdravkop, на 24 януари 2019 - 15:42, каза:

Това им казвам и аз, но едно си баба знае едно си бае. Тия, дето хвалят недоразумението Дачия, първо да отговорят защо имат Опели, а не дачии, и тогава да пишат небивалици. Нали Дачиите правят по 100000 км без проблеми, нали всички фирми имат за работни коли Дачии? Ми купете си ги бе, колеги, купете си дачии, и си ги хвалете. Това е все едно да препоръчваш на някого салам кучешка радост, а в същото време да ядеш луканки.


Много на шеф си започнал да го раздаваш БЕ Здравко. Чак започваш да изпростяваш, а уж си даскал. Конкретно за себе си ще ти отговоря защо имам Опел. Защото го купих преди 11 години вече и е колата, която съм искал. Развивам си я според вкус и предварително избран път! След това съм имал досег с Дачия, дългогодишен, като служебен автомобил, в различни модификации. Не съм си купил Дачия, защото имам вече автомобил, който ми върши прекрасна работа и който ме кара да се усмихвам всеки ден. Никъде аз поне не съм казал, че Дачията е по-автомобил от Инсигния, а че не е такава дупка, каквато ти и някои други се опитвате да изкарате! А надали и си карал поне 100 км такъв автомобил, че да обобщаваш и категоризираш. Споделих впечатления и не натрапвам мнението си на никого!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 януари 2019 - 18:15

Когато човек няма аргументи да защити позицията си, винаги прибягва до Ad hominem и до обиди, което говори само по себе си за нивото на умствените способности на този беден духом индивид. Забавлявам се с такива хорица.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 24 януари 2019 - 18:16

Малее мн.се изписа за тая дача !Вече си мисля че опр.хора тук са дилъри на румънката????
Мнението беше редактирано от milenanicki: 24 януари 2019 - 18:18
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 24 януари 2019 - 19:54

Чакайте бе хора. Човека пита дали с две учителски заплати ще му излезе сметката с Инсигния. Като максимума който може да отдели е 13-14 хиляди. Ами ще си купи нов внос, недай боже изкиха нещо, или даже да не изкиха - ами то един комплект нови гуми е колкото една учителска заплата и отгоре... Ей за това иде реч, а не дали Инсигнията е по добра от Дачия, или обратно.
Отговори

Деян Боянов снимка Деян Боянов 24 януари 2019 - 20:02

Дачия сандеро stepway всички екстри за модела преди 4 години беше 19 000 лв . Това че сравнявате Опел Инсигния с нова Дачия е нормално просто в един и същи паричен диапазон , това че не приемате мнението на опонента си също е нормално , Българина всичко знае всичко може и никой не може да му дава акъл . Обаче ако сложите ръка на сърцето бихте ли препоръчали на близък човек да си купи 10+ годишна кола с множество документирани и неразрешими проблеми водещи единствено до това да се сдобиеш с още един член на семейството си и това не е колата а майстора дето ще я връща от мъртвите всеки месец .Така че Господин учител ако имаш желание да се газарееш с Опел вземаи смело и толкова , ако ти трябва кола за работа има - КИА ,ДАЧИЯ , ПЕЖО 301 , СИТРОЕН елисе , ХЮНДАЙ с цени до 25 000 лв и следващите 4-5 години ще караш . Имаш 1500 лв КАСКО + 500 обслужване (ориентировъчни цени )
Отговори

fanatic снимка fanatic 24 януари 2019 - 20:31

Ще помоля да се въздържате от квалификации, кой бил даскал, кой бил работар или нещо друго. Независимо, че имаме различно мнение нека тези дискусии не заприличват на тия във фейсбук, да не изкрейзваме / нарочен израз/ като там и да пазим стил на говорене, който ДА ДЕМОНСТРИРА уважение, защото тук това все още трябва да има значение.

По темата, моето мнение - почти съм сигурен, че процентът Дачии - частни автомобили е пренебрежително малък от общите продажби на Дачия в БГ. Защо ?
Много просто- тази от гледна точка на фирмаджията има точно 1 предимство - цената и нищо друго.
Ние имаме 10 чисто нови Дачии Докер 15dci, който заменят 10 Ситроена Берлинго 1.6 HDI 110 коня, които замениха старите ни 10 Ситроена HDI 2.0 90 коня.

Водим статистика- Дачията не може да стъпи на малкият пръст на Новото Берлинго, което си е гадна кола в сравнение със старото, което е дървено, но адски евтино
и благодарно за експлоатация.

Сглобка трагична, поведение трагично, спирачки слаби, разход - средно 1 литър на 100 км по-висок. Нашите коли минават между 80 и 100 000 на година.
Собственика търси евтина кола- Дачията става, но се чупи много малко по често от Берлингото. Него не го интересува друго, защото си прави овехтяването
и не му пука особено дали на подчинените му им е ок или не, само да не се чупят колите. Нашите дачии са почти 30 000 лева, демек много екстри.

От гледна точка на частно лице- купуваш си гадно измислена, гадно сглобена, посредствена, но нова кола. Следващите 5 години на лизинга караш нов, посредствен кенеф,
който най-вероятно няма да ти дава никакви грижи, но личното ти усещане ще е, че заслужаваш повече и искаш повече.
Това се дължи на това , че сме комплексари и искаме да караме по-добро старо, защото искаме да блеснем. ТОВА НЯМАШЕ ДА Е ТАКА ако данъци, еко норми, данъчни и други закони бяха като в Европа- който е бил зад Сърбия знае.

Но ние сме в БГ и аз също бил карал употребяван автомобил по среден клас, вместо гаден нов рециклаж. Най- малкото, защото първо най-вероятно ще купя нещо, което
е загубило ВЕЧЕ голяма част от стойността си, демек ще карам добра кола и няма да загубя много пари за следващите 4-5 години, а и ще ми достави повече удоволствие.

Това ми е мнението..
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 януари 2019 - 21:03

Викторе, с едно нещо не мога да се съглася с теб- това че караме по- добри стари коли, отколкото нови боклуци, защото сме комплексари и искаме да блеснем. Ако има такива, то те са пренебрежително малък процент. Познавам много хора и лично, и виртуално от нета, но никой не кара примерно 10 годишен Опел или ФВ, или Бенц, или Ауди, защото е комплексар и иска да блести. Причината е ясна и ти я знаеш: по- добре 10 годишен марков автомобил с евентуални скъпи ремонти, отколкото, цитирам те: Сглобка трагична, поведение трагично, спирачки слаби, гадно измислена, гадно сглобена, посредствена кола. Извинявай, но не, благодаря. Ще карам 10- 12 годишен хубав автомобил, отколкото тази трагедия, но не защото съм комплексар, а защото не искам да си го причинявам това- да се проклинам всеки ден, че съм си купил мамалигарска сглобка, дето му викат автомобил. Виж, нова Шкода, бих си взел с удоволствие, защото все пак говорим за автомобили, а не за подобия.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 24 януари 2019 - 21:40

Сметката за кола втора-трета употреба е елементарна колкото пари и остават чисти всеки месец след като минат всички разходи ги умножаваш по 10-15 и получаваш сумата за пазарна цена на кола която можеш да си позволиш и няма да те бутне с разходи за гориво,данъци,поддръжка,гуми или непредвиден ремонт. Иначе лишаваш семейството и най-вече децата за сметка на по-скъпата кола която си си купил.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2019 - 22:26

Fanatic общо взето е описал нещата.
Аз съм се возил на Форд Фокус 2001, и на Алфа 166 от 1999. Едни години почти, едно поколение, но ако някой друг се е возил в тези две коли, знае за какво става дума. Фанатик има точно това предвид. Доказано висок клас е много за предпочитане пред нов "underground" клас. Всеки с малко разум ще мисли така. Не е въпросът да е ново, въпросът е ако е ново, да е същият клас. И тъй като човекът не може да си позволи нова Инсигния(чисто нова) - то минава на вариант употребявана. Просто е - иска да кара висок клас, точка. Дали може да купува гуми - сигурно. Гуми се купуват на да кажем 4 години един път. Ремонт ако ще и да е основен, колко пъти ще го направиш ? 5-10 ? Не, пак 1 път, втори няма да има.

И както казах, аз лично съм на негова страна. Какво мисля аз- си е за мен(нищо че съм го казал). Тук говорим за него. Щом има желание - да действа. Сега му е времето да иска и да си купи. След време няма да му трябват ни Инсигнии, ни Дачии, ни каквото и да е.

А относно цената. За 15 16 можело нам какво си. НЕ, нищо няма гаранция че за 15-16 ще бъдела наред. По-добре по-евтината да има нещо за правене и да БЪДЕ направено, за да знаеш че е наред, отколкото да дадеш 15-16 и пак да го има това за правене , макар и след известен период. Тоест по-добре за мен лично е да бъде за 10 колата и да има 5 за ремонт, който знам че е направен и ще си карам, отколкото да дам 15 за уж "много добър екземпляр" и пак да дам 5 за ремонт. Ми тя стана 20?! Разликата е че в единия случай колата е направена и си караш, без да се притесняваш толкова. Това важи с още по-голяма сила за неща, които са известни че стават, като прословутото тъпо смотано уплътнение на всмукателната част на маслената помпа на 2.0 CDTi, което пък води до още по-лоши неща ако не му се обърне внимание навреме. А ремонтът му казват тук хората бил 300 или 350 лева... Като погледнеш нищо работа на фона на това, което може да стане после ако не провериш и реагираш, но си сигурен поне че е направено и няма да има грижа от него. Това е.
Казвам го само като пример, сигурно 1.6 пък има друго нещо, което е аналогично на това. Далеч съм от мисълта за "перфектният двигател"
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 януари 2019 - 00:54
Отговори

fanatic снимка fanatic 25 януари 2019 - 09:10

 zdravkop, на 24 януари 2019 - 21:03, каза:

Викторе, с едно нещо не мога да се съглася с теб- това че караме по- добри стари коли, отколкото нови боклуци, защото сме комплексари и искаме да блеснем. Ако има такива, то те са пренебрежително малък процент. Познавам много хора и лично, и виртуално от нета, но никой не кара примерно 10 годишен Опел или ФВ, или Бенц, или Ауди, защото е комплексар и иска да блести. Причината е ясна и ти я знаеш: по- добре 10 годишен марков автомобил с евентуални скъпи ремонти, отколкото, цитирам те: Сглобка трагична, поведение трагично, спирачки слаби, гадно измислена, гадно сглобена, посредствена кола. Извинявай, но не, благодаря. Ще карам 10- 12 годишен хубав автомобил, отколкото тази трагедия, но не защото съм комплексар, а защото не искам да си го причинявам това- да се проклинам всеки ден, че съм си купил мамалигарска сглобка, дето му викат автомобил. Виж, нова Шкода, бих си взел с удоволствие, защото все пак говорим за автомобили, а не за подобия.


Здравко,тия коли ги караме тук САМО защото е ориент.
Пример - колата която караш ти / която е прекрасна кола/ ако си учител където и да е по белите държави просто няма да можеш да си позволиш да я караш, данъци, застраховки направо падаш и те отнасят,
още по- малко да я купиш нова.
Това за комплекса съм го писал не случайно - тук в голямото село са много такива, не обобщавам, просто са много.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 януари 2019 - 10:34

Тогава идва въпрос: В ерата на автомобилите, така ли трябва да бъде ? Да не можеш да си "позволиш", данъци, манъци и да падаш и да те отнасят" ? По тоя въпрос започвам да се питам къде е "белият" и къде небелият свят. Сега ще се почне ама "то ако всеки си купел..". Да не ги правят бе .......... аз ли ги карам да ги правят?. Значи виновният е този, който си купува, а не този, който ги продава? Много били станали - ми да ги спрат от производство и да се връщаме в 14 век и готово!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 януари 2019 - 10:34
Отговори

kirenski снимка kirenski 25 януари 2019 - 10:49

И сега на въпроса ;
Как един влезнал трол в форума,успя да Ви накара да се изпокарате. :mhihi: :mhihi:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 25 януари 2019 - 11:16

Така понеже бях първия който споделих ЛИЧНО МНЕНИЕ, с което не ангажирам никой и което не натрапвам заради мен стана тоя бесен СПАМ на човека в темата. Пак казвам МОЕТО ЛИЧНО мнение за дачията е това. Навремето казваха за трабанта че е картонизирано МЗ. Е сега е същото. Чия собственост е ДАЧИЯ /ще кажете че и ОПЕЛ е собственост на ПЕЖО ама си е с двигател на опел а не на Пежо/ чии двигатели ползва? От самото си създаване Дачия е РЕНО. Е аз не съм фен на РЕНО и това е мое мнение. Ако на някой не му допада какво мисля си е негов личен проблем.
И още нещо разликата между РЕНО и ДАЧИЯ е ОГРОМНА
Мнението беше редактирано от JorkataG: 25 януари 2019 - 11:17
Отговори

sdonio снимка sdonio 25 януари 2019 - 12:15

 JorkataG, на 25 януари 2019 - 11:16, каза:

Така понеже бях първия който споделих ЛИЧНО МНЕНИЕ, с което не ангажирам никой и което не натрапвам заради мен стана тоя бесен СПАМ на човека в темата. Пак казвам МОЕТО ЛИЧНО мнение за дачията е това. Навремето казваха за трабанта че е картонизирано МЗ. Е сега е същото. Чия собственост е ДАЧИЯ /ще кажете че и ОПЕЛ е собственост на ПЕЖО ама си е с двигател на опел а не на Пежо/ чии двигатели ползва? От самото си създаване Дачия е РЕНО. Е аз не съм фен на РЕНО и това е мое мнение. Ако на някой не му допада какво мисля си е негов личен проблем.
И още нещо разликата между РЕНО и ДАЧИЯ е ОГРОМНА

Кой на кого е собственост в случая е без значение - утре всички Опел-и ще са маскирани Пежо и Ситроен - купе, механика, всичко. Идеята е къде е позиционирана марката и модела. Няма как да очакваш от най-най-най low cost европейската марка да прави някакви "УАУ"-автомобили. А дали на някой това, в комбинация с ефекта "нова кола" му е по-важно, отколкото по-висок клас, но стара кола, си е въпрос на личен избор.
Отговори

sathv снимка sathv 25 януари 2019 - 14:30

Точно така.
Пък това, че разликата между рено и дачия е огромна, е приоритет на шофьорските лакърдии в кварталната кръчма. Дачия си е чисто рено. В европа, африка и азия колите са брандирани като рено. Рено логан, рено сандеро и т.н. Дачия е за источна европа и русия, като позната марка от времето на социализма. Някой беше казал, че се сглобява от мамалигари. Вярно е. Ама в заводите в Румъния е престижно да работиш там и има много добри специалисти. Пък опела се сглобява от мароканци, нигерийци и всякаква подобна черна окраска. Да работиш на конвейра за автомобили в европа е черна непрестижна работа. А специално в опел понеже фирмата отдавна е във фалит и заплатите мизерни, работят основно емигранти. Те и в мерцедес са араби, ама това е друга тема.
И понеже западняците са прости, дачия продава над 600000 нови автомобила на година. Нищо , че не можели да спират и куп други кръчмарски простотии. То като цяло първите десет най продавани модела в европа са от най-ниски клас. Голф, поло, клио и т.н. пък инсигниите събират прах по рафтовете на магазините.
И за какво е на българина висок клас кола с неговата заплата? Та нали колата основно се използва един път в годината до Китен и всяка седмица до село да се проверят керемидите на външната тоалетна? Още повече, че инсигния не е висок клас кола и не може да се сравнява с мерцедес, бмв, ауди и т.н. Така, че тези 10 годишни курници си ги карайте вие и си обяснявайте на друг колко са хубави и луксозни. Ама после не ми скимтете, че застраховките, данъците гумите и поддръжката са големи. Нас с евтините нови коли това не ни интересува. Просто сега времената са други и други въпроси стоят на дневен ред. Щото то автомобила представлява 2 тона рециклирани материали, произведен с единствената цел да бръкне в джоба на потребителя за сметка на печалбата на производителя. На някой ако лукса на живот опира до десет годишен курник като инсигния, пряко говори за неговото интелектуално състояние. По принцип колата трябва да е такава, че разходите по нея и поддръжката по никакъв начин да не се отразяват на семейния бюджет. Пък да купиш десет годишна кола на изплащане граничи със селската простотия. Пък ако ще и да е най-висок клас.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg